Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Gatita
Avatar
7143 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:16

Zuzulimne taky prijde, ze kdyby se dodrzovala ta zakladni opatreni, mohlo by byt lepe i bez nemoznosti dojet si par km do lesa za hranici okresu. Tak treba dnes v Decathlonu. Sla jsem tam vyzvednout k okenku objednavku. Okenko bylo jen pomyslne, muselo se dovnitr. Lidi tam moc nebylo, ale tvorili neorganizovany chumel, nejaci stali ve fronte na vydej, jini tam prochazeli smerem k regalum s detskym zbozim, ti, co byli odbaveni, se museli propasirovat zkrz tu frontu ven.rozestup tam dodrzovala tak pulka lidi. Pritom to byl Decathlon v hale na parkovisti, tam by se klidne dala zorganizovat ta fronta venku. Doufam, ze dlouho zas nikam nebudu muset.

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:27

Gatita to je presne to, co porad tvrdim. Soucasna opatreni by nejspis byla dostatecna a oproti tem novym nejak zvlast mekka nejsou. Ale musely by se dodrzovat. Ochrana nosu a ust vsude, kde je nekdo na mene nez dva metry, venku se smi schazet maximalne dve osoby z jine domacnosti, temer vse je zavrene, omezeny pocet osob v obchodech, rozestupy... Co vlastne tolik zmeni ta nova opatreni, krom toho, ze uz nastvaly i ty, kteri doted byli svedomiti? Jen ty skolky a skoly. Chybi ucinna opatrni treba v tom prumyslu. A uprimne si myslim, ze pro nektere skupiny obyvatel by bylo ucinejsi nechat latkove rousky, pripadne latkova plus jednorazova, ze by to nosili lepe, nez respirator. Ten stejne temer kazdy clovek uz nosil sam ze sveho vlastniho rozhodnuti se chranit v rizikovem prostredi. 

Offline Makara
Avatar
2223 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:28

Renusatko Torrah kvetinarstvi a vyznamne sportovni akce jsou presne ty dve vyjimky, kvuli kterym se mi taky chce kverulovat. Cely rok se chovam bezpecne, tak me ted pripadna trestuhodnost opusteni katastru bydliste vytocila pro nesmyslnost. Dva km na zapad do lesoparku s davy spoluobcanu je OK. Dva km na sever do lesa je trestny cin. To fakt nedavam.

A musim pochvalit sveho zamestnavatele, ktery narizuje HO vsem, kde to jde, a letos uz 2x primel svych 1.500 zamestnancu, aby se "dobrovolne" nechali testovat. Dorovnava karantenu a neschopenku. Rousky jsme meli povinne od leta. Uz pred tremi tydny jsme nafasovali respiratory. Chapu, ze majitel sam dobrovolne nezavre, tak se aspon snazi omezit riziko sireni ve firme. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:31

Mojí tchýni (74 let) měnili vodoměry a neměly nic, ani debilní roušku!!!!! Sakra jak se má v tomhle státě něco zlepšit??????

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:31

Zuzuli Znám ... a to je prostě průšvih. Zajímalo by mě, kolik procent lidí sdílí podobné názory. A nebo raději nevědět.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:35

Sweet Potato

Torrah žluťásek Ta květinářství mě pobavila hlavně včera večer v lidovkách, kde je v těch rychlých online zprávách měli pro jistotu 2x v jedné větě! 

Online Gatita
Avatar
7143 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:41

Zuzuli mam uplne stejny nazor.

Jo a stve me, ze nam osobne to prinese akorat jednu zmenu - ze na nejblizsich hristich bude ted natriskano tak, ze tam mozna ani nebudem chodit. Postreh z predchozi vlny.

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:43

Renusatko

na svoji chalupu odjet muzes, pokud to stihnes do 1.3. a vratit se taky muzes, je na to vyjimka na navrat domu. To, ze Hamacek placnul, ze mas byt 3 tydny na jednom miste byl trochu vysrel mimo. Na majetek ti nikdo nemuze zakazat jet. Mame jarnaky, na chalupe jsme, mame velkou zahradu, nemusime vystrcit nos (coz taky planujeme). Cely rok vse dodrzujeme, ale ted opravdu nehodlame stravit dovolenou zavreni v byte a deti vetrat se zbytkem Prahy v parcich. 

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:45
Reakce na dorota:

Jos myslím, že problém je skôr v tom, že dosť ľudí sa to riziko nesnaží minimalizovať.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:51

Lamicka Tak do 1.3 to nestihnu. Tenhle víkend jsme to v plánu neměli, ale minimálně dvakrát za měsíc tam musím. Máme tam na zahradě ovečky, tak snad se jich nějaká výjimka týká. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 18:54

Renusatko Ano, zvirat se vyjimka tyka, tchan to ma take tak, musi do vedlejsiho okresu dokonce denne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 18:56

Gatita hřiště se mají zavřít taky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 19:04

viktorka_od splavu hřib se vyjádřil, že Praha je zavírat nebude, že děti se musí někde venčit a spoléhají na rozum rodičů. Ještě bude záležet, jak se k tomu postaví jednotlivé městské části.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:10

Lamicka To můžeš, můžeš se i vrátit domů, ale tuším, že zpět na chalupu - do jiného okresu už ne. Prostě žádné pendlování. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:16

Lamicka teď tvrdí ve zprávách, že na té chalupě musíš už zůstat celou dobu:P stejně jako pokud máš děti u prarodičů v jiném okrese, tak je tam musíš tři neděle nechat

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:17

Renusatko jee, ovečky, na ty vyjimka musi byt :)

whiskas Ano, je to tak, pak uz se nepojedeme. Hamacek to ale podaval tak, ze si vyberes, kde chces stravit 3 tydny a to nerikal pravdu. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:17

viktorka_od splavu jenze tak to v tom usneseni neni

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:24

Lamicka a seš si jistá?

zakazuje

všem osobám opustit území okresu nebo hlavního města Prahy, na jehož území mají trvalý pobyt nebo bydliště; za bydliště se pro účely tohoto opatření považuje též vlastní rekreační objekt, pokud zde osoba pobývá ke dni nabytí účinnosti tohoto opatření a nepřetržitě poté

ve výjimkách sice máš 10. cesta zpět do místa svého trvalého pobytu nebo bydliště,

jenže když se dle bodu 1. rekreační objekt považuje za bydliště, tak "zpět do bydliště" nejedeš

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:32

Lamicka  Teď jsem na CT24 poslouchala výklad a tohle tam výslovně řešilo. Je to tak, ze celou dobu toho opatření se má zůstat buďto na te chalupě, nebo doma.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. února 2021 19:42

Gatita Hřiště navrhli tajé zavřít, ale nechají to na provozovateli.