Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 16:20
Reakce na mirajo:

A666 Tak ja myslela, ze to pomuze v ockovani, a vono to nakonec bylo vesely! 

​Ja myslim, ze to pomohlo v obou

A omlouvam se, pracuju a tak nejak jsem zapomnela, ze pisu na forum a nevysvetluju neco svym spoluzakum se kteryma pracujeme na projektu

Offline continuity
Avatar
33777 příspěvků moje polička 27. února 2021 16:49

Ale vždy může být hůř

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:06

Torrah continuity Renusatko moora Diky!

marieu No, zatim jsem se jen zaregistrovala, prednost budou mit samozrejme starsi kolegove.

Offline Zuzuli
Avatar
2167 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:32

ionicera hele, ja jsem mlada a zdrava, zadna rizikova skupina, matka s ditetem... A respirator nosim. Nejen do obchodu, kde si i desinfikuju ruce, ale i na zastavku, v mistech, kde je hodne lidi a tak... nejen kvuli sobe, ale i kvuli jinym a tomu, aby kvuli me nedostal obchod pokutu. Kdyby existoval respirator pro mimino a nejaka sance, ze ho na ni udrzim, tak bych ji ho do obchodu, kdyz uz tam s ni musim, klidne taky davala, abych ji ochranila... A rozhodne trvam na osobni zodpovednosti, je v mem vlastnim zajmu nebyt nemocna. A taky patrim k tem, co uz nemaj v podstate kde ubrat, tvrdnu doma s miminem, za rok 2021 jsem videla jednou dve kamaradky a svoje rodice. A ziju v Praze, takze nove opatreni mi pohyb nijak dal neomezuje. To ale neznamena, ze tady nemuzu vypustit paru kvuli nesmyslnemu opatreni, o kterem se od jara uz vyjadrili snad vsichni odbornici, ze je k nicemu, a ktere dela z cesty k popelnici nebo prochazky s kocarem v nasi prazdne ulici bez rousky nelegalni cinnost... No aspon mi je k necemu ten balik rousek, co jsem koupila, kdyz vsude v interieru musi byt uz jen respirator. Ono by totiz stacilo, aby se zacaly dodrzovat opatreni, co plati ted, zacaly se vyzadovat a treba pokutovat, ale tohle je uplne nesmyslne polovicate reseni,vedouci jeste k vetsi frustraci lidi, ze smysluplneho reseni situace se asi nedockame. Proste kdyz uz je potreba slapnout na brzdu, tak efektivne. A pochybuju, ze ti, co se opatrenim vysmivaji doted, zrovna tohle budou povazovat za duvod vsude respirator nosit. Muj svagr bude i nadale v montovne na smene bez respiratoru a pak si s kolegy svorne zanadavaj na vladu, co z nich chce jen udelat vydesene ovce sedici doma, zatimco se napakuje na testech a prodeji respiratoru a rousek. 

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:38

Zuzuli Blbej dotaz, proč bude švagr i nadále na směně bez respirátoru? To je protest, nebo jaký je důvod? A ono by asi opravdu pomohlo, kdyby se zaměstnanci testovali - chápu, nejsou kapacity :-/ - tedy z toho, co jsem četla.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:40

Mě na tom nejvíc rozčiluje to, že ta vyjimka, že 3000 lidí může na fotbal, tam zůstala. To mi přijde neskutečný výsměch lidem, kteří se snaží vše dodržet. Já nemůžu jet sama na svoji chalupu, kde nepotkám za víkend ani nohu, ale je v jiném okrese a 3000 cizích lidí může sedět na tribuně a určitě budou z jedné obce.

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:41

Karoleena Taky bych čekala, že existuje plán/plány, co se stane "když" a jaká opatření se pak zavedou. Zvláště, když se někdo ohání tím, že chce řídit stát jako firmu. Vždy se přeci dělají plány A, B, C - co se stane, když nastane to a ono. 

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:42

Renusatko Cože? To jsem nečetla. 

Offline Zuzuli
Avatar
2167 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:49

whiskas zrovna tohle ted sdili a resi na fb... Co k tomu mam dodat. Oni mozna maji respirator narizeny, ale jestli tam svorne nadavaj na jeho nesmyslnost, tak se asi neobtezuji. Nevim, neptala jsem se, jen se mu vyhybame.

Offline marieu
Avatar
4491 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:52

Luna držím palce na co nejdřívější termín. Všimla jsem si, že např náš špitál má pro pracovníky ve školství první termíny snad už v příštím týdnu.

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:53

Zuzuli Aha, rozumím. Bohužel jsem ve svém okolí zaslechla něco podobného. Debata pak nemá moc smysl. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:54

whiskas V týdnu to tady proběhlo, že povolili až 3000 osob na sportovním utkání. Nemyslím, že by se tam dostal člověk z ulice. A tahle výjimka platí i v tomhle přísnějším režimu.

Co znamená výjimka v nařízení „Účast na hromadné akci“?
Jsou to akce povolené Ministerstvem zdravotnictví podle bodu VIII tohoto opatření, například významná sportovní utkání.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 17:55

Teď mě zarazila ještě jedna věc.

Květinářství jsou otevřená z toho důvodu, aby lidé mohli koupit květiny nebo věnce na hrob, prý někde řekl Hamáček nebo kdo. Ale současně jsou zavřeny:

- provozovny zabývající se zpracováním kamene (např. výroba pomníků, náhrobních kamenů a jejich instalace)

- provozovny (včetně mobilních) s prodejem pietního zboží, například věnce, květinové výzdoby na hroby, pietní svíčky

To už mi fakt rozum nebere.

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:02

Renusatko Tak to taky nechápu a naopak je jasné, že ochotu lidí ke všem těm oezením to rozhodně nepodpoří. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:03

Torrah Mně teda zaujalo, že konečně zavřou prodejny zbraní. Asi už jim cvaká.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:08

Sweet Potato jo, to jsem si taky všimla.

Offline OliveOyl
Avatar
1715 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:08
Reakce na Sweet Potato:

Torrah Mně teda zaujalo, že konečně zavřou prodejny zbraní. Asi už jim cvaká.

​Že by se začínali bát? :D

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:10
Reakce na OliveOyl:

​Že by se začínali bát? :D

Offline Zuzuli
Avatar
2167 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:10

whiskas debata smysl nema vubec. Proto povazuju soucasna narizeni a jejich prezentaci za velmi nestastnou. A asi nic jineho, nez tvrdy lockdown uz smysl nema. Nebo velka motivace obyvatel. Odmena a trest. Osveta. Ne dve rousky na sobe nebo povinny respirator vzdy a vsude. Pridavam jeste par veci, co jsem ze svagrova fb vytahla, jako vhled do jine socialni bubliny. Jen bych jeste rada dodala, ze muj svagr neni zadny idiot, co sotva zvladl zakladku, on behem studia IT na vysoke z ciste revolty vuci rodicum odesel za pritelkyni, ktera se rodicum nelibi, a aby si vydelal na najem a zivot, tak se vykaslal na skolu a sel delat myslim k soustruhu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:14

Zuzuli k tomu bych dodala jen: