Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. května 2020 12:21

Luna 

Online slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. května 2020 12:34

euridike vďaka !

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:15

Candy Gloss - Prada

Třešně, léto a v duši smích …

Ne, nemám tady žádný lesk na rty. Ale nevadí … úvod je svěží, nahořklý, někdo by řekl neučesaný, ale já říkám, že je ježatý. Popichuje mě a láká k dovádění. Vždyť léto začíná, proč se neradovat? Dlouhé dny plné slunce, cestování i lenošení a taky třešní, které jsem si jako malá věšela za uši místo naušnic.

A pak to sládne, konec dovádění, je letní podvečer a s ním přichází příjemné zklidnění. Vůně je prachová, pudrová, jemně mandlová … trošku retro. Ano, mámin starý toaletní stolek a v něm poklady, kterými jsem se jako malá tak ráda probírala.

Barva flakonu může svádět k přesvědčení, že obsah bude, jak to říct – holčičí? Není. Velmi pěkná vůně!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:29

euridike Moc hezká recenze na Decadence. Zelené Bon Pari jsem společně s červenými měla nejraději.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:37

Dalia Děkuju - já jsem až poměrně nedávno zjistila, že původní chuť těch zelených bonbonů byl lipový extrakt, dnes už je u těch zelených prý příchuť maracuja, ale už jsem je hodně dlouho nezkoušela...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:50

euridike Taky už jsem Bon Pari neměla, ani nepamatuji. Asi napravím.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:55

Dalia

Jen ještě poznámka k Tvé recenzi na Candy Gloss – vystihla jsi to //podle mě// přesně – já ji taky vnímám jako pěknou vůni s retro nádechem, který je i mně osobně příjemný, je to takový ten padesátkový tón, snímky moc hezky vystihují její atmosféru...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. května 2020 09:34

euridike Děkuji

Retro obecně mám moc ráda, je mi jaksi bližší než současnost. A tak i takové vůně můžu, korespondují se mnou.

Kromě Candy Gloss jsem konečně vyzkoušela i ostatní Candy, ovšem ty bohužel jen na papírek. Pouze Gloss jsem na prodavačce vyškemrala vzorek. No ale na papírku se mi líbily všechny, dost mě na podzim a zimu zaujala Candy Night. Vlastně Florale jsem zkoušela na ruku, ta má nádherný úvod.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2020 07:56

(vůně muže, kterého má jedna moc krásná a hodná dáma... Děkuji...)

...pomeranč s bazalkou - zelené aromatické lístečky zapíchané do právě ukrojeného  kolečka z pomeranče, 

rychlé a příjemné ovocnobylinné osvěžení

...polovina oranžového plodu vší silou drcená v dlani a přes škvíry mezi prsty stéká jemně lepkavá sladká šťáva a vpíjí se růžového dřeva, jež onou citrusovou vodou měkne a vláční - měkkost ještě i s pár kapkami z jedově zelených limetek

...uvědomuji si, že vnímám cedr. Cedr, který jindy a dost často mi houpe žaludkem, zde však je milý, slušně vychovaný růží, prohřátý skořicí a ve spojení s gerániem evokuje čistotu -

teplá mýdlovost s kolínskou svěžestí právě oholené mužské tváře

...není to trapně obyčejná vůně čistoty pro pány

...je to vůně jasné mysli a vnitřní stability pro gentlemany,

kteří dokáží sundat sako od business obleku, obléknout flanelovou košili, pevné kožené boty a jít dýchat ostrý horský vzduch...

(musím však uznat, že na mě působí malinko retro, trochu stará škola. To však Habit Rouge neubírá na kvalitě, solidnosti. A tím pádem také není pro kdejakého floutka)

Habit Rouge EdP Guerlain

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:03

Dalia

Taky mám retro vůně ráda, já mám v jejich případě v sobě samotné zakódovanou nějakou podvědomou spřízněnost s vůněmi, které mi připomínají divadlo, zákulisí, šatny, to kvůli těm tónům, které evokují vůni rtěnky, make-up, pudr etc. Ohledně Candy - na mě je poměrně sladká, mám ráda karamel, ale spíš se slanými tóny - ale během opravdové zimy v sobě měla takový ten příjemný hřejivý aspekt, sladkou měkkost, které zima sluší…

Miru Habit Rouge mám ráda - i na ženách... Tvoje recenze opět ... //A znám dokonce jednoho floutka, no spíš fracka, kterému sluší...//

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:09

euridike 

...tak to musí být ale ultra správný floutek/the right guy.!

(spojení - správný fracek, dá se říci miluju... Představím si pod tím označením hooodně dobrého týpka...)

A těch je jak šafránu...

(...kuju...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:12

CANDY Prada

E: Jdu na nákup.

T: Vždyť jsem nakoupil cestou domů…

E: Čokoládové mléko, croissanty, makronky, karamely…

T: A marmeládu taky!

E: Ale jo, fajn, jestli ti to stačí… Ale jestli mě ve dvě v noci zase vzbudí zoufalé vzdychání linoucí se od otevřené lednice, tak ti ty karamely nacpu do nosu – a že se jich tam vejde!

T: Za ty karamely ovšem prakticky můžeš ty, mám na ně chuť od středy, jak jsi na mě stříkla tu Pradu. Jsem prostě sugestibilní.

E: Tak to ti zabavím ten vzorek Cocaine, pro jistotu, abys pak po nocích nechodil shánět nějaký opravdový materiál.

T: Ale prosimtě… Chceš karamelu?

E: Ty seš fakt pro svět ztracenej…

T: Viď? Fakt si nedáš? Můžeš pak napsat studii, v níž porovnáš opravdový karamely s Candy Prada.

E: Tak to bude fifty fifty. Obojí je sladké, lehce lepkavé – a má to takový ten efekt, že ti sladkost na chvíli podvědomě zvedne náladu. Na chvilku. Pak začne být tak trochu na obtíž, chtělo by to něčím odlehčit, ale karamel si tě stáhne do svých útrob jako šumavská slať.

T: Tyjo, ty jsi krutá! Miucciu teď určitě bodlo u srdce!

E: To určitě… A dej sem tu karamelu…

T: Pozdě. Došly. Ale můžu ti najít ten vzorek Candy…

E: Víš, jak to říkala Penny Rajovi? Zdrhej… Zdrhej do Indie...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:13

Miru Je to správnej fracek - a je v některých recenzích, i v té na Candy Prada...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:15

euridike 

...táák o tom nepochybuji!.

Nejlépe(vlastně skoro pokaždé) se píše vždy s myšlenkou na někoho, na něco...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:17

euridike 

Super recenze!

...mmch - event. kombinace/vůně vzniklá z Candy a Cocaine musí být skvělá! Smíchá se z nich to nejlepší a vznikne slast... A obrázek? Asi takhle...:

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:30

Miru Díky...

A máš pravdu - kombinace Cocaine + Candy by mohla být přímo epická! //Nasadila jsi mi brouka do hlavy, to budu muset zkusit, já mám tyhle pokusy MOC ráda!//

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:35
Online stes
Avatar
7299 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:42

Vcera Omnia Coral a Omnia Golden Citrine. Obe se mi na léto libily, Citrine moc, ale ta vydrz

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:23

stes

Na mně taky prakticky žádná Omnia nedrží, jedině si udělat odstřik do kabelkového flakonu a přes den přiživovat… Nebo se poohlédnout po něčem podobném s lepší výdrží… Třeba by se Ti mohla líbit některá Aqua Allegoria Guerlain...

Online stes
Avatar
7299 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:32

euridike ty nektery mam a je to jeste horsi