Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 14:51

Sweet Potato Dobrá zpráva.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. února 2021 14:54

Sweet Potato Dobrych je pomalu, tak aspon jedna

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 27. února 2021 14:55

Mrakoplas ja už tie plačovky vôbec nepozerám a keď občas zachytím v médiách tie jeho statusy s hlasovaním či tie, kde všetkých uráža, otvára sa mi nožík vo vrecku. A to som pokojný človek.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. února 2021 14:58

ionicera vyhodit z krámu. Ať si roušku nemá, ale ne ve tvém krámu.

Ja sem hodím jen něco malého pro zasmání, k rozptýlení chmurne atmosféry. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:01

Potrefenáhusa Nekoupím tu zejména maso a pečivo. A Rohlík ap. sem k nám nejezdí.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:01

ionicera A já myslím, že tady vůbec nikdo nenadával na nošení roušek do obchodů (teď), i když osobně celou dobu vidím, že 95% lidí to nosí úplně k ničemu, špinavé, špatně nasazené, velice často úplně opačně a to stejné vidím s respirátorem. Já se s lidma nedohaduju, upozorním je, že by měli, ale fakt nevyhodím 80 letou paní, že se jí v tom špatně dýchá a mít to nechce. Já respirátor mám a zbytek je na ní, přikazovat jim nic nebudu, na to nemáme žádnou pravomoc. Možná ti mladší jsou urputnější a víc se dohadují a je to protivné. 

Venku to za mě postrádá smysl. Tam, kde potkáváš víc lidí, jak to bylo teď, tak ano, ale v 6 ráno, když jdu po prázdné ulici do práce, smysl nevidím. 

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:02
Reakce na Kan:

S nastálou situací si alespoň opráším zeměpis a teda zaujal okres Brno-venkov, který okleštil okres Brno-město, v republice asi rarita?

​No úplně do kruhu nejsme, u Adamova je to přeštípnuté ale patří k nám i hrad Pernštejn! Taky jsem si včera osvěžovala zeměpis.

Sranda je, že všechny podstatnější úřady pro Brno-venkov jsou v centru Brna.

Offline baltik
Avatar
4445 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:05

Ja teda nevim, to volani za zavreni tovaren? Delame vetsinu na export a pokud bychom 3 tydny nedodavali (nebo asi dyl, nez bychom to zase rozjeli), tak uz to ani nemusime rozjizdet, o takoveho dodavatele nikdo nestoji a nahradili by nas konkurenci z Polska, Rumunska, Bulharska...

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:06

ionicera nechci kecat, ale těch, co se nechtějí omezovat je tu nejspíš minimum. Spíš pociťuju obrovskou frustraci lidí, kteří jsou poctiví a začali a pokračují u sebe už rok. Rok, co se omezujeme a pořád je hůř. A v okamžiku, kdy všichni rozumní lidi cítí už nejmíň dva měsíce, že se to má natvrdo všechno zaříznout, přijde opět jen polovičaté řešení, které nejspíš tu nekončící agónii nevyřeší. Proto chápu výkřiky "už nemůžu", protože je reálný, že za 3 týdny tady nebude pod 1000 případů na den.  V respirátoru chodím v práci už taky rok bez přerušení a jsem od začátku ráda, že ho vůbec máme. V mém případě je to 0,5 úvazku, kolegové, kteří slouží i 48hod o víkendové službě respirátor included, covidarium jede nepřetržitě od podzimní vlny, tam chodí všichni v atombordelu 24/7... a psala jsem to tady už několikrát, my konkrétně, už se víc omezit nemůžem. 

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:09

Já mám úplně marginální starost - dodržuju už rok prakticky všechno, nic moc se pro mě se stávajícím zpřísněním nezmění, ale jedna z věcí, kterých se dost dobře vzdát nemůžu, jsou občasné projížďky autem. Kdybych s ním jela jenom jednou týdně dva kilometry do obchodu a dva zpátky, dávno by mi klekla baterie. V rámci okresu je tedy ježdění (když nikde nezastavím a nevystoupím) pořád ok, že jo. Je to pro mě i psychický ventil, na chvilku vypadnout z bytu, přesvědčit se, že okolní svět pořád existuje a je stejně hezký, jak si ho pamatuju.

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:11

Mě teď zajímá, co se bude dít, až se zjistí, že tohle polovičaté řešení zabralo jen částečně a nemělo efekt, jaký mělo mít.

A taky kdy už začne hygiena využívat své zakonné možnosti a omezovat či ze svého popudu protestovávat provozy, kde se vyskytuje velké množství nakažených? Jsem přesvědčená, že kdyby poslali několik směn do karantény, pak by třeba velkohubí manažeři typu Teplý z Madety pochopili, že testování a nošení respirátorů šíření viru omezí a hlavně to podnik vyjde levněji, než nedělat nic. 

Online Kan
Avatar
7060 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:12

Jitka77 Ach ták, no na úřad stačí čestné prohlášení a na cestu zpět ti ho musí úřednice potvrdit. Otázkou je, jestli jsou ty úřady otevřený, tady na Vysočině  třeba KÚ funguje velmi, velmi omezeně.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:12

Dadoo Taky na to došlo. Byly to takové ty vyděračské rozhovory- tak my taky můžem jít jinam. Tak jsme souhlasili a rozloučili jsme se s nimi. Ale nemám z toho dobrý pocit, jenže z toho člověk nevyjde tak, aby z toho ten blbý pocit neměl. Buď budeš obsluhovat někoho, z koho máš strach, nebo ho nasereš a je ti to pak líto. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:15

ionicera A proč máš strach s respirátorem a štítem? My na covidu nemáme nic extra víc, mimo teda oblečení, ale ten obličej víc chránit nejde. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:16

marieu Souhlasím, a stejně tak se obávám, že ta nadcházející třítýdenní uzávěra klidně může mít mnohem menší efekt než si někteří malujou, bez ohledu na to, kolik další osobní zodpovědnosti ze sebe jako jednotlivci ještě budeme schopni vyždímat. Ostatně před chvílí běžela na ČT24 reportáž ze Sokolovska, který je takhle zavřený už nějakej pátek a žádný zlepšení nezaznamenali, "jen" stagnujou. A zdráhám se uvěřit, že by to bylo tím, že by tam veškerý obyvatelstvo natruc rebelovalo, nebo se rozdávalo málo pokut.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:17

RenusatkoNejsem epidemiolog, nevím, jestli to venku postrádá smysl nebo ne. Taky mi to vadí, ale musela jsem se smát, včera po 8 hodinách v respirátoru a štítu jsem šla domů bez roušky a paní mě na chodníku sjela, ať se k ní nepřibližuju na 2 metry, když nemám roušku. Museli jsme s Tonánkem do silnice. Ale měla vlastně pravdu. 

A nevím, tak nějak mám pocit, že u 80 leté paní bych tu nákazu bezpříznakovou nákazu čekala míň, než u Pepíčka, který jde přímo ze školky a kýchá si o sto šest bez zakrytí pusy. Ale to je asi vedlejší. 

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:18

Karoleena já tomu taky nevěřím. A křičím, že už nemůžu z těch polovičatých řešení... 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:20

marieu Ano frustrace. Když na mě jedna paní dneska křičela, druhý zákazník mě chlácholil, že si to nemám brát, že to je jen frustrace lidí a nic špatného jsem neudělala. Já to chápu. Jen, tady to forum mi přijde plné inteligentních lidí, tak prostě to byl jen takový výkřik. Když bude každý dělat maximum, tak se z toho třeba i dostaneme. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:22

RenusatkoNo, jak jsem psala, nejsem epidemiolog. Ale já ani pořádně nepoznám, jestli mi ten respirátor všude dobře těsní. :-) Tohle říká manžel. Že jsme chráněni jako lékaři. Vybavili jsme i prodavačky. Ale nejlepší ochranu má manžel. Takovou tu masku s filtrama. Ale to bych asi nedala. :-)

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:23

Kan Muž teď jezdí na pracák, ten funguje normálně, podatelna FÚ a OSSZ (kvůli daňovému přiznání, resp. ročnímu přehledu OSVČ) hádám taky poběží. ÚP Brno-venkov je na Šujanově náměstí, to je poblíž hlavního nádraží, FÚ je na Příkopě - opět okraj nejužšího centra města, OSSZ na Kounicově - dvě stě metrů dál. Ono je to právě kvůli tomu, aby tam měli stejně daleko lidi ze všech částí okresu venkov.