design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. října 2017 22:32

No, tak ale tohle uspořádání má zas spoustu výhod, všechno v jednom... záleží teda, kolik tam máte oken, jak vysoko a kolik místa u zdí - mně se u těchhle typů místností moc líbily nízký police (i se šuplíkama, nebo v těch policích můžeš mít košíky/slušný krabice a tak různě) kolem dokola nebo aspoň podél celý jedný zdi, výška akorát pod okna, resp. v úrovni parapetu. Úložnýho prostoru tam bylo dost, a nahoře na nich můžeš mít takový ty ozdobný věci (květináče apod.). Než bys tam měla jednu - dvě skříně nestejný výšky... tak tou nízkou policí se to celý pěkně sjednotilo. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 23:18
Reakce na barbucha:

Proč by neměli věci? Krámů mají kolikrát až až.

A tady máš rovnou i skleník na porcelán (teda aspoň kus)  Vtip je v tom, že v obýváku - kromě knihovny třeba - přece nepotřebuješ mít x skříní na kdovíco. Co bys tam chtěla skladovat? 

njn, jenže právě takhle bych to v životě nechtěla, protože nechci pořád oprašovat milion nádobí a taky mi to přijde hrozně chaotické.

já jsem už výš psala, co všechno musím do obýváku narvat. utěrky, ubrusy, zástěry, prostírání mi jinam nevejdou. taky tam máme jednu skříň rodinných fotek v albech, knihy, jednu malou knihovnu kuchařek, velkou krabici se šitím, v současné době dvě vitríny s nádobím, které bych dokázala redukovat na jednu. jednu plnou polici věcí do kuchyně, protože ta je malá a neprakticky řešená, ale pokud vyměním kuchyni, měly by tam snad vejít. třeba celé příslušenství k robotu, což je solidní hromada. nebo motor k smoothie makeru. ráda bych tam dostala malý bar, protože pro každý rum i domácí likér musím chodit do sklepa. i pro formu na bábovku.

taky tam máme dva šuplíky nabíječek, foťáky, doklady, krabici plnou záručních listů. jinam to nevleze.

tomu opravdu nesahá žádný insta interiér, který jsem viděla, ani po kotníky. 

jenže já to potřebuju a ráda bych to vyřešila nějak fresh a prakticky.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 23:20
Reakce na barbucha:

skříně do výšky parapetu se mi taky moc líbí. a nad nimi obrazy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. října 2017 23:37
Reakce na Jiná Realita:

Šlo to i pod oknama, t.j. i bez obrazů   Ale tím líp, když to pokračuje dál po zdi, kde si nad to můžeš ty obrazy pověsit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 23:48

zatím to nejvíc vypadá na to, že si nechám vyrobit něco takového, ale na nožkách, nemám ráda tohle lištové zakončení nábytku, připadá mi pak nějak "uzeměný".

ale stejně pořád nic moc, protože mám třeba asi pět velkých váz nebo karafu na víno, které do toho nevejdou. v létě to používám všechno. a velký skleněný džbán  oh god.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 30. října 2017 07:18
Reakce na Jiná Realita:

a nejaky takovy ten mix skrinek a policek se vam tam nehodi?

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 30. října 2017 07:54
Reakce na Jiná Realita:

Taky teď zařizuji nové bydlení a řeším, jak všechno poukládat. Kuchyň a obyvák budou v jednom. Scandi styl mne nijak nebere a ani ho mít nemůžu, neboť mám taky hodně věcí. Plus představa uklízení toho hataburdí, co je na insta fotkách vždy vystaveno, mne děsí.  Místo porcelánu mám hromadu knih a do toho plno obrazů, které chci mít na zdi.  Plánuji, že na kuchyňskou linku naváže knihovna, oboje vysoké do stropu. Vedle sedačka, která bude kousek ode zdi. Přímo za sedačkou bude jeden policový díl, v němž budou knihy a na něm odkládací prostor pro lampu, rozečtený časopis, relax zóna pro kocoura. Naproti tomu bude sestava nízkých skříněk a komod. A jedna vyšší skleníková skříňka. Při procházení nábytkářských obchodů a hledání inspirace, mi prišlo, že nejvíce komod a různých prosklených skříněk je ve Scontu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. října 2017 08:36
Reakce na barbucha:

Šlo to i pod oknama, t.j. i bez obrazů   Ale tím líp, když to pokračuje dál po zdi, kde si nad to můžeš ty obrazy pověsit.

skrinky pod oknama muzes mit leda pri podlahovym topeni. u nas ani to ne, protoze okno je francouzsky:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. října 2017 08:42
Reakce na Jiná Realita:

na nozkach ve vysce robotickeho vysavace, to si kdyztak vymerte:-) i kdyz neni ted do budoucna se muze hodit. jinak doporucuju skrinky hodne hluboke, ne jak se ted delaji 40 cm i s dvirky do toho pak clovek nic neda:-( a kdyz jedna z tech prosklenych skrinek bude vysoka vejdou se i vazy

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. října 2017 09:14
Reakce na Malvin:

 aspoň někdo se mnou souzní ve věci hrůzy z mnoha vystavených serepetek scandi stylu. já nechci ani žádnou otevřenou poličku. nesnáším oprašování věcí, uklízečku nemám. když je to pod sklem, tak na tom nemusím utírat prach každý týden  a navíc otevřené policie prostě aspoň mě lákají k ukládání všeho možného. když je zavřená, člověk si to rozmyslí 

ale relax zóna pro kocoura je top, v dobrém jsem se fakt pobavila  má se u vás dobře. to navrhnu doma, ale asi to nevyjde.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. října 2017 09:14

dík za tip ohledně vysavače! velmi praktické. teď ho nemám, takže by mě to vůbec nenapadlo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 30. října 2017 09:31

hele lidi, mě by upřímně zajímalo, jak si ten scandi styl představujete, jednou tady píšete, že moc serepetiček , podruhý, že zas moc strohý a že vy máte věci, který musíte někam dát ...

já si teda pod tím nepředstavím ani minimalismus, ani moc serepetiček, ale vzdušnej světlej interiér s přírodníma materiálama???

typu:

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. října 2017 09:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Mně na scandi styl  naskočí především materiál a barevnost. Tedy dřevo a světlo.

I scandi mají knihovny,komody aj. nábytek.  Žádné prázdno. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. října 2017 09:37
Reakce na Potrefenáhusa:

vzdusny svetly prave casto znamena malo nabytku a otevrene police, nebo ne? tu jedna skrinka tam kvetinac, tu stolecek, policka.. vzdusne a hezke to obvykle je, ale prave to vyzaduje ten volny prostor. mne se to vetsinou teda libi, i kdyz me irituji nektere detaily, jako "nahodne zapomenuta" hromadka knih a na ni naaranzovana kytka, nebo obraz opreny o podlahu, ale mit velky prostor klidne bych do neceho podobneho sla. kdyz je mista mene a veci hodne, chce to neco jineho. proste ten styl neni univerzalni ale to asi ani nikdo neceka?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 30. října 2017 09:47

V počtu nábytku to neni. Jak píše Potrefenáhusa , základ je v bílejch zdech a světlý pokud možno přírodní/dřevěný podlaze. Žádný fialový stěny, žádný jekory

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:02
Reakce na Potrefenáhusa:

neexistuje žádný uni scandi styl.

ale z mého pohledu je v něm jedno univerzální - málo úložného prostoru. pokud nějaký je, jsou to většinou otevřené police. ti lidi buď nemají prakticky žádné věci, nebo je mají naházené v těch otevřených policích nebo na zemi. i v kuchyni. existence kuchyně v mém rozměru vaření s tím, že budu mít místo horní řady dvě poličky a na nich kytky, je pro mě nemožná.

podívejte se na fotky, které jste postnula (nebo barbucha). je to tam naprosto očividně vidět. na všech je jen JEDNA uzavřená komoda/vitrína/knihovna a pak police, nebo případně už nic. kdyby se tam dalo skříní víc, už to nebude ono, už to bude úplně něco jiného, než jak to vypadá na isnta fotkách. i když bude nábytek bílý a podlaha dřevěná a nikde nebude nápis sweet home ani růžová zeď. v kuchyních je extra málo místa. nemají nikde robot, ani kávovar, ani snad rychlovarnou konvici. pokud mají třeba wok pánev, netuším, kde ji skladují. nemají většinou nebo často televizi. velmi často nemají knihovnu. 

věci, o kterých jsem psala, bych tam nedala. ani polovinu.

nechci mít knihy naskládané na zemi. ani nechci ty fotky, které postovala barbucha - milion serepetek vyložených v otevřených policích.

nic proti tomu stylu nemám, ale prostě je, jaký je, a mému životnímu stylu naprosto nevyhovuje.

každopádně by mi ale opravdu pomohlo, kdyby pořád někdo nenamítal, že asi ten styl nechápu, ale místo toho mi teda konečně postnul nějaké ty inspirace, jak to zařídit, aby to tam všechno vešlo a bylo to pěkné.

aneb klidně scandi styl, ale s úložným prostorem. protože o tom od začátku jde - všechny insta fotky jako mooc pěkný, ale do té jedné komody nic nedám. 

zapomeňte, co jsem psala o scand stylu  a prosím prosím, dejte sem něco.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:07

Tak fialovej jekor tu snad nikdo neplánuje (i když by tu s ním tu skandi vlnu docela oživil :-D). A asi tady všichni tak nějak tušíme, že ne všichni seveřani žijí v bytech s jednou komodou a otevřeným stolkem k televizi, jde o to, že to, co se jako skandi často prezentuje a co se lidem (včetně mě) líbí jsou právě místnosti, kde krom té světlosti a přírodních materiálů je právě taky poměrně málo nábytku. Což se může ukázat jako problém v okamžiku, kdy se tím člověk chce řídit při zařizování obýváku pro čtyřčlennou rodinu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:11
Reakce na Jiná Realita:

asi v těch obrázcích vidí každej to, co v nich vidět chce, no...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:12
Reakce na Zina:

Poměrně málo nábytku (myšleno úložnýho prostoru) nemají, ale v každým bytě jsou rovnou prostorný vestavěný skříně nebo šatna. Tak to potom nemusej cpát do obýváku.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:15
Reakce na Potrefenáhusa:

já už tohle beru jako normální kuchyni, ne scandi (mimochodem tam nikde není ta konvice).

scanci insta je z mého pohledu toto.