design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. října 2017 07:25
Reakce na baltik:

normalne ikea serie bestaa. ta fotka je tam trochu schovana

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 31. října 2017 07:46

Muj sen je zivotni prostor ve scandi, nicmene vyfotit vam nasi obyvakokuchyn, tak vas asi slehne. Manzel je hromadic a barvic, ja ne. Loznice je zase zarizena v mem pojeti, no...

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 31. října 2017 18:54

ad ty dětské pokoje, tohle se mi líbí

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 31. října 2017 21:45
Reakce na MaeGandal:

Uch, to mi príde ako luxusná nemocničná izba a nie ako priestor pre deti...až desivé...

Nehovoriac o tom, ako neuveriteľne nepraktické to celé je.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 31. října 2017 22:15
Reakce na slniecko:

Náhodou.. mně to přijde praktické ažaž.. např. děti nikdy neudělají binec v uzavřených skříňkách  

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. října 2017 22:15

hahaaa, lidi, a já jsem zjistila, že ikea dělá normálně celkem ucházející vitríny!

takže buď to, co postovala viktorka, nebo ještě toto (jsou k tomu i s plnými dvířky a je to taková ta nižší výška, dají se na to třeba postavit obrazy). a je to levné.

asi to zkusím jako startovací interirér. za těžko říct jakou dobu se budu stěhovat, tak mě nebude moc mrzet, pokud to to stěhování nepřežije.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. října 2017 22:16

a startovací koberec (doteď jsem nikdy neměla žádný, tak abych se s ním naučila žít - je to takový skoro zátěžový).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. října 2017 22:18

a tohle křeslo a ten žlutý gauč. jsem v podstatě hotová 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. října 2017 22:20
Reakce na Miru:

vždycky jsem si myslela, že se mi nejvíc líbí bílé kuchyně, ale ta s šedou deskou, v barvě hnědého dřeva, je fakt krásná.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 31. října 2017 23:31
Reakce na Jiná Realita:

Tak pak postni fotku, gauc a kreslo se mi libi celkem.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. října 2017 23:36
Reakce na 0zero7:

ono to nebude zatím moc pěkný, protože tam pořád bude hnusnej lustr, a už staromódní dlažba....ale já už prostě asi nevydržím na tu dvacet let odkládanou rekonstrukci čekat.

ještě mi chybí nějaký vhodný stolek pod televizi. ten, který je v sadě s ikea nábytekem, se mi nelíbí. a na zeď ji nepověsím, je jaksi supertvrdá, nešly do ní navrtat ani obrazy, tv nechci riskovat, takže ji musím na něco postavit.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 07:01
Reakce na Jiná Realita:

Asi bych koupila neco zdanlive odlisneho co neni IKEA pod tu televizi. At se to tim trochu rozbije. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 08:23
Reakce na Jiná Realita:

nebo kdyby ikea, tak bych mrkla na tu jejich kolekci stockholm, ta je takova "jina"

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 10:14
Reakce na Dadoo:

Náhodou.. mně to přijde praktické ažaž.. např. děti nikdy neudělají binec v uzavřených skříňkách  

Pravda...špeciálne nie, ak do nich ani nedočiahnu .

A umackaný biely lesklý povrch roztomilými detskými pacičkami je vlastne konečne nejaká personalizácia celého interiéru .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 10:17
Reakce na slniecko:

přijde mi, že hrozně záleží na tom konkrétním povrchu, ono se to na druhou stranu strašně dobře čistí (mám hladkou lesklou kuchyň a rozhodně si nestěžuju) 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 10:33
Reakce na slniecko:

tak ty skříně si můžete nechat udělat i matné, i když tohle je určitě Ikea Besta, ta je jen lesklá. Ale souhlas s Potrefenáhusa  mám taky bílou lesklou kuchyň a velmi snadno se to čistí. A tedy nemám dojem, že by se to nějak extra špinilo.

Pokud je to moc sterilní, tak se dá zeď udělat barevná. Myslela jsem spíš na typ úložného prostoru, kdy děti dosáhnou dole, snadno si vlezou pro své hračky. Nahoře ten uložný prostor používají hlavně rodiče.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 12:32

Aj ja mám bielu lesklú kuchyňu (no dobre, v princípe skôr môj manžel má bielu lesklú kuchyňu ).Nie je to problém.

Lenže....deti tvoria...majú ruky každú chvíľu od farieb, lepidiel, v rukách voskovky (ok, tie sa čistia celkom dobre), fixky, ceruzka, perá, plastelínu, hlinu. Toto nemôže dopadnúť dobre a už nehovorím o tom, že pri tých bielych plochách už dlane svrbia aj mňa ...

No a druhá vec je moje osobné presvedčenie, že vo vlastnom priestore by mali byť deti schopné sa dostať k čomukoľvek potrebujú. A to bezpečnou cestou (to pridávam kvôli tomu, že už vidím tých svoje ľudoopov, ako by boli vylezení až hore). Ale tak uznávam, že v malých bytoch je asi nutné využiť aj miesto pod stropom v detskej izbe.

Tretia vec - že pri deťoch po skúsenostiach používam radšej prevažne prírodné materiály, alebo potom priamo plasty (lebo z týchto MDFiek/laminátov mávala dcéra nepríjené reakcie, takže aj keď to kupujem do iných miestností v dome, najprv to nechávam zo dva týždne vyvetrať na balkóne), je do istej miery tiež skôr vec odolnosti, ale aj tak pri snahe vytvoriť čo najzdravšie prostredie deťom by som do tohoto nešla.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 12:38
Reakce na MaeGandal:

Asi je to praktické, ale přiznám se, že osobně nemám moc ráda takové ty celoskříňové sestavy od podlahy až ke stropu, připadá mi to takové nevlídné. A pobavil mě optimismus umístění dvou malých židliček k jednomu ne až tak širokému pracovnímu stolku (když si představím své dvě obludky ve školkovém a mladším školním věku). Jinak barevně a stylem je to fajn. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:59
Reakce na slniecko:

Pravda...špeciálne nie, ak do nich ani nedočiahnu .

A umackaný biely lesklý povrch roztomilými detskými pacičkami je vlastne konečne nejaká personalizácia celého interiéru .

Dadoo no to jste me holky pobavily. poslu vam ty svoje, zvlaste mladsi, ktera je schopna vybagrovat svuj pokoj vcetne skrini po strop.  jeste loni tam byly schovane darky, tak to letos opravdu nehrozi. 

jinak mame v pokojiku vsechno to, co se tady popisuje jako nevhodne: skrine na miru, ktere vydrzi leta (jeste i stoly maji rostouci, do maturity s nima pocitam urcite), palandu a pod ni skrin, cely nabytek je v dezenu briza a svetle zelena a jsem s tim pokojickem porad hrozne spokojena. na to jak je malej a jak silenej je pudorys, se to architektce opravdu povedlo. jedine, co, ze spi spolu v jedne posteli, to vedet, ze to tak dopadne, tak to vyresim jinak, ale zas tu druhou postel obcas vyuzivame a hodne si tam nahore hraji.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 02:37
Reakce na continuity:

Máš je obě v jednom pokoji? Nemáš foto? Klidně do sz, brala bych nějakou inspiraci, myslím, že děti máme podobně staré...Já teď taky přemýšlím, malá si zatím píše úkoly v kuchyni, v dětském nemají ani stůl, ale už je nejvyšší čas to změnit. A pořád zvažuju, jestli je rozdělit, nebo zatím nechat dohromady, raději bych druhou variantu, protože sice mám záložní pokoj, ale využívám ho jako pokoj pro hosty/komoru/šatnu/kdyžpřijdenávštěvanahazímtambordel a nerada bych o něj přišla :-(