Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:13

andulka01 Smejkal si dovolil říct, že jsme epidemii nezvládli.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:36

andulka01 Teď sem s tím jdu, nevěřila jsem vlastním očím.A bohužel musím souhlasit s tvejma teoriema, Babiš chce slíznout smetanu a bejt za spasitele národa, aby se mu to ve volbách vrátilo. 

Ale tak potupný vyražení expertů dává přece smysl, žejo, čísla nám klesly, otepluje se nám, žejo, tak teď je třeba stáhnout všechnu popularitu za sebe, aby byla do voleb. To, že z toho ještě s nejvyšší pravděpodobností bude prů.er, tak to třeba přijde až po volbách a to je nám putna. A za ten ekonomickej průser, sáhodlouhý lockdowny, pomalý rozvolňování a krachy živnostníků -  a vlastně potažmo i za ty mrtvý, můžou tydlety experti ( no dyť se na ně koukněte, potřebám prostýho lidu to nerozumí a určitě to jede velkejch kšeftech farmaceutickejch lobby.) Mohu-li radit, nelezte do diskuzí, málem mi praskla žilka. 

A ještě ten způsob, jak jim to sdělili! Jako já vím, že by mě to už by mě to nemělo překvapovat, a asi mě to vlastně ani nepřekvapilo, ale nas.alo mě to pěkně. A jenom s ohledem na zdejší citlivý povahy nedávám blicího smajlíka. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:38
Reakce na continuity:

andulka01 hlavně ať nezačnou poslouchat tech 12 apoštolů kolem Zimy a Berana. To nás dovedlo na podzim do katastrofy, z které jsme teď konečně vzpamatovali.

​No přesně!

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:41

Prosperina Ridi to silenec nejvetsi ze vsech, bez ohledu na cokoli. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:51

mirajo Tak tak.  I když teda ten smajl by se měl spíš mračit a kejvat.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:59

ProsperinaLidi proste pouzije a zahodi. Fakt na blicaka to je. 

Offline Lamicka
Avatar
13353 příspěvků moje polička 18. května 2021 17:05

Tenhle opakovany scenar je hrozny a zene nas to zase do nejakeho prusvihu. Babis uz zase jede na volby a potrebuje, aby si lid pres leto vydechnul, pak ho zvolil a potom potopa. Me to tak stve!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 17:05

cože?! Dno možná ani neexistuje.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. května 2021 17:12
Reakce na continuity:

andulka01 hlavně ať nezačnou poslouchat tech 12 apoštolů kolem Zimy a Berana. To nás dovedlo na podzim do katastrofy, z které jsme teď konečně vzpamatovali.

andulka01 ach jo

Mně je z toho až lehce špatně, já už znova tu koronu v nemocnici nedám. Nechápu, proč to těch 12 lidí sepsalo, copak Balík nevidí, co děje na jeho lůžkách, jak byl přetlak na ECMO, copak Pirk neví, jak podceňování covidu bylo jednou z příčin, proč to u nás takhle dopadlo, copak Zima nepocítil covid na vlastní kůži (a jistě, víme, že měl standardní péči , awake ECMO, to by mu leckdo z našich pacientů záviděl....)

Jediný, co nám pomůže, je očkování, což ale bude oříšek, vzhledem k mutacím a k ne úplné ochotě...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 17:16

Fiction těch mutací se taky celkem obávám. Podle nějaké studie Pfizer snad účinkuje i na indickou mutaci, ale co třeba ta brazilská, prý to tam ve velkém kosí i malé děti. Každopádně vám v nemocnicích (i nám všem teda) přeju, ať už se ta zimní situace neopakuje. Prostě doufám, že to nějak ustojíme. I přes kroky naší vlády.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. května 2021 17:25
Reakce na baltik:

Sweet Potato by me zajimalo, proc je jeste ted nekdo nerozhodnuty, co se jeste muze dozvedet za informace? Ze se treba naockuji, jen kdyz to bude fakt podminka cestovani? 

​Mně to je tak líto, že ta proočkovanost vázne na tom odmítání či vyčkávání. Škoda,  jak je nepřenosná ta zkušenost, co covid s člověkem udělá. U nás ležel jeden zdravotník, věkem do 40 lete, zdravotně riziková skupina, co odmítl očkování, u nás pobyt s ventilátorem (přes maximální snahu o protektivní ventilaci se nelze ubránit ložiskovým mikrotraumatům), na začátku s pronací (ventilace v  poloze na břiše) - potom přes všechna prevence proleželina na obličeji (zahojí se), potom tracheostomie, úbytek svalů a následná svalová slabost, poškození plic covidem, zhoršení jaterní a ledvinných parametrů nemocí a léky (opioidy, sedativa, léky na svalovou relaxaci, antibiotika,  kortiokoidy,...) . To fakt někdo dobrovolně riskuje, když by tomu mohl předejít tím očkováním....

No a k tomu nemocnému zdravotníkovi  .... prý chtěl jen počkat, co to očkování udělá s ostatními, a když dobrý, tak by prý šel....

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. května 2021 17:32

Evaeva Já neumím říct, jak Pfizer funguje na mutace, ale vidím, že očkování zatím funguje. A neměl by být problém do budoucna měnit tu vakcínu právě podle těch mutací (jako u chřipky), jen teď vlastně nevím, jak intenzivně bude diagnostika mutací v ČR po rozpuštění té skupiny probíhat....

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 18. května 2021 19:49
Reakce na Fiction:

​  .... prý chtěl jen počkat, co to očkování udělá s ostatními, a když dobrý, tak by prý šel....

​to je strasny

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:23

Na twitteru tleská Šmucler, že konečně to bude řídit ministr a hlavní hygienička

https://twitter.com/smucler/status/1394642447083483136?s=21

a v diskuzi tleskají i další, že konečně končí obchodníci se strachem a nasazovači náhubků.

Je mi ouzko

Offline Kokoska
Avatar
28310 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:32

Sweet Potato ouzko je slaby slovo, ja se fakt bojim.

Offline Lamicka
Avatar
13353 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:34

Sweet Potato diskuze napric internetem jsou plne potlesku

Online continuity
Avatar
33699 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:43

Zato Čermák válí:

Jestli bude pokracovat progrese v personalni dovednosti premiera, tak dalsi ministr zdravotnictvi bude bud uz rovnou ve vykonu trestu, anebo hospitalizovanej v blazinci. Plus si nechme otevrenou moznost, ze to teda bude delat Havlicek

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 20:44

continuity až na to, že je to klidně možné.

Online continuity
Avatar
33699 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:44

Já mám v sobě prvniho Pfizera, mne dnes nepokazí náladu ani to, že nemůžu pít.

Online continuity
Avatar
33699 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:45

Evaeva ten Havlíček nebo ten blázinec?