Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:42

Lamicka Tak to stejně karanténu dodržujete. Myslím jako spousta ostatních. Je mi jasný, že většinou to doma nejde. U nás by jeden člověk sám být mohl, ale  asi bych se o to moc nesnažila. 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:11

Gatita

Presne, ted bych mozna zacala shanet i tydenni skolku

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:08

Garfie

Tchani chtej na vikend.dceru, mne se to zda prasteny. Oni chodi do prace, moji rodice chodi do prace, jeste na jednu ci druhou stranu se neco zavlece a clovek si to bude vycitat. Jako ten vir tady sice bude asi dost dlouho, ale prece jen az se ta opatreni rozvolni, tak si clovek aspon nebude pripadat jako takovej dement, kdyby nahodou ona byla tim prenasecem. Jako ja je chapu, ze je mrzi ze ani jedno vnouce nevidaj (jejich dcera je tehotna, takze ta se se svyma detma distancuje hodne), ale prijde mi to fakt blby. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2020 13:17

Karja já bych ji jim nedávala, nikdy nevíš, jestli někdo není přenašeč a taky by sis to mohla vyčítat zbytek života. Babičky naše děti teď taky nevídají. Až se po Velikonocích začnou rozvolňovat ta pravidla, tak bych udělala návštěvu třeba na zahradě. Mě prostě přijde lepší třeba měsíc vydržet, i když je to naprd, zvlášť když vaši rodiče chodí do práce.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:19

Evaeva No presne, ja to nejak ukecam, hlavne k tomu nejsou zadne ,,objektivni,  duvody, kdbychom treba byli nemocni nebo ja nevim co a nezvladali to, tak by se clovek taky rozhodoval jinak. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:55

viktorka_od splavumně dneska nedošlo, že se budu muset na poště podepsat dvakrát! jako jak nic moc nedesinfikuju, tak pak jsem si ty ruce doma umyla a postříkala desinfekcí. A fakt mě štvou doporučený dopisy, kéž by šlo zadat, aby to házeli do schránky, musím tam teď kvůli katastru pro to chodit pořád.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:02

Když nic jinýho, tak je tam aspoň hezkej obrázek a čísla stojej za srovnání...

https://www.forum24.cz/na-ceste-k-zdravotne-policejnimu-statu-aneb-par-cisel-a-citatu-na-uklidnenou/

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:39

Karja 

To fakt není dobrej nápad.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:41

Zu zajimavy, na webu posta tvrdi ze doporuceny hazi do schranky. u nas teda dorucili do schranky rousky, ale jinak pro postaka nejsme doma. dnes tam jdu zas a nesmim si zapomenout vlastni tuzku

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:48

viktorka_od splavu v žádným případě, za poslední dva týdny nám přišly 4 dopisy (jsme majitelé nemovitosti oba, ale jen já jsem si vyběhala nové doklady, takže nám to chodí ještě na dvě adresy) a protože jsem minulý týden odmítala na tu poštu jít, tak jsem vzala aspoň dva při jednom). Kéž by tyhle byrokratické procesy šly jednodušeji (ale jasně, chápu rizika a jdu zjistit, zda by to nešlo řešit datovou schránkou). 

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:06

Karja me se ptala tchyne, jestli by za klukama mohla prijet-z brna. Řekla jsem, že zatím ne, že mi to fakt nepřijde jako dobrý napad. My se s nikým nestykame, i sambo si vzal OCR, aby něco nedotáhl z prace a pak bychom dostali zásilku z Brna, nenene.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:20

Jsou opravdu ještě potřeba ty šité roušky? V TV denně vidím ty našité tisíce roušek. Ptám se proto, že se probudil můj zaměstnavatel, jednak se sbírkou a pak s nějakou šicí skupinkou. Nejsem na centrále, tak i kdybych se chtěla účastnit, je to dost komplikované. Kromě toho, od začátku pomáhám, kde je třeba a na nějakou výzvu od zaměstnavatele nečekám. Kontaktovali jsme i bývalé kolegy - důchodce, zda něco nepotřebují. Až mě to trochu urazilo, po takové době od začátku potíží.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:00

tv No to my jsme docela v luftu. Mamka pracuje v marketu a tata ve vyrobni firme, ktera jezdi po dalsich vyrobnich firmach po cele CR a SR. Ted jsem navic slibila hlidat ty sestry deti. Takze to spis my jsme superprenaseci nez sami v karantene, takze to je spis kvuli nim no. Ale chapu, ze je jim to lito.

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:08

Karja tak jasný,já je chápu. Mne taky máma pláče do telefonu, že ji kluci chybí. Ale naštěstí je rozumná, protože táta na tom není dobre a chytnout to, tak by to byla konečná. Myslím, že stojí za to, nějakou dobu vydržet.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:15

Mirka Vím, že třeba brněnské nemocnice a některé provozy je ještě pořád poptávají. Předpokládám, že to bude i jinde, ale nevím. V těch nemocnicích se přes všechny řeči o tom, co vláda rozdala, pořád používají. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:17

Renusatko Dík, tak snad to ještě smysl má. Pro mě je smysluplnější pomáhat v bližší komunitě, než něco štrachat přes půl republiky.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 31. března 2020 19:07

Mirka Ja myslim, ze ty bavlnene taky maji jen nejakou omezenou zivotnost, pokud se to kazdej den vyvari, jak dlouho to tak muze vydrzet?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. března 2020 19:20

Mirka Tak já netuším jaké máte pokyny. Dle mého pořád šije už dost lidí a myslím, že můžeš pomáhat podle svého rozhodnutí. Dokonce si i myslím, že je to naopak lepší. 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:30

Zu Já myslím, že zrovna ty z katastru se nakonec vhozením do schránky doručujou. Jenom se musí počkat, až uplyne úložní doba (na smysl se mě neptej). Každopádně mně takhle na starou adresu (k rodičům) došel.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 31. března 2020 22:19

Karja Ja ich nevyváram každý deň, zato ich každý deň prejdem horúcou žehličkou.