Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 09. června 2017 22:31

jak povezeš tři dny maso aby se nezkazilo? chlaďák, drahý... 

Logistice nerozumím, tak jenom uvažuju nahlas- ty transportní kamiony pro zvířectvo musí mít taky nějaké chlazení a větrání ( a neříkejte mi že ne, nebo fakt neusnu). A nabalickovane maso zabere méně prostoru než celé živé zvíře, takže by to z tohoto pohledu bylo i ekonomičtější.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. června 2017 08:35
Reakce na Krehutka:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=108&v=MH2LB5Xo0B0

Trochu starší dokument k tejto téme. 

Online Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. června 2017 09:06
Reakce na paktofonika:

Dík. Nějak nevím, jestli na to chci kliknout. Kdysi velmi dávno jsem viděla nějaký dokument ČT o životních podminkach hospodářských zvirat a málem to ze mě udělalo vegetariána. Doteď mám před očima ty živé slepice, jak visí za nohy na automatické lince a jedou vstříc podřezávacím nožům.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. června 2017 09:24
Reakce na Krehutka:

Chápem. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 10. června 2017 10:35
Reakce na Krehutka:

To se jmenovalo neco jako bestiarium,to si pamatuju,ale koukat uz nebudu

Online RoSa
Avatar
8214 příspěvků moje polička 10. června 2017 11:44
Reakce na Potrefenáhusa:

Bestiarium... to byl noční klub na Karláku. Úplně jsem na něj zapomněla...

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. června 2017 13:23
Reakce na Jiná Realita:

Počkať, takže keď si tu kúpim argentínsky stejk, tak to znamená, že z argentíny kvôli tomu viezli živú kravu???

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. června 2017 13:33
Reakce na slniecko:

Jasně že ne, proto nebude levnější než lokální.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. června 2017 13:44
Reakce na Mutziputzi:

uf...

lebo niekde hore písali že je to aj kvôli jednoduchšiemu papierovaniu...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. června 2017 13:47
Reakce na slniecko:

Já jsem přesvědčená, že jde jenom o ty peníze, převoz zvířat vyjde levnějš. Je to strašný.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. června 2017 13:57
Reakce na slniecko:

ne, ale možná vám poslali z argentiny jejich odpad, co už nikdo nechtěl, viz současná kauza :/

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. června 2017 14:12
Reakce na Jiná Realita:

ok, toto sa deje pravidelne a týka sa to rovnako mäsa (potravín) zo zahraničia ako z domácich výrobní. Je to zlé, ale je to iný druh problému.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. června 2017 14:25
Reakce na slniecko:

ale věřím, že kdyby mezi námi a argentinou nebylo moře, tak ty krávy možná vážně budou vozit třeba vlakem 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 10. června 2017 20:07

tak konkretne u steaku musi to maso docela dlouho zrat a to muze celkem dobre i na lodi a navic se nepouzivaji vsechny casti, takze vozit ziva zvirata mi nedava v tomto pripade zadny smysl. 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 20:13

Pořádný argentinský stejk cestuje lodí v sudech s mlékem...ano s mlékem a ano, mléko se zkazí. Proběhne proces, který dělá tu neodolatelnou chuť a hlavně měkkost masa. U nás se naporcuje a zavakuuje. Po rozbalení se nechá odpočinout, chvíli je cítit, ale po chvíli odpočívání se pach ztratí a je připraven k úpravě. To, co se prodává za 250 Kč za 300 g argentiny, není argentina. Vyjde podstatně dráž, ale nemá konkurenci.

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 20:28
Reakce na Mutziputzi:

Já jsem přesvědčená, že jde jenom o ty peníze, převoz zvířat vyjde levnějš. Je to strašný.

Z ČR se běžně vozí živá zvířata do Itálie, Chorvatska i Turecka...Přijede kamion a pobere hodně zvířat, zaplatí a odjede. Výkupní ceny u nás jsou zoufalé, 36 Kč v živém za vepřové a teď si vemte kolik stojí pitomej bůček. Střední soukr. hospodařící zemědělec vyprodukuje např. 200 býčků a teď kam s nima....malá jatka zpracují cca 1 býka / krávu denně, velká jatka mají zoufalé výkupní ceny,  řešení je jasný..... A vidět to, co další se vozí na jatka, to bych nikomu nepřála. Zlaté pravidlo je, že se zpracuje to, co ještě samo odejde do vozu, ale přece zavřeme oči...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 10. června 2017 20:52
Reakce na janička24:

Ty me budes mit na svedomi. Odted uz budu jist jenom kostelecky uzeniny 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. června 2017 20:54
Reakce na janička24:

šmarjájozef

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. června 2017 20:56
Reakce na janička24:

a dá sa nejako kupovať mäso, ktoré je získané humánnejším spôsobom? Ako trebárs vajcia z voľného výbehu? Teda za predpokladu, že človek nemá príbuzných na vidieku a nemá šancu si ísť janeviem niekam "vybehnúť" na farmu aspoň po hydinu?

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:06
Reakce na slniecko:

a dá sa nejako kupovať mäso, ktoré je získané humánnejším spôsobom? Ako trebárs vajcia z voľného výbehu? Teda za predpokladu, že človek nemá príbuzných na vidieku a nemá šancu si ísť janeviem niekam "vybehnúť" na farmu aspoň po hydinu?

Určitě v různých bio, eko farmách a obchodech. Ono i v menších místních jatkách to není tak pekelný, jako např. maso z řetězců- vykupují zvířata povětšinou z okolí od menších dodavatelů. Bavíme se o mase, protože do českého salámu se asi všude semele všechno. Jinak se dá i přes různé inzeráty koupit např. půlka prasete, krůty, vejce. Ale třeba z cen kozích produktů je mi šoufl. Ale z těch nesmyslných nařízení, co mají, aby mohli ten sýr vůbec vyrábět taky...