Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:13

Nevíte, jestli bývá nekdy reakce na očkování až 3. den? Manžel byl v  pátek, zcela bez problémů, ani bolest ruky. A dnes (3. den) se mu začala točit hlava a hodně zvracel. Jsem z toho nervózní...

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:17

Lav kdy dnes? jela bych na pohotovost, nemá ještě nějaké jiné neurologické příznaky? Ať na tebe vyplázne jazyk, zkontroluj zorničky, jestli jsou symetrické, ať si zkusí trefit prstem špičku nosu. Jednou rukou, pak druhou. 

Pokud tam bude cokoliv divného, volejte rychlou. 

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:31

Lav když jsem byla na očkování první dávkou,byla tam paní, která MUDr.popisovala svoji reakci na očkování.Reakce až šestý den.Do té doby nic.A doktorka odvětila,že je minimálně osmá, která jí popisuje takovou opožděnou reakci...

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:40

Tak já se tedy přidávám s opožděnou reakcí. Očkovat jsem se byla v pondělí. Pak 2 dny příliv energie. Ale jako opravdu , bývám unavená, ale tady bych mohla skály lámat. No a v pátek nastoupila super únava. Ta trvá ještě i dneska. Ale zas nevím, jestli je to reakce na očkování, nebo něco jiného Ale mám problém vyjít schody. 

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:46

Lav Muži bylo špatně 3. a 4. den, po obou dávkách.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:55

Lav 

Já jsem to tady psala o segre, že napřed jí do druhého dne bolelo místo vpichu a byla unavenejsi, pak nic a najednou pátý šestý den ji bolela lopatka očkované paže.

3.6. jde na druhou dávku, tak jsem zvědavá, jestli to bude stejné, horší nebo naopak lepší.

Ony ty reakce jsou fakt sázka do loterie jako celý covid a běž ohledu, zda ho člověk prodělal nebo ne.

Offline Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 17. května 2021 19:58

Myrtila Já jsem to taky dnes hledala a myslím, že závazné datum ještě není. Záleží asi na tom jaký bude zájem u skupiny co se registruje tento týden a podle toho pustí ten zbytek, takže to bude třeba dřív než avizovaný 1. červen.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 17. května 2021 20:00

A myslite, ze to pusti vse najednou 16-39 let? To bude dost lidi.

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 17. května 2021 20:04

Lamicka jo,to už řekli, že to pustí nejednou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 17. května 2021 20:10

continuity a kdy míní doočkovat ty osmdesát a míň, na který se dosud nedostalo?

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 17. května 2021 20:14

Moc všem děkuji. Začalo mu být špatně, když dojídal oběd, a pak se mu točila hlava a třeba při rychlém otočení na kancelář. židli nebo při couvání autem se mu dělalo špatně a zvracel. Teď když už leží, tak je to celkem dobrý. 

Neurologické příznaky naštěstí nemá, ale děkuji continuity za upozornění.

Offline Myrtila
Avatar
2937 příspěvků moje polička 17. května 2021 20:25

Černá kočka No, ono je sice otazka, kdy se na nas pak dostane, ale uz bych rada mela aspon termin. Prijde mi na houby, ze se i, kdyz to tak reknu, blby kafe venku podminuje testem, a pritom my posledni budem mit 14 dni po druhe davce kdovi kdy. 

Offline Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 17. května 2021 20:45

Myrtila Vídím to úplně stejně, aspoň mít termín a myslím, že se mi uleví. Z osobních rodinných důvodů chodím už od poloviny prosince na testy, první co pět dní a potom co to změnili na tři dny tak dvakrát týdně a  celkem jsem to zvládala a před čtrnácti dny jsem si uvědomila, že už se blížím zřejmě k nějakému vyčerpání psychickému a asi i fyzickému, tak snad se to teď posune. Ta kavárna, kino a tak, takové maličkosti, ale myslím, že to hodně pomůže.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. května 2021 20:51

Myrtila úplně mi mluvíš z duše, taky bych chtěla mít aspoň registraci, ideálně termín. Doufám, že ty zbývající ročníky pustí dřív než toho 1. 6., jak avizovalo dřív. Naočkovat chci jednak kvůli kovidu, druhak kvůli těm testům. Že jsem musela na test kvůli kadeřnici, budu muset kvůli návštěvě fitka, ok, s tím nemám problém. Ale vadí mi, že si teď nemůžu jen tak neplánovaně dát ani na zmrzlinu na předzahrádce. Nechodím do práce, takže nemám ani papír z ní.

Offline Myrtila
Avatar
2937 příspěvků moje polička 17. května 2021 21:10

Evaeva Přesně, my se pravidelně netestujeme doma nikdo, já jsem na rodičovské a manžel už víc než rok pracuje z domu, a kvůli zmrzlině někde na výletě nebudem plánovat testy s cestou s miminem 15 km tam a 15 km zpět. Takže jednak kvůli naší ochraně, a jednak kvůli aspoň trochu normálnímu životu to vyhlížím už dost netrpělivě.

Černá kočka No, mít tu možnost se jen tak rozhodnout a dát si někde aspoň to kafe, to dost pomůže. Naopak teď si připadám jak v kleci, spousta služeb se sice otevřela, ale jak píšu, když se běžně netestuju třeba v práci, stejně je to pro mě nedosažitelné, pokud si to nějak ne úplně jednoduše nezařídím s velkým předstihem. 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 17. května 2021 21:10

continuity Aha, to jsem nejak nechytila. Diky. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. května 2021 21:19

Myrtila já jako pražák mám v okolí několik testovacích míst, takže není problém tam zajít. Takže kvůli stříhání nebo i tomu cvičení si to naplánuju, vím dopředu, kdy to bude. Ale že bych chtěla chodit častěji než jednou týdně, jen tak pro jistotu, to zas nechci. U muže v práci testují 2x týdně, takže ten na pivo může:)

Offline JankaM
Avatar
2386 příspěvků moje polička 17. května 2021 21:23

continuity ty jo, ty fakt víš všechno, půl doktora, matematička a ještě hrnce

Offline Myrtila
Avatar
2937 příspěvků moje polička 17. května 2021 21:32

Evaeva Nebo ti ho může aspoň donést za plot zahrádky My jsme si už doma dělali srandu, že si s sebou budem brát prababičku, bude nám chodit pro pivo k okýnku Jinak ještě ani naši rodiče nemají po druhé dávce.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 17. května 2021 21:42

Lamicka Maj to bejt asi tři miliony lidí, když to spadlo už dneska v noci tak si to vůbec nechci představovat