databáze 130100 vůní od 8890 značek a 1678 parfumérů

En Passant Frederic Malle

En Passant
značka: Frederic Malle
parfumér: Giacobetti, Olivia
rok: 2000
určení: unisex
složení: bílý šeřík, vodní tóny, listy pomerančovníku, okurka, obilí
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
teena-s (14.5.2020 )

po nástřiku fakt živý čerstvý fialkový šeřík,okurka bez zálivky tomu dodá jen takovou rosu,v této fázi je pro mě identická s Love Mimosa a taky stejně prchavá,kdyby jen vydržela...u kůže cítím po hoďce jen vůni sluncem spáleného obilí,klasy se ukládají ke spánku,dobrou šeříku... a těch pár minut je zas prachmálo na parfém

Avatar
jerry (11.9.2018 )

Šeřík - zpočátku rozkvetlý keř bičovaný ledovým jarním deštěm, později kvetoucí keř s květy plnými pudrového pylu v paprscích nesmělého jarního sluníčka. Jaro je taky jediné roční období, které mi s nošením této vůně koresponduje.

Avatar
wendulka (29.5.2016 )

Napodobit autentickou vůni šeříku je podobně složité jako umíchat tu správnou konvalinku. Často vyzní hodně ostře, někdy až biolitově, jako se mi to děje na začátku v Opardu, než nastoupí další květiny. Olivia Giacobetti šla jinou cestou a opravdu se jí povedlo s pomocí vodních tónů zachytit jeho věrohodnou vůni po dešti. Zelenou svěžest získává zase od okurky - ve všech ostatních vůních se mi z téhle složky navaluje, ale tady je překvapivě příjemná. Listy pomerančovníku mu pro změnu dodávají přirozenou nahořklost. Jak se En Passant vyvíjí dál, déšť pozvolna ustává, na šeřík začnou pomalu dopadat první sluneční paprsky a s pomocí pomerančovníku a sena oschne a zahřeje se. Nakonec se díky bílému pižmu v drydownu promění v šeříkově pudrovou vůni.