Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline RoSa
Avatar
8249 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:24

dynda to se ještě uvidí já teda každopádně nadále platim to, co mi vyšlo v ročním vyúčtování - tohle je hroznej chaos, každej den ti nastavujou nový podmínky

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:28

Garfie K tomu ošetřovnému ještě vyčkej. Ono to není přesně definované, co znamená znamená nemůže vykonávat. Myslím, že to upřesní. A taky nemusíš žádat o celou dobu. Jen o dny, kdy jsi měla znemožněnou práci. V tom formuáři udáváš dny, kdy jsi nemohla pracovat. Já se k tomu dnes ještě nedostala pořádně to projít, tak to nemůžu vysvětlit podrobně. Koukni na ten formuář.

Online Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:30

notna Ty dny mě právě taky napadly, vidla jsem, že jsou tam jednotlivě, to by se asi dalo nějak nakombinovat...

Offline RoSa
Avatar
8249 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:35
Reakce na Garfie:

A taky jsem si dnes jako OSVČ chtěla požádat o OČR, ale je tam dodatek, že můžeš požádat jen když nemůžeš kvůli péči vykonávat svou činnost.

​ale tak to je přece dobře, ne? jako že tam je tohle omezení...

je jasný, že jednou přijde účet a tohle všechno budeme muset zaplatit - všichni

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:40

RoSa To já vůbec nerozporuju. Jenom píšu, že nemusí být člověk úplně bez práce po celou dobu nouzového stavu, aby dosáhl na to ošetřovné. A někdo opravu ač částečně pracuje, taky má dny, kdy se musí starat o děti a ten výdělek mu výrazně chybí.

Že to všechno zaplatí daňový poplatníci, je jasné.

Online Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:50

RoSa Jasně že je to dobře, je fajn, že ta možnost vůbec je, když před tím jít na očr nebylo vůbec možné! Já s tím úplně souhlasím. Mně vlastně přijde, že i to odpuštění pojistného je velká úleva a ani bych nečekala, že to bude plošně. Teď by mě vlastně teda zajímalo, jestli si zároveň můžeš požádat o očr i o ten příspěvek 25 tisíc, jít by to logicky nemělo, ale přímo v rozporu to asi nikde není, co? 

 jako je vidět, že je karanténa, fakt mě napadají blbosti

Offline RoSa
Avatar
8249 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 17:08

Garfie tak já jsem hlavně zvědavá, kdo a jak bude posuzovat skutečnost, zda tu činnost bylo možné vykonávat či nikoliv, popř. v jakém rozsahu... mohlo by to být třeba podle vystavených faktur: kdo vystaví, žádné úlevy!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 17:57

Renusatko 

Jenže to mě právě malinko zdeptalo: zjištění, že teprve dnes díky "pružnosti" MZ víme, jaká byla přibližná situace před týdnem

Na druhou stranu to není nic v porovnání s dalšími návrhy vlády, o kterých teď jednají. Třeba teď ten návrh na zavření obchodů v neděli. Já pochopitelně uznávám, že ty prodavačky v těch supermarketech toho teď musí vydržet fakt hodně, ale osobně si myslím, že tohle akorát nažene ještě víc lidí do obchodů v sobotu a zplošťující se křivka zase začne růst.

Už takhle vidím každý pátek a sobotu, jak ta karanténa na ty jednodušší jedince doléhá, štěkají se ve frontách u pokladny, kdo koho předbíhá a při představě, že jich tam bude ještě víc, když by se zavřelo v neděli...

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 18:28

wendulka To je pravda. Já vidím jak to vypadá, když u nás zkrátili dobu o dvě hodiny, pěkně husto. Jako jeden den bez obchodu je asi teď každej, jestli to bude neděle nebo středa, to je mi jedno, ale ostatní dny to bude o dost horší. Taky předpokládám, že prodavačky potřebují volno, ale myslím, že ho mají jiné dny, nejsou tam snad 7 dní v týdnu? 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 18:48

wendulka Hele to presne rikala mamka prodavacka, ze se lidi akorat nahusti do jinych dnu a ony se z toho zblaznej. 

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 18:59

Dnes v správach:

Do USA prišla pomoc z Ruska. Aké milé prekvapenie, reagoval Trump. 

Čo sa týka otváracích hodín obchodov, na Slovensku už minulý týždeň bolo v nedeľu zatvorené. Osobne som nezaznamenala návaly ľudí v iných dňoch v obchodoch. Naša vláda bola k dôchodcom veľmi ústretová a vyčlenila im až tri hodiny na nákup od 9.00 do 12.00. A uvažuje aj nad úplným vypnutím krajiny - trojtýždňový blackout. Uf, toto si neviem a ani nechcem predstaviť. Či to má nejaký zmysel, je tiež otázne.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:05

Ja bych si prala,aby se zavrene nedele uchytily naporad,jako na zapade. Je to dobra vec.kdo zazil ten uzasny nedelni klid nekde v nemecku treba,asi vi,o cem mluvim.jestli to zavadet zrovna ted,to je asi diskutabilni.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:06

Jiná Realita Mne by to tiež nevadilo. 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:08

Jiná Realita toto by bylo fajn, prostě neděle je neděle 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:20

Musim konstatovat,ze prace novinaru v casech koronaviru mi prijde tristni.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:22

Renusatko Magráta 

No a přesně tohle je jeden z důvodů, proč jsem proti prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Chápu Hamackuv argument, že nouzový stav mu umožňuje objednat potřebný zdravotnický materiál bez nutnosti výběrové řízení rychle, což je za této situace třeba, ale zároveň to vládě dává možnost dal aplikovat i taková nařízení, která už dle mého s ochranou veřejného zdraví nemají moc co dělat.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:24

milacka ten tritydenni blackout je snad aprilovej zert? Nebo jak by si to predstavovali?

Jiná Realita nesmis cumet na novu a cist blesk

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:30
Reakce na Jiná Realita:

Ja bych si prala,aby se zavrene nedele uchytily naporad,jako na zapade. Je to dobra vec.kdo zazil ten uzasny nedelni klid nekde v nemecku treba,asi vi,o cem mluvim.jestli to zavadet zrovna ted,to je asi diskutabilni.

​ja tu ziju,ze je v nedeli zavreno mi ani za mak nevadi,ale videla jsi soboty?Vsude narvano,takze v sobotu chodim jen v nejnutnejsich pripadech,kdyz nestiham nakoupit v tydnu.Ale zavadet to v zemi kde je to zvykem zrovna ted mi prijde jako blbost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:31

razorblade a co doporucujes?:-)

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:35

Zarinya Hele presne, v Rakousku bylo taky zavreno v nedeli a v sobotu nejak kratce, mozna? Nevim, ale ve vysledku se dalo rozumne nakupovat jen od pondeli do ctvrtka;-)