design a architektura

09. října 2016 22:17
Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 19. října 2017 21:09
Reakce na Jiná Realita:

modrou prosím ne, to je děs:-( ten mlýn je moc pěkný a černou střechu určitě jo, lepší než červená 

světlá se dá určitě umýt, ale myslím že záleží na typu té barvy, to je asi to první a důležitější než odstín:-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. října 2017 21:20

nebo ještě nějak takhle, ten mlýn mi přijde přece jen dost světlý. potřebuju do toho dostat odstín dřeva oken a dveří, sice v mnohem světlejším odstínu, ale aby to ladilo. a současně to šlo k bílým oknům v patře 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 19. října 2017 21:22
Reakce na Jiná Realita:

pěkný. teď ještě aby to bylo ve vzorníku dané omítky/barvy a aby byla teda co k čemu. protože předpokládám že to už je daný

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. října 2017 23:16
Reakce na Jiná Realita:

Nešlo by dřevo nabarvit na bílo? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. října 2017 23:28
Reakce na Krehutka:

asi bohužle nikoli, jsou z něj i obří megadveře, muselo by se to celé vysadit apod. a v tom domě musí jet nepřetržitý provoz, bude se to celé dělat za běhu. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2017 07:14
Reakce na Jiná Realita:

Ja si myslím že šedá by sa hodila ako k bielym oknám tak aj k dreveným výlohám. Lišty môžu byť o pár odtieňov svetlejšie ako fasáda. Biele asi nie, to by bolo dosť výrazné. A šedá predsa len časom nebude vyzerať tak nepekne ako svetlá fasáda(mlyn). Písala si, že strechu z ulice nevidno v tom prípade by som sa nebála kombinácie čiernej strechy a šedej fasády. 

A kde prišli na kombináciu modrá, žltá, ružová???

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 20. října 2017 08:09
Reakce na paktofonika:

V pytliku s lentilkama jedine

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 20. října 2017 09:47

Jiná Realita K té střeše, řídila bych co je v okolí tradiční, červená barva může představovat klasické cihelné tašky, černá potom eternit nebo břidlici. Černé bych se vůbec nebála, pěkně to dům "ukotvuje" . U fasády pozor na zelenou (mluvím o tlumených tónech ne "řvavej brčál") to je umění vybrat pěkný odstín, myslím že pěkně vypadá ale zelenošedá, prvky bych volila lomené bílé (lomené barvou, která bude na ploše). A doporučuji před výběrem nechat udělat vzorek na fasádě aby jste si udělala představu. Nejhorší je když se to vybírá podle čtverečku 2x1cm, ono to na fasádě pak vypadá jinak, záleží na podkladovém materiálu, denním světle apod.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 22. října 2017 07:34

Je to teda trochu opožděná reakce, ale dočítám dost se zpožděním....připomněla jsi mi s tím obrazem do ložnice, jak jsem si před lety koupila v Pradu v Madridu Zahradu pozemských potěšení vytištěnou na plátně, s tím, že půjde právě do ložnice, ale teď na to nějak nemám koule, jak mám ty malé děti  a tak pořád leží smotaná v komoře a zeď zeje prázdnotou....

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:37
Reakce na Garfie:

jeje tak děti by mi nebyly vůbec na překážku (malý ani velký) spíš by mě to v ložnici dost zneklidňovalo, jeho obrazy jsou pro mě takový.. trýznivý, drásavý. do obyváku klidně

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:27

na tom idnesu ti prý designéři hulí asi solidní matroš  a jejich oběti jsou zřejmě nesvéprávné, 30.000 za toto 

https://bydleni.idnes.cz/promena-rekonstrukce-predsin-botnik-skrabadlo-kocky-v-byte-ceska-televize-bydlet-jako-gla-/dum_osobnosti.aspx?c=A171019_142857_dum_osobnosti_web

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 22. října 2017 12:27

Tak z postele na to moc nevidíš  

Jiná Realita Taky jsem na to koukala trochu šokovaně....a to mám modrou ráda. Taková poněkud zbytečná místnost. 

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 22. října 2017 13:43
Reakce na Garfie:

otevrene kyble na odpadky v predsini, kde obcas spi lidi a prijimam tam navstevy. no potes koste. 

a pobavil me zatezovy koberec. jako vim, ze je to jina cenova relace, ale kdyby tam dali kvalitni vlneny tepich, tak vydrzi mozna i dele a nevypada to tam jak ve sklepe. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. října 2017 14:49
Reakce na Garfie:

já vůbec nechápu smysl toho všeho, koše vedle postele, a proč vůbec spí kamarádi v předsíni, to kolem nich chodí pak lidi? proč tam radši nedali nějaký normální nábytek, možná by to šlo vymyslet tak, že pokud tam fakt někdo spí, tak by spal za nějakou např. skříní nebo zástěnou...nebo cokoli. ale mít 30.000 na to, aby mi někdo cizí dal do chodby pytle a namaloval zeď namodro....

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 27. října 2017 19:28

Neměli byste nějakou inspiraci pro zahradní kuchyň? Máme pro ni prostor 5x6m, ale potřebujeme tam umístit i pracovní stůl pro drobné zahradnické práce a špalek na štípání dříví. Asi něco ve stylu staré stodoly. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 28. října 2017 12:06

Já taky prosím o inspiraci - dětský pokoj. Je to pro mě velká výzva. Všechno zařizujeme tak nějak po svém, ale zrovna na dětský pokoj se nějak necítím, asi potřebuju nasát nápady a to, co je k vidění, zatím nezabralo. Nebo teda upřímně, nelíbilo se.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 28. října 2017 14:41
Reakce na dynda:

zrovna dětské pokoje jsme vždycky zařizovali tak nějak postupně - podle potřeby, a hlavně bych úplně vynechala nějaké ty vysloveně "dětské" záležitosti jak v nábytku tak výzdobě, protože ty jejich krámy a hračky a výtvory zdobí dostatečně:-) nedejbůh ladění do nějakých "dětských" barviček, ble

děcka rostou tak rychle, že než to doladíš k dokonalosti pro mimino, tak už je z něj prvňák a všecko znovu. jsem asi nic co bych chtěla mít doma nikdy na žádným obrázku neviděla..

jo a docela zbytečný mi připadají v dětském pokoji vysoké skříně na šaty, protože a) nic dlouhého na věšení děcka do teenagerského věku ani neměly b) a ani by tam nedosáhly a mít ve svém pokoji věci, které mi musí podat maminka... je peklo

no a hlavně žádný patrový postele, mám pocit že to teď všude cpou protože to vypadá "hezky" na obrázcích

možná tohle by mě celkem oslovilo, samozřejmě bez té barvy na zdech

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 29. října 2017 02:12
Reakce na dynda:

Ja souhlasim s Viktorkou, ze uplne takovy ty hodne detsky motivy bych vynechala, rozhodne na nabytku, obrazky a tak asi nevadi, to se da lehce vymenit. Ja vim, ze je tady Ikea dost zatracovana, ale zrovna ty detsky pokoje mi vetsinou prijdou docela dobry, mivaji to pekne naaranzovany, tak mozna alespon inspirace by to mohla bejt. Osobne nesnasim  prehnane veci, hlavne dekoraci, coz tady frci, svagrova zaridila synovci pokoj ala "zraloci vsude", protoze mel zrovna obdobi zraloku, samozrejme ho to do roka pustilo :D 

Segra nechavala delat do detskyho pokoje nabytek na miru, uz je to minimalne 7 let, deti uz nejsou deti ale teeenagery a furt to vypada dobre, pokud si teda jeden odmysli ten bordel  

Nejvic asi zalezi, kolik je diteti let a kolik mate mista a jak "nadcasovy" to chces. 

Online Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 29. října 2017 09:21
Reakce na dynda:

Souhlasím s ostatními. Zrovna se také chystám na zařízení dětstkého pokoje a na internetu jsem moc inspirace nenašla, ty dětské interiéry bývají dost...přehnané. Nějaké nápady jsem načerpala po návštěvách, nejvíc se mi líbily nabílo vymalované jednoduché pokojíčky, s bílým nebo světlým nábytkem. Jak zaznělo výše, ducha tomu dodají hračky všude kolem, barevné povlečení a tak. Prodávají se i hezké tapety nebo folie na nábytek, chce to dost cit, ale dají se tak třeba i sjednotit neladící kusy nábytku. 

A osobně mám fóbii na takové ty multifunkční sestavy typu palanda zabudovaná do skříně, pokud možno s psacím stolem.... Postel je důležitá a měla by být příjemně umístěná, od toho bych odvíjela vše ostatní. Sama jsem zvědavá, jak to u nás dopadne:-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 29. října 2017 09:40
Reakce na Setare:

u toho nábytku na míru bych měla trochu obavu aby to nedopadlo jako u známých, kteří pro dvou a čtyřleté dítě nechali vyrobit nábytek "aby to bylo nadlouho" - takže bytelné psací stoly, vestavěné skříně do stropu... tak jasně, časem do toho dorostli, ale pro ty malý to bylo dost hrozný

ikea je super, protože se to dá právě pořád přizpůsobovat. akorát mě docela štvou že hodně v poslední době obměňují sortiment a už nedokoupím na co jsem byla zvyklá že mají pořád:-(