Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 31. března 2020 09:55

Jinak teda mě dostávají kamarádky, jedna mi v neděli líčila historku, jak byli u kolegyně na chatě a sousedi na ně zavolali policajty (ti přijeli a upozornili je, že mají mít roušky a odjeli). Ona pracuje na úřadě, manžel v autoservisu, chodí do práce, žádné sociální izolovanost, aby měl člověk pochopení. 

A další, která se mnou týden řešila, jestli mohou vyrazit na chatu, mi teď psala, jak to bylo super, jak po cestě koupili mléčné výrobky na jedné farmě, o kus dál brambory u sadaře a ve třetí vesnici sazenice na rajčata a pak se stavili v drůbežárně pro vajíčka a jak úžasné to bylo (taky chodí oba do práce). A když jsem jí napsala, že to je přesně ten důvod, proč by na chatu neměli, tak říkala, že bez nich by ty krávy museli porazit...hlavně tvl, že na sousedy jen přes plot, to je jasné!!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. března 2020 09:59

barbucha přesně ty

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:03

Já jsem na dnešek aspoň trochu slušně spala, aniž bych se před usnutím plácala v děsivých scénářích. Jen se obávám, že do nich realita nebude mít daleko. Včera jsem chvilku telefonovala s kolegyní z práce a jsme na tom asi všechny podobně - i jak to čtu tady.

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:03

Garfie me pobavil kamarad, statni zamestnanec, ktery mi vehementne tvrdil, ze to zas takovy ekonomicky prusvih nebude, no pry par podnikatelu skonci, ale ti by urcite o moc dyl nevydrzeli i nebyt koronaviru...tak urcite

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:05

Lamicka A nebudou mu za 5 dní volat ještě kvůli testu? Mělo by se to opakovat, proto bych si myslela, že zatím jen tak krátká doba. Jak to funguje ve skutečnosti to netuším. Vy ostatní jste se s nikým nesetkali, takže vám karanténu nikdo nařídit nemůže, doporučený to je, ale to je vše. Na vás doma taky je, jestli budete dodržovat karanténu i mezi sebou. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:16

Garfie Někteří lidi jsou jak praštění. To kamarádčino dítě, které mělo jít od včera do školky, mezitím chytlo streptokoka, nějaké děsné mokvající puchýře, léčba hned zabrala, ale nemělo by do kolektivu, takže nástup do školky odsunuli ze včerejška na zítřek . Hlavně že oba rodiče doma, máma na rodičovské.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:24

Pinot Noir To vypadá na impetigo, jestli to roznese po školce, tak se toho dlouho nemusí zbavit. Léčba zabere sice hned, ale je to opravdu hodně infekční a často se to rádo vrací.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:30

Renusatko je to možné. Neviděla jsem to, a nemám zkušenost ani s impetigem. Ale jestli ano, tak potěš teda, to budou mít rodiče, kteří tu školku nutně potřebují, radost

Online tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:35

Pinot Noir takže by nemělo do kolektivu a ona ho tam dá? To je ale desná koza, promiň.a to je soukromá školka?

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:41

Pinot Noir Na palici, fakt. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:42

tv Je. A je. ;)

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2020 10:46

Pinot Noir nejen, že si neuvědomuje, že ohrožuje jiné děti impetigem, ale to její je teď oslabené a nedej bože, že by do toho chytlo koronu... to by byl asi "zajímavý" průběh

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 31. března 2020 10:50

dneska jsem viděla na vstupních dveřích do drogerie cedulku, že lidé v respirátorech s ventilem nesmí do obchodu, jedině si přes něj ještě dají roušku - prý to nechrání ostatní...

to jako fakt?

(já mám teda jen doma ušitou roušku, tak mě to jen zajímá)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2020 10:51

RoSa Ano, chranite sebe, ale ne ostatni. 

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:00

Jos no já ne, kde bych já k němu přišla?!

takže pokud je ten člověk s respirátorem přenašeč, budí v ostatních jen falešný pocit, že jsou v bezpečí

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:08

RoSa 

Je to jednoduchý. Rouškou chráníš okolí, respirátorem sebe.

A jo, přes respirátor s výfukem by měli nosit roušku.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:09

RoSa Ano, je to tak. Jsou i oboustranné filtry, ale v tom asi běžně člověka nepotkáš. 

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:13

Pinot Noir no ja si zrovna dneska rikala, ze jestli nekdy zas otevrou skolky, tak syna budu aspon mesic vyzvedavat az tesne pred zavirackou, materska nematerska. Uz jsme doma 3 mesice.  

Ale ne, nechci se rouhat. O deti se bojim, i kdyz pisou, ze nejsou ohrozena skupina. Mne teda dost hrabe, vcera jsem si treba rikala, ze u nas probiha temer dychani z ust do ust, jak se spolu deti mazli (nebo s nami), a ze by to byla mega davka toho viru.

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:33

Renusatko jo, budou mu volat po testu a pak se uvidi. Karantena u nas doma je utopie, mame maly byt, navic jsme vsichni spolu celou tu dobu... my se s nikym nestykame od zacatku narizeni, jen muz chodil do prace a ja obcas vybehla na nakup, ale minimalne. Tak jednou za 5 dni.