Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. června 2017 18:22
Reakce na slniecko:

já mám štěstí, že si můžu občas koupit bio maso z vedlejší farmy. je fakt super.

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 11. června 2017 20:02
Reakce na SunEclipse:

Ne, je to cca sedesatikilove telatko :)

Offline herminavons
Avatar
18 příspěvků moje polička 12. června 2017 08:56

Jsem vděčná, když mě naši zásobujou domácími vajíčky, sezónní zeleninou a ovocem a sem tam i masem. Táta je řezník amatér a umí rozbourat celé prase. Přesto většinu času maso kupuju, snažím se od místního řezníka, který zaručuje původ masa z okolních farem/družstev, ale kdo ví, že...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:24

mám lepší.

http://zpravy.idnes.cz/evropska-komise-rizeni-cr-migracni-kvoty-f1k-/zahranicni.aspx?c=A170612_124013_zahranicni_san

aneb opravdu se pokusí vnutit suverénnímu státu přesídlování možných teroristů (což je již prokázáno, prostě mezi nimi jsou a nejsme schopni je odhalit), každopádně ale jistě problémových subjektů (stačili ti pečlivě vybraní křesťané, a jak to dopadlo, a kolik lidí se tomu pečlivému výběru věnovalo) bez dokladů, neznámého původu, proti jeho vůli. 

se lživým tvrzením, že když bereme pomoc, musíme ji i dávat (přičemž ji samozřejmě již dávno poskytujeme, ovšem mnohem inteligentněji na místě).

se lživým popisem, že odmítáme řešení (přičemž je snad každému jasné, že to žádné řešení není, dokud nemáme konečné číslo objemu přesídlenců).

s poměrně děsivým popisem, že má jít o trvalý přerozdělovací systém.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:30
Reakce na Jiná Realita:

Zcela a ve vsem s nimi souhlasim, je mi stydno za tohle cesky vychcankovstvi!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:30
Reakce na Mutziputzi:

přiznám se, že se mě to docela dotklo, protože jsme se kdysi před lety znali osobně (trenýrky)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:41
Reakce na Mutziputzi:

já samozřejmě zastávám i názor, že nemám problém se vzdát těch bájných dotací výměnou za to, že mi nebude EU zasahovat do státní suverenity. 

poslední dobou se jimi zabývám až moc, a celá dotační problematika je jedna obří zlodějina, pračka peněz, výrobna zbytečností apod., a to praktické a potřebné, co z ní vzejde, bychom si skutečně zvládli udělat za vlastní státní peníze. jsem o tom 100% přesvědčená. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:43
Reakce na Jiná Realita:

Muj nazor je veskrze zcela opacny

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:43
Reakce na Mutziputzi:

a kolik dotačních věcí už jste realizovala?

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:45
Reakce na Mutziputzi:

Dodnes vzpominam na kus asfaltky kdesi na pomezi rumunska s osadama ciganu okolo, cesta od nikum nikam ale postavena z penez eu. Hele vy byste s realitou nesouhlasila ani kdyby jste obe staly pod modrou oblohou a ona tvrdila ze je modra :D

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:48

U rodičů zase byla za 9 milionů vytvořena naučná stezka. Znamenalo to, že na cestičky, které tam byly už leta vyšlapané, se postavilo pár dřevěných informačních cedulí. Docela by mě zajímalo, kam těch evropských 9 milionů zmizelo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:49
Reakce na rasaNori:

Nevim, ze bych s ni jinde nesouhlasila, asi mate lepsi monitoring, ano, obecne ale s odpurci EU nesouhlasim, mam totiz pamet a historii docela ovladam

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:49
Reakce na Jiná Realita:

vzhledem k tomu ze uz tu kolegyne drive prezentovala nazor, ze zemedelstvi bez dotaci eu by vubec nemohlo existovat (co teda ty tisice let predtim uz neodpovedela:-) tak jsem usoudila ze se tim zrejme zivi (sanim z dotacnich ceciku) jinak to neni mozny...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:50
Reakce na Jiná Realita:

a kolik dotačních věcí už jste realizovala?

Osobne nemam co realizovat, deni kolem sebe ovsem pozoruji

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:51

Na to se me nikdo neptal ale ano ujistuju te ze bez dotaci cu grunt

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:53
Reakce na Jiná Realita:

jinak musim rict ze tento stejny nazor maji i nekteri (jiste ne vsichni) kteri se tim skutecne zivi

"dotační problematika je jedna obří zlodějina, pračka peněz, výrobna zbytečností apod., a to praktické a potřebné, co z ní vzejde, bychom si skutečně zvládli udělat za vlastní"

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:54
Reakce na ionicera:

ale to neni problem dotaci, ze si to v cechach nedokazem posefovat tak, aby se toho polovina nerozkradla.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. června 2017 14:54

když jen namátkou přemýšlím, tak celý rop severozápad byl jeden velký tunel. de facto každý školicí program je jeden velký tunel. když si vezmu, co se kolem mě postavilo za peníze z eu, jsou to všechno trvale neudržitelné projekty typu obecní parčík, kde nikdo nemyslel na to, kdo se o to bude pak starat (ale je jisté, že část těch dotací na něj uričtě nešla). nedávno někdo říkal o případu, kdy myslím ve zdravotním cetru se za dotace pořídilo vybavení, které leží zakryté plachtou ve sklepě, protože s ním nikdo neumí pracovat, u jednoho přístoje dokonce nevěděli, k čemu slouží. a tak bych mohla asi pokračovat dost dlouho. pokud se někde něco udělalo bez toho, že min. deset procent šlo do něčí kapsy a bylo to účelné, tak to by šlo i za normální státní peníze. dotace navíc hrubě pokřivily trh, zvýhodňují některé podnikatele a jiné znevýhodňují jen proto, že sídlí třeba v praze, nebo už nemají 100, ale 101 zaměstnanců. pomáhají budovat uměle konkurenci tam, kde by jinak nebyla. dotace považuju za špatné z podstaty. za sebe bych je zrušila i bez eu, natož kvůli nim být povinna přijímat ekonomické migranty, to už mi proto přijde jako vrchol absurdity.