design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:16
Reakce na Jiná Realita:

asi vařej vodu na indukci

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:18
Reakce na Jiná Realita:

Nevím jestli najdu nějaké inspirativní foto, ale co o tom pouvažovat trochu po japonsky? Oni maji všude hluboké vestavěné skříně, posunovací dveře, často splývají se zbytkem prostoru, takže ani nevíte, co je zeď a co skříň. 

Jinak mě by se líbilo i něco takového, klidně třeba tři vedle sebe a pak práznější prostor, nebo nějaký nižší nábytek.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:19

Dnes už sa všade omieľa len "scandi- nescandi"

Strašne populárne slovo dnes. Booože, ved nikto nikomu netvrdí, že severský štýl, ktorý tak frčí znamená len knihy na stole (zemi) a podobne. Väčšinou jeto naaranžované pre kompozíciu. A kto potrebuje uložné priestory, tak si ich dá, kludne aj na celú stenu, tak ako bývali tie staré obývacie steny. 

Tak si daj kludne vstavané skrine vo farbe steny a uplne budú neviditeľné. Tam vocpeš všetko čo potrebuješ schovať, daj si jeden fortelný skleník na porcelán a zaslenú knižnicu na druhú stenu. Do knižnice zabudované svetlo. 

Ja teda pozbnám severský štýl iba z norska, kde v mestečku Hovik žije moja rodina a tí teda maju veľľmi odlišný štýl zariadenia, ako sa tu predstavuje. Ale tiež je jeho základom bila farba a svetlé drevo. Ostatné je už podla potreby uskladnenia. Nebudem sem cpať fotky, lebo to nie je moj interiér.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:19
Reakce na Potrefenáhusa:

já to všechno chápu, i to, že třeba mají jednu místnost jen na krámy a wok pánev. protože se to tam, tak dělá.

jenže já nemám.

proto jsem rovnou na začátku psala, že pro mě to, co je na instagramu prezentováno jako scandi, fakt není.

ok, vzdávám to.

fotek obýváku s nábytkem, do kterého toho hodně vleze, se kvůli několikastránkové poučce o tom, že nerozumím scandi stylu, prostě nedočkám.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:22
Reakce na Jiná Realita:

Z tvojho príspevku mám ale pocit, že ty poznáš ako scandi, to čo sa prezentuje tu a nie to čo je severský štýl. Ja už totiž len ten názov scandi mám zafixovaný ako u nás prezentovaný štýl. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:22
Reakce na Jiná Realita:

no já nevim, co si ale představujete, že vám někdo poradí, když nikdo neví, o jakej prostor se jedná? Ono taky malý prostory se strašně blbě fotěj, zkoušela jsem včera vyfotit skříně v ložnici, který potřebuju nějak přeskládat a prostě to nevyfotim, protože se mi to tam nevejde, a to máme ložnici velikostně myslim dost nadprůměrnou.

Taky můžete mít přes jednu stěnu knihovnu, v ikee třeba billy se dělá, že má dvířka buď celý prosklený, nebo jen do půlky, uplně....jako můžu vám sem naházet různý knihovny, příborníky, ale k čemu vám to bude?

Jestli máte malej prostor a hodně věcí, je to na zařizování vždycky trochu problém

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:24
Reakce na Jiná Realita:

já to všechno chápu, i to, že třeba mají jednu místnost jen na krámy a wok pánev. protože se to tam, tak dělá.

jenže já nemám.

proto jsem rovnou na začátku psala, že pro mě to, co je na instagramu prezentováno jako scandi, fakt není.

ok, vzdávám to.

fotek obýváku s nábytkem, do kterého toho hodně vleze, se kvůli několikastránkové poučce o tom, že nerozumím scandi stylu, prostě nedočkám.

Táto fotka napríklad od Potrefenáhusa splna si myslím tvoju otrebu. Stačí dole do knižnice dat koše na tzv bordel a zasklit  zvyšok, aby sa ti tam neprášilo. Tuším, že tam kde je stol, bude aj nejaký príborník na riady a prestieranie. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:31
Reakce na Jiná Realita:

Tak zařídit pokoj, aby se tam všechno vešlo, a byl vzdušný, je celkem kvadratura kruhu :-) Taky mě to v budoucnu čeká, vidím to na kompromis - více nízkých a středně vysokých skříněk  u zdi, s maximem vnitřního prostoru vzhledem k celkové kubatuře- to znamená ne zásuvky, ale vnitřní police, aspoň některé s měnitelnou pozicí. Rozhodně nic až do stropu, niž až k podlaze , a žádný otevřený police. Světlý neutrální barvy, a  aspoň dvě středně velký zrcadla nad skříňkama.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:33
Reakce na barbucha:

V počtu nábytku to neni. Jak píše Potrefenáhusa , základ je v bílejch zdech a světlý pokud možno přírodní/dřevěný podlaze. Žádný fialový stěny, žádný jekory

no tak to je normalni byt, zadny styl:-))

btw premyslim co bych z obyvaku premistila/umistila do satny a nic me nenapada. spis se mi libi co pise Garfie ta stena "skrytych" skrini

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:37
Reakce na Isca:

zrcadla - to je dobry tip. k tem policim vs suflikum: sice sufle prostorove zabere vic mista samo pro sebe, ale clovek se zas ke vsem ulozenym vecem snadno dostane. co zastrcim dozadu do police jako by nebylo. zvlast u podlahy... my teda mame nizke hodne siroke a hluboke skrinky pul police pul sufliky, mnohem lip vyuzite a pouzivane jsou ty sufliky, bohuzel ten nabytek uz se nevyrabi:-((

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:42

já třeba v obýváku nemám ty ubrusy, utěrky, ručníky a nevim co všechno se tu psalo, přijde mi to zbytečný, mít při ruce věci, který nepotřebuju každej den a daj se někam schovat a nezanášet si tim životní prostor. Velký kusy na vaření, který nepoužívám denně, mám v komoře. Kuchyňskej robot stojí teda na lince, ale používám ho několikrát týdně a váží několik kilo, tak na to nemám morál ho pořád vyndavat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:49
Reakce na Potrefenáhusa:

ubrusy bych pouzivala, kdybych je mela po ruce prave:-) ale prostirani a nejake ty veci na servirovani (ubrousky, solnicka cukrenka...) proste v jidelne potrebuju. uterky mam v kuchyni, jr prave psala ze tam na ne nema misto, no ja je teda potrebuju primo pri ruce. samozrejme je rozdil v zarizovani kdyz je kuchyn-jidelna-obyvak zvlast a treba uplne kus od sebe

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:51

ja zjistuji, ze mam opravdu malo veci (a miluju scandi ). Mam celkem nevelkou kuchyni, jen spodni skrinky, na horni stene ani ty police... a vse se mi tam uplne v pohode vleze. Dnes mi do vyklenku u vstupu do kuchyne truhlar dodelava prave police - z masivu, otevrene, krasne. Musim si na ne par scandi hebel dokoupit, utirat prach na tom ja nebudu, takze no stress 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:54
Reakce na jinx:

scandi hebel ...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2017 10:57

já to pochopila jako náhradní, ve smyslu uskladnění, 5 čistých ubrusů a deset utěrek mít v jídelně při ruce nepotřebuju.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. října 2017 11:02
Reakce na nolita:

uz visim na terve.cz 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. října 2017 11:11
Reakce na Potrefenáhusa:

aha to ja prave jo

(ubrus by u nas musel byt denne cisty, o vikendu 2xdenne:P

uterka na den je minimum, spis 2-3

sme cunata proste:P

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2017 11:16

vikslajvant?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. října 2017 11:21
Reakce na Potrefenáhusa:

to by jim patrilo!

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 30. října 2017 11:45
Reakce na Jiná Realita:

Mě teď brzy taky čeká zařizování. Scandi styl mám ráda, už mám asi miliardu uložených fotek z Pinterestu a taky potřebuju víc úložnýho prostoru. Podle mě je prostě nejlepší vzít všechny tyhle fotky jako základní inspiraci a potom si to dostavět podle svých potřeb. Dokoupíte skříně, komody a doděláte podle sebe.