Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:26

jo a pokud by dotace byly na neziskovky a vzdelavani nemam s tim zadny problem. dokonce jsem schopna zvladnout i ta hriste a naucne stezky, ale co mi vadi velmi, jsou dotace v nekterych oblastech podnikani, protoze to opravdu krivi trha a to hodne. podnikatele maji podnikat a ne vyrabet papiry pro EU, aby dostali penize odtama. to neni jejich business. a pokud je prinutime, aby byl, tak je neco spatne.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:27
Reakce na continuity:

OK, priklad kam jdou dotace co krivi trh? Mimo zemedelstvi

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:33
Reakce na Krehutka:

Takze nadprodukce, pokles vykupnich cen a bankrot pulky producentu, dobra vize

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:35
Reakce na Mutziputzi:

vsechny do podnikatelske sfery

http://www.dotacni.info/pripravme-se-na-nove-nazvoslovi-prichazi-op-pik/

se zelenymi zdroji na cele, uplne to dokur... energeticky trh a platime to navic my vsichni kazdy mesic na fakture.

Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:35
Reakce na Mutziputzi:

U jednoho vleku v Beskydech visí obří banner s reklamou na "léčení" celulitidy. A pod tím nápis pořízeno s příspěvkem evropské únie. V našem miniměstě postavili krytý bazén. Architektonickou hrůzu, která požírá spoustu peněz. Taky s příspěvkem z EU. Další třeba terminály v Ově. Kdyby ty eu dotace nebyly, tak by města přestala dělat tyhle zoufalé projekty ve stylu - většinu mi zaplatí někdo jiný, tak proč bychom to nepostavili, i když to vůbec nepotřebujeme. 

Ta spousta hotelů v pustině, s cedulkou eu a žádnými hosty je asi samostatná kategorie.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:40
Reakce na Mutziputzi:

co se tyce telefonnich pausalu pro retailovy trh (podotykam, ne pro ministerstvo financi) tak CR ma bezkonkurencne nejvyssi ceny. kdyz jsem se prestahovala ze Slovenska pred 10 lety, tak jsem bezmocne vejrala a tech to resim po letech znovu. koukla jsem na stranky O2 jenom tak pro srandu, kdyz se o tom bavime a levnejsi pausal ma vic sluzeb, ktere bych vyuzila - docela casto jsou v neomezenych volanich CR nebo i cela EU + USA a Kanada, o tom, ze misto 200MB dat rovnou 500 (co by me bohate stacilo) ani nemluve.

nevim, co pozitivniho mame na tom videt, jakoze telefonni operator si vic vydela a zaplati vyssi dane atakdalej atakdalej?

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:43
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:49
Reakce na Mutziputzi:

Nebo orientace producentů na jinou plodinu, kterou má smysl pěstovat. On ten zákon nabídky a poptávky docela funguje, když do toho nikdo nestoura. ( Samozřejmě jsou oblasti, kde ty dotace třeba smysl mají).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:58
Reakce na continuity:

vsechny do podnikatelske sfery

http://www.dotacni.info/pripravme-se-na-nove-nazvoslovi-prichazi-op-pik/

se zelenymi zdroji na cele, uplne to dokur... energeticky trh a platime to navic my vsichni kazdy mesic na fakture.

A na tom kam deklarujou že dotace jdou je kterej segment špatně?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 18:01
Reakce na Krehutka:

Ano, těch je u nás na výběr panečku, třeba místo 20 hektarů pšenice 20 hektarů mrkve, tak to určitě zafunguje. BTW neviditelná ruka trhu je už značně překonaná teorie.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 18:05
Reakce na continuity:

co se tyce telefonnich pausalu pro retailovy trh (podotykam, ne pro ministerstvo financi) tak CR ma bezkonkurencne nejvyssi ceny. kdyz jsem se prestahovala ze Slovenska pred 10 lety, tak jsem bezmocne vejrala a tech to resim po letech znovu. koukla jsem na stranky O2 jenom tak pro srandu, kdyz se o tom bavime a levnejsi pausal ma vic sluzeb, ktere bych vyuzila - docela casto jsou v neomezenych volanich CR nebo i cela EU + USA a Kanada, o tom, ze misto 200MB dat rovnou 500 (co by me bohate stacilo) ani nemluve.

nevim, co pozitivniho mame na tom videt, jakoze telefonni operator si vic vydela a zaplati vyssi dane atakdalej atakdalej?

Pozitivní je, že já ušetřim, co jako víc by mělo?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. června 2017 18:08
Reakce na Mutziputzi:

Fakt? A já si říkala, že překonaná by měla být státem řízená centrální ekonomika. Každý den se člověk dozví něco nového...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 18:11
Reakce na Krehutka:

Ne ba ne edit, já se nechci bavit takhle

No zkrátka, jeden příklad kde funguje čistá tržní ekonomika, když píšete jak dobře funguje?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:02
Reakce na Mutziputzi:

Obecně koukám, že se k některým nedoneslo, že znakem vyspělé ekonomiky je mj. i velmi nízký podíl zemědělství na HDP, dotace na utlumení produkce jsou pro vás taky nepřijatelné?

Hlavně zásadně nepřijatelný je to utlumení produkce. Nebo tady chceš mít samý velice potřebný šroubárny a každičkou ertepli dovážet až z horoucí... no, řekněme z horoucích pekel? Pak mám pro tebe smutnou zprávu - šrouby nejsou moc dobrý a zůstávají tvrdý i po několika hodinách vaření!

Já jsem velmi pro EU, ale ty dotace jsou hotový neštěstí. Původní účel, t.j. volnej obchod, volnej pohyb - to by bejvalo úplně stačilo. Proč by každej stát nemoh pěstovat/vyrábět to, co mu nejvíc jde, a navzájem se zásobovat? Holandsko dodá sýry, Itálie špagety, Francie víno, Británie maso... Češi ty erteple... a cajk. Protože když to všechno zrušíš/omezíš, tak tě dosavadní dodavatel (třeba z druhýho konce světa) vyhladoví, kdy si vzpomene...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:14
Reakce na barbucha:

Aha a kdyz je trh saturovanej, vznika nadprodukce, logicky tim klesa vykupni cena tak co navrhujes? Dal lifrovat dejme tomu mliko, kdyz je to pro vyrobce likvidacni a nebo stanovit vykupni kvoty? S pozici montovny to absolutne nema co delat, napady jak by bylo nejlepsi si vyprodukovat co sezereme a nedovazet jsou nesmyslny, jak rikas, kazdy umi neco, proto je zdravo zemedelstvi koordinovat, at uz dotacema, subvencema, kvotama, koneckoncu i reklamou a osvetou. Teorie o tom jak by to krasne fungovalo bez regulace jsou nesmyslny, nechci tady poucovat ale alma mater in Suchdol

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:23
Reakce na Mutziputzi:

Tak já si - zjevně na rozdíl od tebe  - nemyslím, že lidi jsou nesvéprávný debilové. Ergo kladívko se domnívám, že příčetnej výrobce mlíka, vida klesající cenu, prostě jednu kravku sežere a vyprodukuje tak propříště toho mlíka míň. 

Nějaká koordinace je - v tak velkým měřítku - samozřejmě vhodná, ale koordinace neznamená někomu něco zakázat... a platit mu za to, že nevyrábí 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:28
Reakce na barbucha:

Když on ten tvůj názor vychází ze selskýho rozumu a je moc logickej, to nemůže fungovat.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:33
Reakce na barbucha:

Jasne, Franta rekne Pepovi Hele pro voba neni misto, ja to balim a drzim ti palce!, ale Pepa Ne, ja ti ustoupim, at se dari!, jasne, lidi jsou uplne svepravny. Nebo stavkovat by mohli, at stat dotuje vykupni cenu a neomezuje mnozstvi, moznosti je a vsechny jsou jenom o regulaci a penezich.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:34
Reakce na Kokoska:

no, ted jste na to kapla 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:35
Reakce na Mutziputzi:

Obecně koukám, že se k některým nedoneslo, že znakem vyspělé ekonomiky je mj. i velmi nízký podíl zemědělství na HDP, dotace na utlumení produkce jsou pro vás taky nepřijatelné?

já bohužel (pro sebe) zastávám názor, který mnohým přijde směšný, a to ten, že podíl zemědělství na hdp by měl být min. takové procento, které ukazuje, že je ten stát zemědělsky soběstačný. protože model, na který onen vyspělý svět najel = není třeba zemědělství, budeme montovat a dělat čipy a jídlo dovezeme, je model dost riskantní a jsem si dost jistá, že se ještě dožiju toho, kdy se to bohužel ukáže.

nemyslím to jen v intencích ekonomických, ale i s ohledem na životní prostředí například. pokud česká republika dováží jablka nebo brambory a nejde o rok neúrody, nepovažuju to za znak vyspělosti.