Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:43

viktorka_od splavu Tulipe no, my se budeme vracet zpet do mista trvaleho pobytu a do prace :) 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:45

Lamicka I na stránkách MVČR to tak ale je popsaný, že na chatu musíš odjet nejpozději 1. 3. a pak tam zůstat po celou dobu trvání opatření, prostě dělat všechno pro to, abys celý tři týdny pokud možno nevystrčila nos z okresu:

Mohu jet na svoji chatu/chalupu/nemovitost, co musím doložit?
Pokud máte svou chatu/chalupu/jiný rekreační objekt mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, musíte tam být nejpozději v den účinnosti nového omezení, pak se bude považovat za vaše bydliště. Je tedy nutné na chatě setrvat nepřetržitě po celou dobu platnosti tohoto opatření (pdf, 154 kB). Smyslem je co nejvíce omezit mobilitu a tedy šíření viru. 
Pro usnadnění doporučujeme takový pobyt dokládat listem vlastnictví nebo jiným vhodným způsobem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:49

Lamicka no tak to porušíte (jen konstatuju)

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:56

Gatita tak treba stromovka, sarka, prokopak, hvezda, ladronka, letna, petrin a spol nejsou zastavena uzemi obce. Kontrolovala jsem to ted v uzemnim planu. Povinnost nosit stale rousku tam tedy neni, zustava tam to pravidlo dvou metru. Ale bude tam hlava na hlave. 

Offline Kan
Avatar
6951 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:57

Lamicka Tak hlavně, že se promořujeme díky montovnám.  

Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:57

Karoleena ja jsem kvuli tomu psala kamaradce, je ustavni pravnicka a ta mi rekla, to co jsem tu psala. Na rekreacni objekt odjet mohu, po navratu (na coz je ta vyjimka) uz zpet jen nemohu. Plus ona teda tvrdi, ze pokud mam v jinem okrese majetek, tak mi nemuzou zabranit tam jet (ne teda asi cela rodina na rekreaci, ale ten majitel), je tva povinnost se o nej starat. I kdyby tech majetku bylo 10 v ruznych okresech.

Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:58

viktorka_od splavu ne neporusujeme, viz prispevek vise

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 20:00

Lamicka tak já si třeba myslím, že většina těch nařízení je protiústavních - a to nejsem ani právnička, natož ústavní

edit - ano porušujete, ale nejsou směroplatná, jak by řekla máňa

Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 20:03

Kan tak ted mi rekni, jak to myslis? Jsme na HO, deti obe doma (synovi zavreli skolku uz pred 14 dny), nakoupili jsme pred odjezdem, chleba denne upecu, nikam nevylezu a v nedeli se vratim do Prahy. S nikym se nevidame. Opravdu vidim velky rozdil s montovnou. A ano, myslim, ze za to montovny mohou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 20:06

Lamicka myslím, že už tu mnoho diskutujících vyjádřilo názor, že je úplně jedno, jestli to dává smysl, důležité je, abys do puntíku dodržela ta nařízení. tipla bych si, že si ale stejně jako ty myslí, že na ně se to nevztahuje a za všechno můžou ti ostatní (aby bylo jasno, já to jen konstatuju a fakt netvrdím, že by sis to neměla zorganizovat podle vlastního uvážení)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 20:11

Zuzuli místo Šárka jsem četla sakraa říkám si, proč jako

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 20:18

ještě ad ty proklínané montovny - uvažovaly jste některá nad tím, co budou dělat ti dělníci, pokud se jim provoz zavře? zejména ti zahraniční, kteří se pohybují v mantinelech směna-nákup jídla a alkoholu-postel v ubytovně? já to tady pozorovala přímo, na jaře, když se na krátký čas opravdu zavřelo, ti, kteří neodjeli domů, prostě dělali bordel kolem té ubytovny/v ulicích, rvali se.. bylo to tu jednak trochu o strach ale hlavně si myslím že se pomíchali i ti, kteří se normálně nepotkají

Offline Kan
Avatar
6951 příspěvků moje polička 27. února 2021 20:37

viktorka_od splavu Nevím jak jinde, ale my jsme byli na jaře zavření necelý měsíc za 90% mzdy. Zahraniční dělníci už tady v tu dobu nebyli. Jsem zastáncem zavření všeho, včetně hranic a omezení pohybu.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 20:49

No ty blaho, nečekala bych zrovna tady, že se najde nějaký zastánce zavření hranic. A to jako na jak dlouho? Na měsíc, pak vir zmizí? Na rok? Navždy?

Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 27. února 2021 21:03

Zuzuli jako jo, moznosti jsou, ale jak to jsou ty jediny moznosti, tak tam pak byva kontraproduktivne plno. Mame tu celkem blizko takove dva mestske lesiky a vzdycky, kdyz je nejake zprisneni, tak proste vsichni vyrazi tam, ja nejsem vyjimka, musime obcas na vzduch.  To je jen takove povzdechnuti, neni to zadna nosna myslenka nebo tak. Ja tu nechci moc frflat, jsem ted jen na materske a nemam takove starosti jako ostatni, ale stejne, je to cele desive.

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 27. února 2021 21:25

Gatita jj ted jsme koukali co je vlastne okres Ostrava město. A tam budou vsichni. 

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 27. února 2021 21:54

Kamarádka v únoru nastupovala jako ošetřovatelka na Covid oddělení po dlouhodobé nemocenské. Dnes zažila první úmrtí, do rána očekává že bude další. Že ji to docela sebralo....má vztah k pacientům a není ji jedno že do rána jim tam umře další babinka...tak snad se to naučí psychicky zvládat.. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. února 2021 21:58

33lejaby Tak to asi není jedno nikomu, ale začátek je krutý. To souhlasím. A to mám praxi z celkem drsné interny, ale i tak to překvapí. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:35

Lamicka myslím, že už tu mnoho diskutujících vyjádřilo názor, že je úplně jedno, jestli to dává smysl, důležité je, abys do puntíku dodržela ta nařízení. tipla bych si, že si ale stejně jako ty myslí, že na ně se to nevztahuje a za všechno můžou ti ostatní (aby bylo jasno, já to jen konstatuju a fakt netvrdím, že by sis to neměla zorganizovat podle vlastního uvážení)

​Prosim ťa neprekrucuj, nikto tu nic také netvrdil. A "ja iba konstatuju" čo si si sama vymyslela/tipla

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 22:45

Mrakoplas konstatuju, že Lamicka tím přesunem bude porušovat nařízení. no zrovna tys psala že není žádný problém nosit povenku respirátor, však ho sama nosíš - sice občas pod nosem..