Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:50

viktorka_od splavu Ty deti jsou asi hloupost, ne? Kdyz plati vyjimka pro stridavou peci, tak si snad muzes jet vyzvednout deti k rodicum?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:55

Garfie já jsem jen opakovala co zrovna říkali v hlavních zprávách na čt1 - a tam právě vyjmenovávali: střídavá péče ano, hlídání prarodičů - jedině po celou dobu. že to nedává smysl to je jasný

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:57

viktorka_od splavu áno, písala som, že keď nevládzem s deťmi (mám ich na rukách alebo naháňam uprchlika), tak si ho na chvíľu dám pod nos aby som sa vydýchala. Ja myslím, že si to pochopila a to rypnutie je zbytočne.

A nikto tu netvrdil, že má každý do puntiku dodržiavať akékoľvek opatrenia, to si si tam dosadila sama. Ale že sú pre niektorých nepochopiteľné tie výkriky "ja to nosiť nebudem" aj keď je to v podstate jedno z tých opatrení, ktoré človeka obmedzia najmenej. 

 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:57

Garfie K rodičům mimo tvůj "prostor"? Jednou, nebo opakovaně :-D?. Lidé se nemají navštěvovat a to zřejmě platí i pro děti. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:15

Syn uviznul v karanténe v Brně, bude trvat ještě týden, až skončí, nebude moct odjet k nám, k rodičům, kde má trvalé bydliště. Musí v Brně setrvat, dle nařízení. Každopádně na konci března  musí opustit byt, protože ukončil nájemní smlouvu,  bude se stěhovat do jiného bytu, už mimo Brno. Jeho partnerka není pozitivní na kovid, takže ona je v dome u rodičů a on v brne na bytě sám.je to na budku a na psychiku  mor. Na   prohlášení snad za ním jako máma  můžu, pokud bude  v karanténe. Tento týden jsem za ním byla s nákupem,  za okno, bydlí v přízemí.navarili jsme mu vývar, tak jsem mu vezla dvě sklenice, vitamíny, pečivo, léky, džus.  I když je dospělý, raději bych ho  měla doma. Moc se o něj bojím. 

Online MP Marge
Avatar
5716 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:23
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:24

whiskas Jasne ze jednou!! ;-) Viktorka prave rikala, ze pokud je tam nechas po prvnim breznu, uz je tam musis nechat na veky veku...

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:27

Garfie opravdu to je tak psano v těch Q&A. no, já mám pocit, že Hamáček je ve vykladu těch opatření celkem extenzivní. Nikde to napsáno není a omezit styk s dítětem je teda celkem přes všechny limity. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:28

nika chjo to chapu, taky jsem rada ze mam maroda v peci doma, ja bych ho nalozila a smytec

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:30

nika ve chvíli, kdy mu skončí karanténa, normálně může domu. Návrat do bydliště je mezi výjimkami i v nočním vycházeni. 

Fakt není potřeba těmto kravinam chodit naproti. 

Ty za ním samozřejmě muzes, nakoupit nebo přivézt potřebné. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:31

viktorka_od splavu já taky, ale nějak chápu, že nika  nechce taky skončit v karanténě.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:33

continuity Ja ted procetla primo ta usneseni a pochopitelne to jde, stejne jako ten Lamicka navrat z chaty, aspon ja to tak pochopila. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:35

MP Marge dík moc. Byl hodně opatrný, tři týdny byli zavření v bytě, protože přítelkyně dělala státnice,  aby se nenakazili, až je uspesne udělala   sešli se ve čtyřech s její sestrou a jejím přítelem, ten je profi sportovec, testován neustále a poslední test  pozitivní. Bylo to den po setkání, neměl zadny příznaky. Kromě klukovy přítelkyně to lapli všichni. Nemůžete prostě nic, nic. Ani se setkat s nejbližší rodinou. Chceme se ockovat, i si to zaplatit a možný to není.  Je to na houby zkrátka.. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:39

Garfie jasné, že to jde. Když Lamicka řekne, že dítě bolí břicho, takže se vracejí předčasne, co se stane? Zastřelí je vsechny na útěku?

Ti policisté jsou taky jenom lidi, dnes s vypětím všech sil dávají ty tři okresy. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:41

continuity já mu to dávám za okno, bydlí v přízemí.    Tak  nejlepší by bylo, aby se po karanténe sbalil a jel domu. Budou bydlet v našem městě, v bytě po babičce jeho přítelkyně.muzou se tam nastěhovat  hned. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:41

nika to je hned. Držím palce, neboj kluk bude v pořádku. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:45

nika to normálně udělat může. Ono se to za ten týden taky trochu vystribri, ale zas tak horké to nebude.

Já bych teda byla radši aby místo hlídkování na dálnicích, kde se z principu nikdo nemůže nakazit, konečně začli řešit ty bezrouskove diskuzní kluby na hřištích, chodnících a před samoskami. To jistě regulaci epidemie prospěje mnohem víc. 

Offline Catherinne
Avatar
9828 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:47

Nevím, kdo se tady zajímal o běhání s respirátorem, rouškou

https://covid.gov.cz/situace/rousky/rousky-venkuhttps://covid.gov.cz/situace/rousky/rousky-venku

Online MP Marge
Avatar
5716 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:50
Reakce na nika:

MP Marge dík moc. Byl hodně opatrný, tři týdny byli zavření v bytě, protože přítelkyně dělala státnice,  aby se nenakazili, až je uspesne udělala   sešli se ve čtyřech s její sestrou a jejím přítelem, ten je profi sportovec, testován neustále a poslední test  pozitivní. Bylo to den po setkání, neměl zadny příznaky. Kromě klukovy přítelkyně to lapli všichni. Nemůžete prostě nic, nic. Ani se setkat s nejbližší rodinou. Chceme se ockovat, i si to zaplatit a možný to není.  Je to na houby zkrátka.. 

​Tak snad bude syn v pohode, drzim mu fakt vsechny palce, co mam

Ma stesti, ze vas ma! Ja jsem dneska nejaka litostiva, uplne me to dojalo. Kdysi davno, kdyz jsem jeste bydlela v Cechach v dome s tatinkem, tak on  mi vzdycky, kdyz vedel, ze jsem nemocna, nechaval za dvermi hroznove vino nebo citrony... A o vikendu varil hovezi vyvar... A taky uz jsem byla davno dospela, ale tyhle veci clovek proste ocenuje! Tedy mel by.

No, dnes uz mi nikdo nic nekoupi ani neuvari. Co se da delat.

Myslim na vas

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:51

video zo slovenskej nemocnice. je to síce v maďarčine (nakoľko väčšina obyvateľov tu hovorí maďarsky), ale má slovenské titulky. nechcem ešte zomrieť