Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 09. května 2024 08:03

Garfie svazat po kolika presne? Prece si nemuze kazdy delat balicky, jak ho napadne, kam by to vedlo? Tssss...

Online Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 09. května 2024 08:08

Kokoska Ty se směješ, ale posledně jsem vyhazovala takovou asi dvaceticentimetrovou hromádku (svázanou pochopitelně) a oni z ní normálně vytáhli asi 3 obaly a nechali je tam ležet, asi tam nepatřily (i když podle mě teda jo!)

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 09. května 2024 09:50

Garfie boze

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 09. května 2024 11:59

Kan Garfie tady se tridi zvlast plastove obaly, papir, kartony (i napojove), bioodpad, sklo a kov. Bytovky a druzstva maji svoje vlastni uzamykatelne domecky na popelnice. Rodinne domy musi mit smesny a bioodpad (nebo registrovany komposter), ten bioodpad muze mit vic domu dohromady. Zbytek trideneho se pak vozi k nejblizsimu supermarketu, kde jsou velke kontejnery. Tohle je zajimavy, jak se v ruznych mistech tridi ruzne. Treba na Malte se tridilo do ruznobarevnych pytlu a v urcite dny nechavalo venku na ulici. 

Offline Tabea
Avatar
4730 příspěvků moje polička 10. května 2024 08:22
Reakce na Kan:

Já si asi nikdy nezvyknu na ty přidělaný víčka k těm petkám. Dneska jsem si v nemocničním bistru koupila kofolu a zase se polila. Jako je to rukama 100% ale v tu chvilku mám hrozně silný pocit, že musím aspoň na Seychely, napíchat želvičkám brčka do tlamičky a víčka od petek do zadku. Přitom stačilo tak málo, zavést vykupování prázdných petek i s víčkem, jak je to v Německu. Ne, EU ty lidi prostě musí nakrknout.

​Jenže to by to musely zavést všechny státy unie. Německu ten výkup byl kulový platnej. Nejsou v ČR náhodou proti tomu výkupu obce, protože z toho financují i další kontejnery? 
Já teda pořád nepobírám, jak přidělaný víčko zabrání tomu, aby tu flašku někdo nemrsknul do moře, do lesa nebo nespálil v kotli. 

Offline mitford sister
Avatar
1408 příspěvků moje polička 10. května 2024 08:42

Tabea

Ohledně výkupu petek a plechovek už dlouho dobu zuří lobbistické a politické boje. Vlivově to brzdí ekokom a další subjekty navázané na kontejnery, včetně obcí. Tlačí  to zase výrobci těch vratných automatů a zase jiná zpracovatelská lobby, protože s postupem technologií lze zpracovávat a na tom vydělávat už leccos. Taky v tom mají zájem výrobci nápojů. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 10. května 2024 10:40

Na ta přidělaná víčka jsem si zvykla. Jsou mi tak nějak úplně fuk. Akorát jsem se naučila u kefíru tu vnitřní stranu víčka olíznout, abych si tím neušpinila obličej. Ale to je výjimečně, když piju rovnou krabičky. Doma to přelévám do hrnku.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. května 2024 11:33

Tabea jde podle mě o to, že nezahodíš to víčko samostatně. Aby ubyly želvy s brčky v oku například. (Přiznávám, že nevím, co přesně způsobují víčka a to opatření nepovažuju za funkční, když to skoro každý urve.)

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 10. května 2024 15:19

mitford sister jde o to, ze zase podle jineho zakona maji vyrobci napoju povinnost postupne navysovat % recyklovaneho PETu v lahvich, takze by jim moc ulehcilo zivot, kdyby jim ho lide hezky nosili zpatky do prodejen, byl cisty a vlastne uz vytrideny jen z napoju. Na druhe strane ekokom a obce by tim prisli o PET ve zlutych kontejnerech, coz je jedna z mala hodnotnych veci tam, ktera jim plati provoz toho trideni. 

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 10. května 2024 15:21

Evaeva Tipuju, že malé plastové víčka můžou mořští živočichové  zase snadno spolknout a nevím jestli jsou něco takového potom schopni ze svého tělo vyloučit, ale myslím, že spíš ne a hromadí se jim to v žaludku. Ale to samozřejmě i jiný plastový odpad který v moři plave.

Online Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 12. května 2024 12:15

Černá kočka Přesně, já myslím, že lahve jako takové nejsou zase tak strašný problém, nejhorší jsou právě víčka a pak klasické sáčky a igelitky. Byla jsem kdysi v nějaké mořské záchranné stanici a tam to bylo krásně ukázané, udušené ryby, želvy s plastovými sáčky v žaludku a podobně, byl to strašný zážitek. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 12. května 2024 20:26

Garfie 

No jo, tak my máme přišroubovaný víčka a zpoplatněný igelitky a tříděnej odpad... ale obávám se, že takový Číňany to moc netrápí (a že je jich párkrát víc ) - ty asi neuhlídá nikdo

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 12. května 2024 21:10

Dohnaly jste mne k tomu, že se furt rozhlížím po víčkách. A jo, válej se všude.