Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. března 2018 21:36

viktorka_od splavu napadají mě různé možnosti, ale tam na místě by mi jen vyrazil dech 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. března 2018 21:37

To mi připomíná loňský problém s ČEZ na chalupě. Chtěla jsem přepsat elektřinu na sebe, jako nový majitel. Moje babička to nikdy neudělala a tak to bylo 25 let na dědečka, který zemřel. Jelikož se taťka jmenuje stejně, tak to nikdy nikdo neřešil. Volala jsem tam, slečna mi zasla co vše vyplnit, vyplnila jsem zaslala jsem, včetně výpisu z katastru. Asi po 3 dnech přišlo potvrzení, že evidují moji žádost. Dva měsíce se nic nedělo. Potom mi přišel e-mail, že k vyřešení mojí žádosti potřebují následující dokumenty a vypsané to, co už jsem zaslala. Tak tam volám slečna hodinu hledala a potom mi řekla, že došlo k omylu a že vše mají a budou řešit. Další dva měsíce nic, tak tam volám, co se teda děje. Slečna na lince mi sděluje, že mi chybí podpis bývalého majitele????? Na můj dotaz, jak to mám udělat, když zemřel a já to doložila, mi řekla "To asi nepůjde, že?" Tak to mě vytočilo. No ale bez toho se prý nehneme. To už se o mě pokoušely mdloby a byla jsem značně drsná. Měsíc se zase nic nedělo. Nakonec jsem zavolala na úplně jiného dodavatele, vypsala papíry a během 14 dní bylo přehlášeno. Když mi potom zavolala baba z ČEZ, proč jsem od nich odešla a s čím jsem byla nespokojená, tak jsem myslela, že mě raní mrtvice...já totiž ani jejich zákazníkem vlastně nikdy nebyla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. března 2018 21:41

Renusatko taky dobrý:-)

ono je to asi dost běžný, pamatuju že když zemřela babička, tak maminka řešila rušení/přepisování všeho možného a vše bylo na dědu který byl fakt už hodně dlouho po smrti 

jinak teda kdyby šlo o podpis bych ho tam klíďo vystřihla;-)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. března 2018 21:49

viktorka_od splavu A co bys tam napsala jako číslo OP ? Mimoto já už byla po půl roce a všech těch vypsaných papírech, pěkně vytočená. Ten úmrtní list jsem totiž musela vyřizovat znovu, nenašli jsme ho a potvrzení nestačilo. Vše ostatní jsem přehlásila během pár dní a tohle bylo neskutečné. Dokonce třeba ani u vody nechtěl chlap nic. Ani, že jsem vlastík. Řekl, že je mu úplně jedno, kdo to bude platit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. března 2018 22:14

Renusatko aha

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 28. března 2018 01:22

viktorka_od splavu No, nic, propukla jsem v huronsky smich, rekla, at penize prevede a nazdar bazar  dneska bych ho samozrejme obvinila ze sexismu a jeste na nem neco vysoudila 

Renusatko No tak CEZ, to je organizace....oni uz dlouho udajne upgradujou softwarovej system, coz vede k tomu, ze leva ruka nevi, co dela prava a maji bordel naprosto ve vsem. Taky jsem chtela prevest elektriku, ale bylo mi doporuceno, at to ted rozhodne nedelam, ze to nedopadne dobre....takze jsem jenom zmenila ucet, ze kteryho se to plati a zatim dobry, no, ale urcite na to taky jednou dojde. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:27

Setare Já bych se do toho snad ani nepouštěla, ale přestali jsme na tu chalupu jezdit pravidelně. Do schránky nám chodily složenky, zmokly nebo se ztratily a byl s tím problém. Původně jsem chtěla jen platbu z účtu a u toho se odhalilo, že je to na dědečka . Já to teda věděla, ale ČEZ ne. No a tím pádem mi to nedovolili. Tak nastal čas radikálního kroku. Vtipné mi přišlo, že já tam nemohla změnit ani adresu zasílání složenky, ale upomínky o platbě mi chodily na manželův pracovní e-mail a telefon tam byl na otce. Ani jeden není ani spolumajitel. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 28. března 2018 10:11

Jsem naštvaná na sebe i na MANGO. Přišla mi věc složená asi na 10x10cm a byla zabalená v krabici cca 20x30cm a ta ještě v krabici 50x70cm. Nechápu, ta věc je vpodstatě nerozbitná a určitě nebylo potřeba tolik obalu, klidně by ji mohli poslat v pytlíku.

Offline Kokoska
Avatar
28268 příspěvků moje polička 28. března 2018 13:35

Renusatko S přehlašováním elektriky z bývalých najitelů, ještě navíc k jinému dodavateli a se změnou jističe na třífázový, jsem se bavila od října do konce února. Všechno se sice vyřídilo po internetu mailem, ale lítaly oskenované papíry sem tam, čestných prohlášení na kila, abych nemusela jet někam do Kotěhůlek pro podpis bývalého majitele. Až když už bylo převedeno, zjistila jsem, že elektroměr a kabely v rozvodné skříni jsou majetkem ČEZu, dodavatel elektriky s tím nemá nic společného, a bez souhlasu ČEZu nesmí elektrikář skříň s hodinama rozplombovat. Aby dal ČEz souhlas,  musí mi ale elektrikář vystavit protokol o instalaci v bytě, který já pošlu ČEZu, a zaplatím 5000 Kč ještě dřív, než mi to odsouhlasej. Bylo to jak v pohádce o slepičce a kohoutkovi, jeden to přehrával na druhého, navíc  je to mimo Prahu, takže několik cest podle toho, jak mohl elektrikář (naštěstí velice ochotný), no dílo.

Offline Kokoska
Avatar
28268 příspěvků moje polička 28. března 2018 13:36

NECHCI!!! proč zas někdo vymýšlí ptákoviny? Prý nová sebevědomá hymna - to rozvleké kňourání, jo?

http://www.hymna2018.cz/

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 28. března 2018 13:49

Kokoska jsem ráda, že nejsem jediná, koho ta příšernost vytočila 

Offline Kokoska
Avatar
28268 příspěvků moje polička 28. března 2018 13:54

Bowle Přece když se to hraje ve svižném tempu s údery činelů a tympánů, je to docela důrazné i sebevědomé. Tohle prolínání se hlasů a táhlá melodie-nemelodie se mi nelíbí.

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 28. března 2018 13:59

Kokoska je to strašný paskvil! doufám, že nad tím nezačne nikdo reálně uvažovat, i když dnes už by mě to ani nepřekvapilo 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. března 2018 14:09

Kokoska A mně se nelíbí ani stará, ani nová, tož su klidné

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 28. března 2018 15:00
Reakce na Zarinya:

whiskas 

a jak by se to resilo,pokud by se clovek v tom hotelu v cizine nedomluvil?To by si musel zaplatit prekladatele?.....strasny

​pokud bych se nedomluvila, tak bych trvala na tom, ať to za mě vyřídí booking, od toho tam ten prostředník je. 

whiskas myslím, že recepční mohla zmastit odblokování karty. Někde se posílá žádost o uvolnění peněz přímo do banky, ale někde to vrací přes terminál a to bych si řekla, že to mohla místo odblokování dokončit, pokud jsi teda měla na kartě jednu blokaci plus jednu platbu.

A Marriott bohužel není záruka dostatečně školeného personálu, nebo alespoň ne na recepci. Dost často stačí umět jazyk, zbytek se dá naučit a stačí pak narazit na nějakého nováčka a to je hned.

Nedávno jsem byla na školení, kde se sešlo asi 20 hoteliéru z různých typů ubytování přes golf resort až po ***** a vesměs všichni řešeli recepční.

Offline Myrtila
Avatar
2968 příspěvků moje polička 28. března 2018 17:21
Reakce na Kokoska:

RoSa Taky mě dost štve, že u těch mobilových společností nemůžete mít nějakého svého operátora. Vždycky se člověk dovolá někomu jinému a když už se zdá, že šťastný konec je na dohled, je potřeba čekat, než si to předají, než se vysvětlí, že kolega ty informace neměl právo poskytovat, případně že to myslel úplně jinak, než odvolají co odvolali a slíbí, co slíbili... a pak přijde mail a je oněčem úplně jiném, než se dohodlo telefonicky, takže se vlastně ani nedivím, že je to na mrtvici.

​Ha ha, zak zrovna s osobnim operatorem jsem vloni pekne narazila :D Jela jsem do zahranici zrovna v terminu, kdy se menily podminky roamingu, a protoze mam firemni cislo a nejaky historicky firemni tarif, chtela jsem zjistit, jak to s tim roamingem bude. Na pobocce i na infolince mi byli schopni rict jenom to, ze mam kontaktovat sveho firemniho operatora, ktery ma pristup k nasi smlouve, on jediny mi muze sdelit, jestli a za jakych podminek ten roaming vubec budu mit. Vtipny je, ze zadneho takoveho operatora nemame, vsechno resime pres internet. Na tu sluzebku jsem nakonec odjela, aniz bych zjistila, jestli se odsud dovolam.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2018 18:15
Reakce na Kokoska:

NECHCI!!! proč zas někdo vymýšlí ptákoviny? Prý nová sebevědomá hymna - to rozvleké kňourání, jo?

http://www.hymna2018.cz/

​Zdaleka nejsi a nebudeš jediná, která nechce. Pan Bok stvořil naprostý paskvil, který já osobně jako hymnu své země nikdy uznávat nebudu.

Offline andulka01
Avatar
10688 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 16:20

Krnáčová. Revitalizace Náplavky - tak jasně, proč nezničit legendární podnik, který jako první na Náplavku přivedl lidi... BikeAzyl na jaře neotevře a je ve hvězdách, jestli se tam vůbec udrží.
Ta madam na radnici ně neskutečně s..e, na co šahne, to jde do kopru. To si fakt představuje, že na Náplavku se bude chodit do designových vyvoněných galerií? Houby, za chvíli tam budou maximálně tak ruský čepičáři :-( 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 17:37

andulka01 Kde o tom pisou? Nesleduju to, ale cca 2 roky zpatky jsem videla vizualizaci a prislo mi to dobry...

Offline andulka01
Avatar
10688 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 09:02

Mutziputzi Na jejich FCB. Vizualizace je pěkná, o tom žádná. Jen to provedení... to že bar a cyklodílnu zavřou na sezónu, to je pro takový podnik v podstatě konečná. A jako že bych věřila tomu, že do opravených prostor Praha vrátí docela alternativní podnik? Bohužel znám i trochu to mocenské pozadí město / provozovatel... 

Ty velký výlohy budou moc pěkný, dokud se o to bude někdo starat. Mimo sezónu? No jsem fakt zvědavá.