Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:09
Reakce na barbucha:

Ty me budes mit na svedomi. Odted uz budu jist jenom kostelecky uzeniny 

Jo tak přes kosteleckej gothajíček s cibulí, octem a pěkně vopepřenej nejede vlak...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:17
Reakce na janička24:

Rozhodne pres nej nejede vlak s masem 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:21
Reakce na barbucha:

Agrofertích párečků se ti zachtělo ?

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:28

Hodím co mě ne dneska, ale před 14ti dny nasmíchlo. Ale ono to i pobaví.....

Jsem na nemocenské se zády, ale jak...jak se to stalo, to nevymyslíš

Byla jsem na výstavě se psem, koukám do kruhu a najednou prásk, sejmula mě lavička. Lavičku táhnul chrt, kterého si nějaká fakt kráva uvázala a odešla. Pes se rozhodl, že už ho to nebaví a začal utíkat jako blázen. Sejmul nějaké židle, stan a pak mě. Nejdřív se to zdálo, jakože dobrý, ale ráno jsem se nehla a ta modřina! Černo-modro-fialovo-žlutá 20x10 cm na kostrči. Naštěstí nic není zlomený ani naštípnutý, což je zázrak. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:55
Reakce na janička24:

Upřímně s vámi cítím, trpím se zády už třetí den, a to tak, že velmi. Zítra pojedu do nemocnice, prášky nějak nestačí, fakt trpím 

Příběh ale máte lepší 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:56
Reakce na janička24:

On teda chrt nevypada, ze by utahnul lavicku, taky by me to nenapadlo... ale fakt je, ze to mohlo skoncit este daleko hur. V ty rychlosti moh zprerazet peknejch par koncetin 

Tak at se ti zadicka i modriny hojej!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:59
Reakce na janička24:

Uvidíme šampiona v patřičným vlakne?

(soucitim!!!)

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:09
Reakce na janička24:

Určitě v různých bio, eko farmách a obchodech. Ono i v menších místních jatkách to není tak pekelný, jako např. maso z řetězců- vykupují zvířata povětšinou z okolí od menších dodavatelů. Bavíme se o mase, protože do českého salámu se asi všude semele všechno. Jinak se dá i přes různé inzeráty koupit např. půlka prasete, krůty, vejce. Ale třeba z cen kozích produktů je mi šoufl. Ale z těch nesmyslných nařízení, co mají, aby mohli ten sýr vůbec vyrábět taky...

Čiže bio-výrobky sú v tomto viac-menej spoľahlivé?

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:10
Reakce na janička24:

Já vím, že ve skutečnosti to není ani trochu sranda, ale já tu slzím smíchy. Přeju, ať je brzy líp.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:20

Jeste k tomu masu: Ja uz nekolik let kupuju zasadne v bio kvalite, a pokud mozno z malych rodinnych farem, kam se clovek pripadne muze zajet i podivat a overit si, ze kravy se fakt pasou venku a nedostavaji na krmeni kukurici spolu s antibiotiky a rustovymi hormony  (v USA bezne). Pred nekolika lety na skole jsme se skupinou delali prednasku pro spoluzaky na tema zivocisna vyroba v USA, a z toho, co jsem videla a cetla, se mi jeste doted dela spatne. To nejsou kraviny nebo drubezarny - to jsou koncentracni tabory pro zvirata, podminky k zivotu priserne, a jeste tam kolikrat pracuji sadiste, kteri ta zvirata tyraji (videla jsem tajně natocenou footage - nedokoukala jsem, a to nejsem nijak zvlast precitlivela). Tak holt zaplatim par dolaru vic, ale mam daleko lepsi pocit, ze toto nepodporuju, a navic verim, ze maso ze zdravych zvirat, krmenych stravou, ktera je pro ne prirozena, je pak zdravejsi i pro nas. Jako kdo to kdy slysel, aby kravy zraly misto travy kukurici!? 

Pred par tydny zacaly u nas v Rockfordu farmarske trhy, coz je super, protoze tam je pan, puvodem z Ruska, co dovazi bio maso z rodinnych farem z Wisconsinu, a da se u nej koupit naprosto VSECHNO, vcetne produktu, které clovek v amerických obchodech nema sanci sehnat, jako treba jazyk nebo vnitrnosti. K mym oblibenym letnim kratochvilim patri u nej hodne nakupovat, fotit, a desit fotkami exotickych pokrmu citlive americke pratele na Facebooku, uz se tesim 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:30
Reakce na slniecko:

Čiže bio-výrobky sú v tomto viac-menej spoľahlivé?

Určitě jsou více spolehlivé, zvířata jsou jinak krmena, mají větší životní prostor ap.

Vzpomínám, jak nám přivezli několik valníků přebytečných brambor a mláto. To prasata panečku jela!  A musím říct, že kvalita i chuť masa byla výborná. Lepší než když je prase jen na šrotu. 

Snad nejvíc se mi staví vlasy u naducaných prsíček z Brazílie. Z balení vyndáte prso, co váží 400g. Čím to zvíře doboha krmili?

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:41
Reakce na barbucha:

On teda chrt nevypada, ze by utahnul lavicku, taky by me to nenapadlo... ale fakt je, ze to mohlo skoncit este daleko hur. V ty rychlosti moh zprerazet peknejch par koncetin 

Tak at se ti zadicka i modriny hojej!

No on když chrt něco zmerčí, tak je konec. Už jen běží, běží a běží.... Lavička byla do tahu ideál, taková lázeňská lehká.

Asi nejzajímavější bylo popisovat nehodu u lékaře. Snažila jsem se některý pasáže vynechat, ale stejně mám ve zprávě: Byla sražena psem, táhnoucím lavičku.

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:44
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak můžu tam něco hodit pro představu

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 10. června 2017 22:44
Reakce na janička24:

Vydržela jsem nesmát se až k té lékařské  zprávě, pak už to fakt nešlo! 

Offline Malvin
Avatar
1035 příspěvků moje polička 10. června 2017 23:41
Reakce na barbucha:

Ze převozem živách zvířat do země konzumace stojí i čerstvost. Pokud by se vezlo už zpracované maso, ztratilo by se z data spotřeby několik dní. Když se zvíře usmrtí až na místě, je maso čerstvé, a může nést slogan "z místních jatek od řezníka". Nehledě na to, že udržet teplotní řezězec takto choulostivého zboží přes půlku Evropy by bylo náročnější a asi i dražší (chlazení je drahé). Kupuji jen bio hověží (víc mi chutná) a občas kuřecí z Vodňan (bio kuře mi nechutná). Z ryb už nekupuji lososa, protože farmy v Norsku jsou taky dost ošklivá místa. A i další ryby se snažím omezovat, neb většina je kvůli nadměrnému lovu v ohrožení. Jelikož mám maso ráda je těžké, není snadné vybalancovat etickou stránku věci. Ani vegetariánem býti, však není řešení, obbří skleníky plné chemie jsou už i tady v ČR. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 10. června 2017 23:53
Reakce na Malvin:

No, dekuji za obsirny vyklad logistiky potravin i skladby tveho jidelnicku.

Porad to ale neresi muj problem 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. června 2017 06:57
Reakce na Malvin:

Hovezi maso musi zrat, cerstvost neni uplne benefit, je to fakt pouze a jenom o penezich.

Offline Myrtila
Avatar
3058 příspěvků moje polička 11. června 2017 06:58
Reakce na janička24:

Moje znama uvazala psa k lavicce prisroubovane do zeme a sla nakoupit. Psa to cekani taky prestalo bavit, zabral, vyrval lavicku ze zeme a odrel s ni dve zaparkovana auta. Jesteze mela pojistku na blbost, skoda byla v desetitisicich. Pes to prekvapive prezil 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 11. června 2017 14:47

to asi nebyla čivava :D

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 11. června 2017 14:54
Reakce na janička24:

Fú, to som si vydýchla. Ako snažíme sa doma kupovať bio aj z etických dôvodov, tak ako je mi jasné, že neustrážim všetko, ale tak aspoň viem, že nevzhadzujeme peniaze úplne zbytočne.