Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. května 2021 21:51

Myrtila k okýnku naštěstí můžeš i bez testu. Holt budu pořád odkázána na přilehlé lavičky. Pro děti do šesti let to neplatí, takže na zahrádce nechám muže s dětmi a sama si odkráčím vypít kafe jinam. Vlastně na tom ještě vydělám

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 17. května 2021 21:51

Lav pokud je mu nevolno a motá se hlava v návaznosti na rychlou změnu polohy či otočení, je to neurologický příznak a odpovídat by mohl vestibulárnímu syndromu. Nejsem z oboru, ale něco si pamatuju. Podle mě to stojí za akutní vyšetření na neurologii i kdyby se nezhoršoval. Jako může to být i od krční páteře, ale vyloučit to dokáže jen ten neurolog. Jo, continuity je fakt dobrá!

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. května 2021 22:00

viktorka_od splavu no tak tech, co teď cekaji na termín není zas tak šíleně moc. 70+ bez termínu je cca 11 tisíc a předpokládám, ze ti stejně do očkovacích center z nejrůznějších duvodu nepůjdou ( protože kdyby šli, budou upřednostnění a termín dostanou hned zítra).

AZ a Moderna už chodí praktikum, takže by se to mohlo teď zlepšit. vzhledem k tomu, že s Comirnaty je strašny prace neumím si dost dobře představit, žeby to, čo popisuje wendulka, absolvoval praktik nebo jeho sestra. I kdyby to stačilo skladovat v běžné lednici. Ergo kladívko, tím, že se neotevře očkování dalších věkových skupin ničeho nedosáhneme. Vakcín pro všechny na dvě davky bude dost koncem července a kapacita té očkovací mašinérie zatím stačí bez problemu naočkovat to, co nám dovezou.  

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 17. května 2021 22:06

Evaeva No ale to vůbec nezní špatně!

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. května 2021 22:11

JankaM jak s tím souvisí hrnce? O hrncích si neco přečtu a je to. Nakonec mi to stejně nepomohlo a potřebovala jsem je vidět.

Tyto základní neurologické příznaky je ale dobré znát, někdy se uhodí dítě do hlavy a ne vždy je pohovost úplně na dosah. taky všelijaké mrtvicky mají mnohem lepší prognózu, pokud tam pacienta dopravis včas.  Takové ty drobnosti samozřejmě nepoznám, třeba tchýni padalo jedno víčko, tak to jsem neviděla, ani když mi to rekla. ale kdyz někomu náhle ochrne půlka obličeje, nebo se začne bez důvodu motat, radim na nic nečekat a volat. I kdyby to mělo byt od průvanu. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:22

Já teda pochopitelně vím, že se mluví o přeočkování už na podzim, ale musím říct, že mě docela překvapilo, že za naočkovaného se člověk počítá jen devět měsíců od první dávky. :-(

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:29

Garfie Myslím, že se to ještě změní, v závislosti na dalším výzkumu, chování víru, proočkovanosti a tak. Že to není očkování na furt víme od začátku. Taky mě to stve.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:32

Garfie z toho bych zatím nedělala žádné závěry. Furt běží studie na protilátky po očkování, bude se to dost pravděpodobně prodlužovat, pokud to jen trochu půjde. A taky to bude možná záviset od vakcíny. 

Jestli bude potřeba přeočkovat už na podzim závisí hlavně od toho, jaké mutace se kde okoti a rozšíří. Pfizer, kterým se očkuje nejvíc, zatím vypadá hodně dobře, už klinicky zkouší něco nového, ale zatím to pry není moc potřeba. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:38

andulka01 Já právě měla za to, že ta účinnost ještě stanovená není, rsp. že na to u nás neexistuje žádné pravidlo. Ti v první vlně už mají polovinu odkroucenou. :-( 

A včera jsem pomáhala s registrací "naší" Japonce a dost jsem se zapotila při hledání, kde používají jakou vakcínu. Prý volala na velvyslanectví a tam jí řekli, že ji nechtějí navádět, ale jediná schválená vakcína v Japonsku je Pfizer, takže jinou nechtěla!

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:22

Garfie a uzna ji Japonsko cesky certifikat..? Kamaradka z USA (ceska) ted bude mit strasnou pakarnu s prijezdem, Pfizer z USA ji neuznaji a navic se bere, ze cestuje z oblasti totalni morove rany, ac je to dost naopak.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:36

Pavlena Tak ono to bohužel nijak nepomáhá při příjezdu, v Japonsku se ještě prakticky neočkuje, takže žádná pravidla ani výhody to nemá. I když je Japonka, musí na tři dny do státní karantény a pak dva týdny doma, bez ohledu na očkování. Jde spíš o její vlastní pocit. Kamarádka je teda chuděra, to je fakt pakárna. :-( Ale tady je ta karanténa myslím jen 5 dní? Říkala mi teď známá, že cestuje do Singapuru s rodinou a tam je 21 dní ve státní karanténě a ještě je maximální počet lidí v pokoji, teď nevím jestli dva nebo tři-takže jí rozdělí rodinu a budou tři týdny s mužem a dětma bydlet ve dvou pokojích s přísným zákazem kontaktu. To je teprve pakárna! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:39

Garfie ta statni karantena je uplne ze vseho to nejhorsi.To se priznam,ze je jedina vec,ktera by me odradila od cesty.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 08:45

Garfie zrovna teď jsem četla, že protilátky po očkování vydrží minimálně rok. Taky se prý uvažuje o třetí dávce pro starší, protože u nich protilátky ubývají nejrychleji.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:58

Evaeva Taky jsem to někde četla. Já prostě jen myslela, že ta konkrétní délka není zatím stanovena, proto mě to překvapilo, to je celé. 9 měsíců (navíc od první dávky) je málo, jsem docela ráda, že na mě vyšla řada až teď. :-) 

Zarinya Tak tři dny se asi dají vydržet, ale je to teda pakárna. :-( No a pochopitelně ty tři dny jsou podmíněné tím, že pak máš kam jít! My to máme vymyšlené v Japonsku tak, že muž si odkroutí karanténu a potom až přijedu já s dětma-budeme v domě a on naši karanténu stráví v hotelu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 09:02

Garfie jo, to jsem taky nevěděla, že už je stanovená nějaká doba. Naštěstí se zřejmě bude prodlužovat. Ono se to nakonec nějak rozplizne, si myslím. Někdo se bude očkovat pravidelně třeba jednou za rok, rok a půl, někdo za tři a někdo se už podruhé nenaočkuje.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:09

No takze vcera odpoledne jsem mela prvni davku astrazeneca a dnes lezim, je mi pekne blbe - hlava, nevolnost, horecka.

Tak hlavne zadny trombozy  a doufam, ze to brzo prejde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:10

Lilly_Ku ja myslela ze u vas se to doporuceni neockovat astrou zeny ve fertilnim veku dodrzuje tak drzim palce!

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:15

viktorka_od splavu ne, astrou se ockujou vsichni tady, biontech akorat rizikovy skupiny.

A dik :)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:31

Lilly_Ku ja v radiu slysela (uz dyl tedy),ze AZ pod 60let jen na vlastni riziko.(bavorsko)

Ja jdu zitra ,biontech a nejsem rizikova skupina.

jinak syn od muze AZ a taky ho to trochu stalo...teploty.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 18. května 2021 09:43

Lilly_Ku držím palce, ať je brzo dobře.