Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:53

Zarinya ale ty pracujes ve zdravotnictvi, ne?

I kdyz mozna, ze to ma kazda spolkova zeme trochu jinak. U nas bych zatim nic jinyho nedostala.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:56

Lilly_Ku to s tim nesouvisi.Jedna holcina 30let byla v o.centru a dostala modernu.Spis bych sazela,ze je to v kazde spolkove zemi jinak,jako vsechno.

at je ti brzy lip!

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:12

Sedím na callu, tak jsem zagooglovala a našla, že Astru může dostat kdokoliv, mladší šedesáti let jen u praktika, který má posoudit jejich zdravotní stav. 
Moji známí (nerizikoví, Bavorsko) všichni u praktika dostali Pfizer. 
https://www.aerztezeitung.de/Nachrichten/Bayern-gibt-AstraZeneca-Vakzine-fuer-alle-Erwachsenen-frei-419013.html

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. května 2021 11:17
Reakce na Garfie:

Já teda pochopitelně vím, že se mluví o přeočkování už na podzim, ale musím říct, že mě docela překvapilo, že za naočkovaného se člověk počítá jen devět měsíců od první dávky. :-(

​No to by mě kleplo, první jsem dostala v lednu, ale druhou až v květnu

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 18. května 2021 11:31

OliveOyl no to je ale príma, takže 14 dní po druhé dávce (červen?) jsi OK ve smyslu neustálého testování, ale zato máš před sebou krásné 4 měsíce, kdy nemusíš nic řešit. Bezva. Doufám, že to změní.

Garfie tak nemáme co kafrat, oproti Singapuru, jasně, ale nemá to žádnou logiku no. Což mě vlastně na tom prudí nejvíc.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. května 2021 11:36

OliveOyl No tak to máš blbý, zatím. V podstatě, pokud se podmínky nezmění, budeš "naočkovaná" jen půl roku...

Pavlena No není, souhlasím. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. května 2021 11:47

Pavlena Jj, k tomu mi pokrátili odměny o to, co jsem promarodila s covidem, kterej jsem si přinesla z práce. Práce ve zdravotnictví, to je životní styl :))

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 18. května 2021 14:44

Sweet Potato to je celkem hodne nerozhodnutych teda

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 18. května 2021 14:48

baltik Právě. A percentuelně nejvíc ve středním věku.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 18. května 2021 14:56

Sweet Potato by me zajimalo, proc je jeste ted nekdo nerozhodnuty, co se jeste muze dozvedet za informace? Ze se treba naockuji, jen kdyz to bude fakt podminka cestovani? 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:05

baltik z mojí bubliny tak nějak. Očkování nechcou, ale jsou si vědomi, že když jim to život bude komplikovat přespříliš, tak se bodnout dají. Teď čekají, jak se vyvinou požadavky v jednotlivých sférách (hospody, kultura, cestování) a podle toho se rozhodnou. 

Já osobně to nechápu, ale slyším to docela často.

Online dynda
Avatar
7277 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:14
Reakce na OliveOyl:

Pavlena Jj, k tomu mi pokrátili odměny o to, co jsem promarodila s covidem, kterej jsem si přinesla z práce. Práce ve zdravotnictví, to je životní styl :))

​Sorryjako, no ty vole, to jako fakt toto? Koukám, že ti nezbývá, než být životním optimistou.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:19

OliveOyl jsem dneska slysela v radiu, ze zamestnanci ze zdravotnictvi a socialnich sluzeb chteji uznat covid jako nemoc z povolani, kdyz se nakazili v praci

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:20

baltik No, jenže jak se to dokáže..? Je to na nic, OliveOyl velmi tlapkám, ale nedělám si iluze, že někdo bude platit kompenzace za nemoc z povolání.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:23

baltik ja treba na zadne informace necekam, mam to jak pise Pavlena. nechci, ale pujdu pokud budu muset. to same deti - kdyz to bude podminka pro vpusteni na univerzitu tak holt pujdou.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:53

Eeeee jako jsou to dost turbulentní časy, ale tohle je dost síla. Fakt netuším, co se za tím skrývá... asi Babišovi příliš házeli klacky do mesiášského rozvolňování? Příprava na Prymulu? 

Jo, a sekvenování mutací osekali na polovinu. Univerzitní laboratoře z toho vyškrtli úplně a nezaplatí jim ani to co už udělaly.

Offline Kokoska
Avatar
28310 příspěvků moje polička 18. května 2021 15:57

andulka01 mě tohle tak štve... jakmile se někde objeví odborník a hlas rozumu, který se nehodí do populistické politiky, pryč s ním! A na podzim si střihnem další vlnu?

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:04

andulka01 hlavně ať nezačnou poslouchat tech 12 apoštolů kolem Zimy a Berana. To nás dovedlo na podzim do katastrofy, z které jsme teď konečně vzpamatovali.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:08
Reakce na Pavlena:

baltik z mojí bubliny tak nějak. Očkování nechcou, ale jsou si vědomi, že když jim to život bude komplikovat přespříliš, tak se bodnout dají. Teď čekají, jak se vyvinou požadavky v jednotlivých sférách (hospody, kultura, cestování) a podle toho se rozhodnou. 

Já osobně to nechápu, ale slyším to docela často.

​Dtto leckdo z mého okolí