Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:40

stes Tak to už snad jedině nějakého pěkného citrusového Forda, ten bude držet určitě, to bych se snad i vsadila...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:43

Přítelova recenze na Le Male Jean Paul Gaultier:

"Čerstvě umytej vocas."

A má pravdu On je takový přímočarý

Já tam cítím opalovací krém. Jo a ta vůně na něm je fakt dobrá!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:45

stes euridike 

...tak.

(z toho, že na mně kdysi absolutně nedržela původní Omnia 2003, jsem byla nešťastná a vzteklá...)

A za sebe doporučuji jako krásné letní vonění

Fleur de Portofino Tom Ford

(líbivé a přesto velmi kvalitní)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. května 2020 17:52

Evanilla prej přímočarý

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. května 2020 17:53

euridike jdu si udělat karamel ze Salka, ach jo :D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 30. května 2020 18:09

euridike to jsem si taky myslela.. a Rive d'Ambre nedrží vůbec

Evanilla  to musím někde zkusit

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:47
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 31. května 2020 04:39

Evanilla 

...tak jestli mu voní po levanduli...

Mně osobně se vůně Le Male líbí dost,

vnímám ji jako dost podobnou vůni Au Masculine Lolita Lempicka(ta se mi líbí ještě víc)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:33

alibi Tak karamel ze Salka jsem asi nikdy nejedla, asi ani to Salko, ale já u psaní včera dostala chuť na slané arašídy s karamelem, naštěstí jsem byla líná je jít udělat...

viktorka_od splavu Na mně většina fordovek drží fest, naštěstí, ale třeba moje milovaná Orchid Soleil má v tomhle určité rezervy, to je fakt...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:34
Reakce na Miru:

Mně osobně se vůně Le Male líbí dost,

vnímám ji jako dost podobnou vůni Au Masculine Lolita Lempicka(ta se mi líbí ještě víc)

... přesně tak ...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:34
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:21

Miru Tu jsem taky chtela objednat, mam ji zarazenou mezi zajimavymi panskymi vunemi, tedy pouze z toho co jsem kde cetla a slysela. Ale nemeli vzorek. Diky za tip

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:23

Evanilla 

...ale pozor...

Oni ji také reformulovali...

(má nyní pozměněný flakon)

A právě o té novější nepíší moc dobře, resp. že je slabá a nedrží.

Já měla párkrát tu původní a to držák byl, a hodně chválený

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:32

euridike to na mně taky, krom této:-( Orchid Soleil teda nevím, ta mě až tak nezaujala, ale Soleil Blanc výborně. já už se s tím teda celkem smířila, že citrusovky nedrží žádné, ale s Rive d'Ambre jsem zase zatoužila, a ono nic

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. června 2020 11:46

Candy Kiss - Prada

Vlčí mák od Kenza v přestrojení …

Obláčkově nadýchaná, pudrově sladká a v úvodu s jemnou stopou kouře, který postupně vyvane, to je pro můj nos Candy Kiss. Decentní, uklidňující vůně pro jakoukoliv příležitost. A hodně mi připomíná mou oblíbenou Flower by Kenzo, takže není divu, že se mi líbí moc.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2020 20:22

Daisy Love Eau So Sweet - Marc Jacobs

Ovocně květinová …

Hravá vůně plná letní nálady. Cítím sladké maliny, rozkvetlou louku a vzduch, v němž je cítit voda před nadcházejícím deštěm.

Pro náročné nosíky možná obyčejná, pro mě však ideální pro dny, kdy chci vonět vesele, hezky a nekomplikovaně.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. června 2020 09:22
Reakce na Dalia:

Cítím sladké maliny, rozkvetlou louku a vzduch, v němž je cítit voda před nadcházejícím deštěm.

​Tak to zní skvěle, to je přesně to, co bych teď potřebovala, budu muset vyzkoušet, díky...

//Prakticky nic mi nevoní tak krásně, jako déšť a krajina před deštěm a po dešti...//

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. června 2020 09:40

A opět Thomas Fontaine...

ONE LOVE Jean-Louis Scherrer

O lásce se toho tolik napsalo, ani jedno slovo nebylo //nemohlo být// zbytečné, Fromm mi řekl o lásce hodně, Elfriede Jelinek a Marguerite Duras taky... A tak myslím, že láska není jen jedna, jedna jediná za život, k jednomu, to by se svět beznadějí zastavil, ale může snad být jedna láska coby velké univerzum v malém univerzu křehkosti a zranitelnosti našeho vlastního těla, v té jedné lásce všechny ty dílčí, k těm jsoucím, ztraceným, teprve hledaným... Vše se v tom může velkým třeskem udát... No ano, taková je pro mě tahle „jedna láska“, jako album či román, jednotlivé listy a archy by ve své samostatné existenci snad mohly dávat smysl, ale až celek vypoví vše.

Arch z listů fialek připomíná paraván //či sametové zelené desky//, za ním medově medicinální mimóza, za jejími sluncem osvícenými rameny citronový šafrán v rozkvetlých pláních. Jen takhle to dává onen daný smysl, vše je jedním, there´s no better love…

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2020 09:53

euridike Zkus, třeba se Ti bude líbit. Ale jak píšu výše, asi by se mnohým zdála obyčejná. A před časem zřejmě i mně, jenže se mi dost změnilo vnímání vůní a tím i parfémové potřeby.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:01
Reakce na euridike:

​Tak to zní skvěle, to je přesně to, co bych teď potřebovala, budu muset vyzkoušet, díky...

//Prakticky nic mi nevoní tak krásně, jako déšť a krajina před deštěm a po dešti...//

​Dovzdělala jsem se v minulém Respektu, že za vůni deště je zodpovědný hnilobný pach vláknitých půdních bakterií, jemuž se říká "petrichor". Ty bakterie produkují během svého růstu těkavý alkohol geosmin, na který je lidský čich velmi citlivý. Když kapka deště dopadne na zem (na ony půdní bakterie), geosmin se uvolní do vzduchu. A vzhledem k pozitivní roli deště pro velkou úrodu jsme evolučně nastaveni na to, aby se nám tahle vůně líbila.