Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:50

Si  tady jdu postěžovat, třeba to ten pitomý systém popostrčí. Ráno jsem se zaregistrovala, akorát to vypadalo, že do místa, kde to trvá déle. Ve chvíli, kdy jsem začala řešit, jak to přehodit, tak mi přišel pin. Ten byl ovšem neplatný. Podařilo se mi dovolat na infolinku a tam jsme společně se slečnou přišly na to, že to nebyl onen slavný pin2, ale jen pin, aby šlo měnit místo. Při té příležitosti mi slečna řekla, že stejně nejsem registrovaná, že mě tam nevidí (i když sms s pin1 mi přišla, stejně tak mail) a ať se registruju znova. Což jsem udělala a teď mám neblahý pocit, že se svými dvěmi registracemi jsem vypadla se systému úplně. Zvlášť když vidím, jak to všem kolem chodí

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:58

Zkuste tady prosím chvilku nepsat to těch blbých reakcích, nebo si to ještě do pondělka rozmyslím :))

Offline dynda
Avatar
7277 příspěvků moje polička 17. května 2021 16:59

brrr 

Na registrace.mzcr.cz/detail jde dělat správa stávající registrace, hlásíš se tam pomocí čísla pojištěnce a tel., kam ti přijde PIN pro přístup k detailu. A tam všechno uvidíš. 

Offline dynda
Avatar
7277 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:00

bram 

Furt lepší než ventilátor.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:02

bram nerozmyslej - zrovna sedim v cekarne na prvni termin astrazeneca

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:02

bram A ty máš protilátky? Já jsem psala jen z okolí, kdo šel a měl hodně protilátek. Jinak celkem nevím o nikom, kdo by nějakou větší reakci měl. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:04

dynda no to rozhodně! Nerozmyslím si to, to byl vtip, ale asi to tady chvilku pro klid duše nebudu číst :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. května 2021 17:05

Lamicka je to fakt blbost. Jsem ráda, že syn je malý a testovat se nemusí. Byla jsem teda rozhodnutá ho tam poslat i tak, našla jsem v okolí, že dělají testy z kraje nosu. Nechodí do školky a to cvičení je momentálně jeho jediný kontakt s dětmi mimo hřiště.

Edit: teď jsem dokonce četla, že na škole v přírodě by se taky měly testovat každých 72h. Tak to už vůbec nechápu, vždyť tam by měly mít menší kontakt s okolním světem.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:10

Renusatko nemám, původně jsem chtěla jít, ale kašlu na to. V naší sociální bublině skoro všichni covid měli, dokonce tu je pár jedinců, kteří neměli žádné příznaky a měli negativní testy a teď mají protilátky, tak by mě nepřekvapilo, kdybychom je měli taky. Všechny testy jsme měli negativní, ale tak to není úplně směroplatný, to víme. No ono to nějak dopadne, jak psala dynda, lepší blbá reakce než ventilátor. :) 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:20

bram Tak to bude v pohodě. Ty moje kolegyně byly po covidu o kterým věděly, ta jedna dokonce i po takovým horším a šly dřív než za 90 dní, měly ty protilátky opravdu hodně. 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:23

dynda Dík, tak ta první registrace byla neplatná, rovnou jsem ji zrušila. Druhý byla platná, doufám, že se toho slavného pinu2 dočkám.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:25

Renusatko já mám protilátek hodně a v nemocnici mi řekli, ať se klidně nechám naockovat, že to nevadí a neublíží to (pfizerem)... jdu zítra (uvidím, co mi řeknou přímo v očko centru)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:43

Magráta Jim to neublížilo, jen měly dvě z nich dost šílenou reakci. Třetí nic. Tak to nikdo dopředu neodhadne, si teda myslím. 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 17. května 2021 17:44

Renusatko no, jsem na to zvědavá 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 17. května 2021 18:20

bram Mám dvě kamarádky, které covid prodělaly na podzim, ani jedna si teda nenechala měřit protilátky. Jedna měla hroznou reakci po obou dávkách, na tu druhou si preventivně brala dva dny dovolenou. Ta druhá šla rovnou z očkování ke mě na večírek, vypila odhaduju tak dvě až tři dvoudecky vína a nebylo jí vůbec nic, ale jakože vůbec, ani ruka ji nebolela. Jinak v mém okolí všechny bolela ruka, různě intenzivně.

Mě nebolela (covid jsem neprodělala), ale zato mi jakoby lehce ochrnula, špatně se mi psalo na počítači. :-) A byla jsem totálně unavená, ale ne na spánek, spíš jako v těhotenství, prostě jsem ležela na sedačce a přemlouvala se, ať se zvednu. Muž byl na podzim pozitivní (ani nepíšu nemocný, fakt velmi lehký průběh) a po očkování mu nebylo vůbec nic.

Online Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 17. května 2021 18:22

Nepadlo uz nekde, kdy se bude otevirat registrace pro dalsi rocniky? Myslim, ze se mluvilo o zacatku cervna, ale to uz je nejakou dobu, co jsem to cetla. 

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:00

Magráta - jdu taky zítra. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:05

Já jsem videla nějaký graf, kde měřili protilátky a jejich reakci proti různým mutacím a tem, co měli po Covidu a po první dávce,to docela vzrostlo. Tak si říkám, že to není marné.

Dohledat to samozřejmě nemůžu. Já jdu zítra, na středu asi zruším večerní fyzioterapii, v práci to buď dám nebo ne. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:06

Myrtila teď se to hodně urychlilo, jsme minimálně tyden napřed oproti plánu. Bude to podle mě záviset od volné kapacity v těch centrech. Vakcíny teď budou, tak si myslím, že to vezme grady. 

Online Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:09

continuity Prave mi prislo, ze ty registrace ted spousti dost rychle. Ale priznam se, uz je nad mou kapacitu to sledovat nejak podrobneji, tak jsem nevedela, jestli mi neco neuteklo.