Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:24

Mě teď zajímá, co se bude dít, až se zjistí, že tohle polovičaté řešení zabralo jen částečně a nemělo efekt, jaký mělo mít. 

​Jo tak to jsme dvě. Já třeba tak trochu čekala, že když dojde k vyhlášení třítýdenního lockdownu, tak současně s tím odprezentujou plán, co se bude dít během něj a co po něm. K čemu hodlá vláda využít čas, kterej jim tím, že se teď na tři týdny ještě víc omezíme, kupujem. Když je dle nich cílem "dostat pandemii pod kontrolu", jak to pak pod tou kontrolou hodlají i udržet, což je bod, ve kterým jsme doteď vždycky selhávali. No, ale to je jak s těma objednávkama z Aliexpressu, čekáš promyšlený a smysluplně odůvodněný opatření a dostaneš Hamáčka plácajícího nesmysle o výpisech z banky. :D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:24

ionicera mne by zajimalo,cim to je,ze tady si nikdo nedovoli jit do kramu bez respiratoru.

A ne,nestoji v kazdem security.....a kdyz tak spis kvuli voziku ci kosikum a jeste je po kazdem desinfikuji.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:26
Reakce na mirajo:

Pro ty, co registruji k ocko sebe nebo nekoho jineho a chteji vedet, kolik je kde k dispozici vakcin. Nazev stranek moc verohodne nevypada, ale aktualizuji min. 2x denne a rekla bych, ze to skutecnosti odpovida...https://msusicky.github.io/ockovani-covid/.

​Proc myslis, ze to nevypada verohodne? Kvuli jmenu a tomu github.io? Bude to open source deploynuty na github pages, pro me naprosto verohodne, jestli ten pristup k datum je, tak nejaky dobrovolnik z toho spichnul stranku Github je nejjednodussi jak pustit ven projekt bez nutnosti resit domeny a hosting

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:30

ionicera Tak my nemáme jen staré lidi, ale v tomhle zaměstnání jsme celý rok pracovali jen s rouškou (v létě ani to ne) a všichni v pohodě. Mě možná nikdy nenapadá, že by mě někdo nakazil, já mám obavu spíš o ně a i tak jim to říkám, že by to měli mít i kvůli sobě, že neví, kdo tam byl před nima.

marieu Taky si myslím, že je to pořád jen utažení něčeho a nemám pocit, že zrovna tohle pomůže. Navíc lidi v mém okolí, kteří se schází na párty doma, se budou scházet dál. Kadeřnice, která pracuje, tak to bude dělat dál. Tyhle opatření vlastně ty zásadní věci nijak nemění. Víc se to změní pro vesnice, ale pro město těžko. Za 4 týdny jsou Velikonoce, takže už teď je jasné, že za 3 nic nekončí. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:33

A666 Ja si to vubec nemyslim, spatne jsem se vyjadrila, neb tomu vsemu, co pises vubec nerozumim. A jako v tomto uplny laik, kdyz vidim stranky susicky, nehledala bych tam ockovani. Lidem, co to spichli zadarmo velmi dekuju a myslela jsem si, ze by to tu nekomu mohlo pomoct, kdyz to pomohlo mne. Da se to pochopit?

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:38

Kan ano, to jsme my a opravdu můžeme teď momentálně jezdit kolem dokola Brna, ale do Brna nesmíme :D

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:40

Zarinya Možná už je to rezignace. Často mi říkají lidé, že to nemá smysl, že už se toho nezbavíme. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:41

Renusatko Ano, často jim říkáme, že je to přeci i kvůli nim. ale mám pocit, že mladí lidé se nebojí. Ti starší jo. 

Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:42

Blbej dotaz: Pokud potrebuju do nemocnice v jinem okresu, tak si mam na papir napsat, ze jedu do mista X, za ucelem XY a ze fakt nekecam+podpis? Nebo staci lekarska zprava s terminem dalsi navstevy?

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:44

Luna jako selským rozumem bych řekla, že by měla stačit ta lékařská zpráva s datem příští návštěvy, ale...

Online continuity
Avatar
33794 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:48

Luna lékařská zpráva stačí.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:49

Luna Stačí zpráva nebo žádanka. U nás to bude taky tak, protože nemyslím, že by lidi jezdili méně.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:51
Reakce na mirajo:

anneh Vubec nic, ja to myslela, aby nekoho neodradily ty susicky:) Uzitecna vec to je 

​To je msusicky jako jmeno (marek susicky)

Jen pro info, kdyz uvidite v nejake adrese github/heroku/vercel/netlify, znamena to, ze to delal nekdo jako open source pravdepodobne dobrovolne doma na kolene a nema k tomu zadnou domenu, pouziva, cos e da rychle pouzit zadarmo

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:51

Luna ve víru vášní jsem zapomněla napsat, že mi udělalo radost, že ses mohla registrovat na očkování 

Offline moora
Avatar
7570 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:54

Luna obě varianty jsou možné

Offline letfenixa
Avatar
8044 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:57

Čítam články, ktoré hovoria, že s dlhším odstupom, 12 týždňov, chráni AstraZeneca lepšie a premýšľam, či nám tie 4 týždne zmenia, alebo nie.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. února 2021 15:59

A666 Ja ty lidi neznam...treba to sem priste da nekdo, kdo se v IT vyzna. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 16:02
Reakce na mirajo:

A666 Ja ty lidi neznam...treba to sem priste da nekdo, kdo se v IT vyzna. 

​Ja taky ne, ale znam jak se ty adresy vytvareji a vim, ze to rped github je uzivatelske jmeno na githubu

kdyby Vas to zajimalo, tohle je hlavni profil: https://github.com/msusicky

A tohle je twitter toho kluka co to udelal: https://twitter.com/msusicky

PS. Sorry, ja jak jsem zvykla na to, jak ty adresy vypadaji, tak by me nenapadlo, ze tam nekdo vidi susicky

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 16:14
Reakce na Jiná Realita:

​kdyz nekomu prijde,ze zachranovani nemocnic zakazem nakupu v jinem okresu neni nater,je to jeste tezsi. 

Naprosta vetsina toho,co budizknicemove vcera vymysleli,jen jen nater. Protoze by mozna stacilo vymahat ta uz platna narizeni,ktere vymoci neumeji. asi krome zavreni skolek,ale to se zas projevi jinde jinymi negativy.ale ocividne to funguje,psychologicky,i tady je videt,ze hodne lidi ma pocit,ze zavreni boticek pro deti a zakaz si nakoupit v nejblizsim pouzitelnem obchode,protoze je v jinem okresu,je zachranovani nemocnic. Zatimco prumyslu,dopravy apod. Se absolutne nedotkli.

Mne to prijde jako zalepovani protrzene prehrady lzickami pisku. Pochybuju,ze v takovem pripade by se k tomu lidi staveli s podobnym odhodlanim a presvedecenim o spravnosti,protoze prece vlada neco dela.

U nas je takovy nejblizsi vetsi obchod penny,ale je v jinem okrese.ja do penny nechodim,muze mi to byt fuk,naopak,mohla bych byt rada,asi nam to nazene do obchodu vic lidi.ale nejsem rada,protoze prave na tomto prikladu vidim tu absolutni kravovinu. V mistni samosce lidi maso nekoupi,nebo jine veci,ktere to penny asi ma,takze maji dve moznosti - jit zacit tvorit frotny do dalsiho vetsiho obchodu pobliz,kde logicky vyrazne vzroste pocet zakazniku,nebo jet o 10km dal do okresniho mesta. Ani jedno mi neprijde jako snizeni mobility nebo kontaktu. Lidi nekde nakupovat musi. Nesnizi se pocet nakupujicich.naopak bych rekla,ze zpocatku to bude klidne horsi,protoze budou zkouset jine obchody.

Uprimne nechapu,jak muzou lide toto nevidet,a za toto nesmyslne opatreni se tak odhodlane bit.

​Prosím tě, jak a kým by si dodržování těch opatření chtěla kontrolovat  a vymáhat, když už i tady předem vřískají tetiny něco o policejních pohůncích, nedej bože kdyby je snad někdo chtěl (oprávněně) pokutovat? 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. února 2021 16:16

A666 Tak ja myslela, ze to pomuze v ockovani, a vono to nakonec bylo vesely!