design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 10:58

nevěděl by náhodou někdo jméno (asi) italského návrháře, který navrhuje velmi netypické komody? třeba s obrazem krajiny nebo historického obrazu...někdy jsem to někdě viděla, ale za živý svět to nemůžu znova najít.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 11:49

 tak si odpovím sama, už jsem to našla! fornasetti.

kdyby se někdo zajímal:

http://www.fornasetti.com/collection/living-category/furniture/curved-chest-of-drawers-palladiana-ivory

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 12:04

ach bože, mně se ty jeho komody tak strašně líbí....proč jsou tak strašně drahý?

kdybyste někdo měl nějakou úsnosnější variantu, dejte sem hned tip. 20.000 dolarů jen tak nenašetřím 

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 29. října 2017 13:58
Reakce na dynda:

Jen pár drobností, které mne dneska napadly, když jsem vyklízela Augiášův chlév (čti pokojíček našich dvou oblud). Ty interiéry, co jsou všude k vidění, nepočítají se zabydlením. Člověk to chce dětem všechno sladit, aby to bylo pěkné a ony si tam vytahají hračky, polepí nálepkama, přidají pár svých výtvorů a hned to vypadá jinak. Jak už tady někdo psal, volila bych nějaké neutrální barvy, děti si to "doladí" samy. Taky dost často nevyužívají k dané činnosti místa pro ni určené. Např. naši satani snad ani jednou nevyužili stoleček a tvoří na parketách, prostor pod postelí, kde by mohl být krásný domeček/bunkr slouží pro černé divadlo, bunkry se staví v jiné místnosti.

A teď nějaké konrétní věci. Zamyslela bych se nad magnetickou barvou na kus zdi, ať si tam můžou děti dávat svoje věci. Nezapomněla bych na prostor pro "poklady". Ty se hromadí kosmickou rychlostí.

Ikea nábytek je fajn, my třeba pár věci máme, ale postele jsme nechali udělat na míru (omlouvám se za nevyžádanou reklamu, ale dělali to tady: http://www.palandy.cz/cs/ - chtěli jsme nestandartní výšku, postel navíc, nic nebyl problém, pak jednu neděli přijeli, za 20 min smontovali a bylo).

A ještě jedna nevyžádaná reklama. Hrozně se mi líbí tyhle obrázky, myslím, že v pokoji můžou být od miminek až po školáky:

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 29. října 2017 14:10
Reakce na Jiná Realita:

Nešlo by to nějak samodomo? Starou komodu vhodného tvaru a fototapeta? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:38

ještě mám dotaz:

nemáte někdo tipy na zařízení obýváku, co se vám tak někde líbilo, i když to třeba sami nemáte?

ovšem nevím, jestli se ptám na správném místě, protože to nemá být nic skandi 

bílá by mi nevadila, o kombinaci dřevěné podlahy a bílého nábytku silně uvěžuju, spíš jde o celkový typ nábytku.

potřebuju tam dostat vitrínu na porcelán, mám ho milion a některý bych byla ráda, kdyby byl vidět, líbí se mi to, mám třeba hezké sady bílého porcelánu s krásnými mísami. taky tam musí být velká knihovna, místo na tv a skříň na utěrky a ubrusy a zástěry a podobně (taky milion ), protože kuchyň je malá a nevejde to tam. 

takže prostě nenacházím moc inspirace, protože všechny ty insta interiéry jsou v nadsázce tři židle, gauč, jedna mini komoda a pak nějaké volně ložené v otevřených policích nebo pověšené věci 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:41

tuhle kuchyň jsem z ikea fakt moc chtěla a ti (hajzlíci!!) mi přestali vyrábět ty úchytky! bez nich je úplně o ničem :/

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:45
Reakce na Jiná Realita:

uchytky se ur cite daji koupit jinde. mne se moc libi ten sekretar

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 29. října 2017 20:35
Reakce na Jiná Realita:

ta kuchyne je silne scandi 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. října 2017 20:38
Reakce na jinx:

no ta jo, ale obývák být scandi prostě nemůže, protože skandinávci asi nemají žádné věci nebo je mají ve sklepě, fakt nevím  ale v interiérech na insta bych nic neumístila 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 29. října 2017 20:41
Reakce na Jiná Realita:

no kdyz myslis, ze nemaji ...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:21
Reakce na Jiná Realita:

Proč by neměli věci? Krámů mají kolikrát až až.

A tady máš rovnou i skleník na porcelán (teda aspoň kus)  Vtip je v tom, že v obýváku - kromě knihovny třeba - přece nepotřebuješ mít x skříní na kdovíco. Co bys tam chtěla skladovat? 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:23

Gatita Setare brrr 

Díky za reakce. 

Mě právě taky děsí všechny ty načančaný pokojíčky, co vypadají spíš jako dort... Hlavně teda růžovoučký pro holčičky.

Mám problém s tím, že všechno, co kde vidím, se mi nelíbí. Což se mi třeba u kuchyní nebo obýváků nestává. 

Nábytek chci určitě hodně střízlivý a z masivu, myslím, že dost veselá bude taková ta dočasná výzdoba (koberec se silničkama, zvířátkový obraz na zeď, ty hračky, povlečení, polštáře). Na palandy se podívám, líbila by se mi nějaká vyvýšená postel, protože mi připadá, že pod ní vzniká ten hezký prostor na hraní, ale teda chápu, že ratolest může mít úplně jiný názor.

No, kdyby někdo někde viděl pokojíček snů podle našeho vkusu, vzpomeňte na mě.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:29
Reakce na dynda:

pod vyvýšenou postelí je sice hezký prostor na hraní, ale ten může být i kdekoliv jinde... ale když se chceš k dítěti přitulit, číst mu před spaním, ošetřovat ho v nemoci... tak je postel v patře naprostý zlo. samozřejmě když to nejde prostorově vyřešit jinak... ale imho to jde vždycky. 

a fakt bych se přimlouvala za to ten nábytek do dospělosti dítku tak 3x vyměnit než kupovat hned batoleti vše napevno, snad krom té postele.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:41
Reakce na barbucha:

v obyváku? noo, krom knížek a nějakých těch skleniček na víno? jedna skříňka na různou elektroniku, kablíky nabíječky flešky powerbanky foťáky a jiný krámy, další skříňka na deskové hry, jedno šufle plný různých svíček a podobných hovadin, další na kancelářský pitominy a dvě police různých dokladů, jeden pidišuflík na prostírání na stůl a užila bych další, na utěrky ubrusy, ubrousky a pod., co mám různě rozstrkaný v kuchyni a ložnici, uplně mi chybí příborník, po tom jsem vždycky toužila ale nemám a místo taky ne:-(

a to jsem vpodstatě minimalista

Jiná Realita líbí se mi tyhle vitríny, ale jak na potvoru nemají víc druhů stejných skříněk

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:50

Jojo, ten první bude určitě dětský, právě proto je to tak těžký. Jako počítám s tím, že třeba komoda by měla zůstat, jen se vymění úchytky a tak. No, zatím budoucí obyvatel ani neumí sedět, tak je čas, ale ono to uteče a nechci to řešit pět minut po dvanácté. Ale jestli bude něco dělat náš truhlář, tak už jen nejvyšší čas objednávat 

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:50

už to tady možná někdo zmiňoval: mě poslední dobou štve Ikea - celý desetiletí drželi program, a teď to měněj snad každej měsíc a dle mýho k horšímu!

mám velkou knihovnu Billy dýha buk, a už to přestali nabízet (na dotaz prej: "lidi to chtěj levný, tak jsme dýhu zrušili a je jen fólie"... no teď už ani ta fólie....); potřebuju rozšířit, a jsem odkázaná na bazoš, sbazar a podobný obskurní plátky

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:56
Reakce na dynda:

jasně, komoda je fajn a když se vedle postaví otevřené police na výstavku hraček, tak později se můžou police dát nahoru na komodu čímž vznikne knihovna a místo nich velká skříň... tohle šlo dlouhá léta s nábytkem z ikea právě, a teď

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2017 22:13

Ty vitríny jsou dobrý!

No ale k čemu ti budou utěrky v obýváku například? I ten příborník... pokud teda nemáš obývák taky jako jídelnu?

Káblíky a flešky tam mám teda taky, ale na to stačí jeden šuplík v spíš okrasným stolíku (prakticky stejnej) a pár her se mi vešlo do police pod konferenčním. Doklady a papíry (od bytu apod.) mám v nočním stolku v ložnici.

Já jsem totiž ne v podstatě, ale úplnej minimalista  Třídím, co to dá! 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. října 2017 22:21
Reakce na barbucha:

jj no mame kuchyn+jidelnu+obyvak v 1 L ktery by mohlo byt kapku vetsi:-) 

zjevne tech kramu mame vyrazne vic, a to teda krom her tam neni nic deti

ja na tom pracuju, ale muz mi to kazi, tim to bude!;-)