Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. června 2020 15:59
Reakce na euridike:

MODERN MUSE NUIT Estée Lauder

Šerozlatá a modrošerá.

Barvy noci a barvy moci, snad někdy i bezmoci, i takové noci jsou.

Barvy tisíce a jedné noci, oči Šehrezády, když vypráví.

Barvy nebe, ne toho nad Berlínem, to bývá ocelová šeď, barvy nebe nad Paříží i nad Lhotkou to jsou, když se blíží bouřlivá noc - nebo když odchází.

V tom zatmívání, v tom šerosvitu vůně, nevinná a dětská tak, že z ní jde strach.

To ten heřmánek, medový a vonný, co promění se v rmen, když otočíš se k němu zády.

To ty zralé rybízové plody, co promění se ve vraní oko, když otočíš se k nim zády.

To artemisia abrotanum, pelyněk brotan, boží dřevec, co promění se v pelyněk černobýl, když otočíš se k němu zády.

To ten čínský čajový jasmín, co promění se v daturu, když otočíš se k němu...

Už víš?
Když otočíš se k němu zády.

V hněvu.

Taková je tahle múza.

Jak napsal Karel Kryl...

... něžná i proradná

krutá i bezradná

cukr i sůl...

Ano.

Tahle vůně je jako Salome...



​...děkuji...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 12. června 2020 19:27

Ify Také s Cabochardem koketuji; dlouho jsem kožené vůně obdivovala jen zdálky, ale pak jsem si k nim našla cestu. A rozdíly mezi koncentracemi by mě rovněž zajímaly, tak se těším, že je porovnáš.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 12. června 2020 19:28

Já jsem dneska vyzkoušela Gold Fresh Couture od Moschina: obsah koresponduje s flakónem i názvem. Gold, fresh, couture, to samo o sobě stačí jako recenze. Zlato je syntetická vanilka rozpuštěná v ovocném freshi připraveném z plodů, které vyrostly někde ve šmoulím lese. Módní policie doporučuje kombinovat s růžovou mikinou s obrázkem Hello Kity. Žvýkačkovité ovoce s pár nahnilými kousky je neporazitelným soupeřem, jemuž vyklidí pole i původně rozpínavá květinová směs s hnilobným jasmínem. Pokouším se to zodpovědně analyzovat do momentu, než vše začně připomínat miniaturní kousíčky rozličných jídelních zbytků, které občas uvíznou v sítku kuchyňského dřezu. Tak teď by se možná hodilo vzít do ruky ten vtipný designový flakón a ... ne, podruhé to opravdu nedám.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. června 2020 20:31

euridike Moc hezké, asi ji budu muset vyzkoušet.

Fleur A jejej. Ale hodně mě to pobavilo.

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 12. června 2020 20:37

Fleur 

Recenze je zábavná...méně zábavnější je zjevně (byť jen malý) střik tohoto "zlatého pokladu" na ruce

Místo toho radši půjdu vydrbat sítko do kuchyňského dřezu - olfaktorický zážitek bude podobný a jako bonus sítko bude čisté.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 12. června 2020 22:21

blackviolet jerry dostala jsem vzorek při nákupu kosmetiky, jinak bych nepokoušela osud.

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 12. června 2020 23:17

Ocean di Gioia (Armani) - svěže ovocná sladkost připomínající spíš rozpuštěné bonbony, která postupně sklouzla do laciné syntetické cedrovky. Bohužel další vývoj ukázal, že to stále nebylo pomyslné dno - to nabylo podobu neskutečně otravné a jakoževodní vůně se syntetickými nasládlými konvalinkami a laciným jakožecedro-santalem. Jako laciný osvěžovač vzduchu možná...ale jen pro odolné jedince.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. června 2020 23:45

jerry Až taká hrôza?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. června 2020 23:52

Fleur Ďalšia voňavá katastrofa? Po príspevkujerry čítam ten tvoj a premýšľam, kedy sa niektoré značky odrazia od dna. Kedysi čo parfum, to kvalita. A teraz? Neviem, či sa mám smiať alebo plakať.

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. června 2020 00:33

milacka 

Bohužel ano. Co má ten tristní obsah společného s názvem, mi zůstalo utajeno.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 13. června 2020 05:34

Fleur jerry 

...recenze je super, opět jsem se zasmála!.

Ale vzhledem k tomu, že Stairway to Heaven Fleur málem zadusila vanilkovými věnečky a na mně to byla naopak sterilní a nudná, pocitově studená vůně, 

nutno brát s rezervou

Osobně jsem Gold Couture zkoušela už poměrně dávno, ale vybavuji si, že slušně držela, a že oproti současným květinkovobonbonkovocedrovůňkám byla vydařená. Zlatý sytý mainstream orient

EDIT

...z 20/01/18

Gold Fresh Couture Moschino

Překvapení!.

Za prvé - držák. Ultra mega ohromný.

Za druhé - flakon ve "zlatě" je případně mnohem lépe snesitelný na komodě v ložnici než jeho předchůdci.

Hruška.

Tahle hruška je

lahodná...

...voní/má konzistenci medového nektaru, heboučkého, plného a hebkého,

máslově pylového.

A není nudná. Sice nic objevného, ale díky ostatním ingrediencím je jaksi ne snadno uchopitelná...

Tahle flaška s čističem je prostê příjemná vůně.

A v kombinaci s outfitem na promo fotografiích je správně odrzle šik,  nelaciná sladká rebelka, která má šťávu

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. června 2020 09:49

Miru blackviolet Díky, ta vůně je opravdu... No troufám si říct, že krásná, zvláštně krásná, až mě to překvapilo, to ten heřmánek, který se ve vůních //a v takové kombinaci// moc nevídá...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. června 2020 10:02

Fleur Gold Fresh Couture -

Samozřejmě ne ta vůně, ta je skoro na ono legendární označení "velký špatný" - to ta Tvoje recenze je báječná... /A já jsem infantilní a hraju si s barvičkama, promiň.../

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 13. června 2020 11:32

Fleur A to ja teda ziram, zes to na sebe vubec zkusila aplikovat! Jako by se operni zpevacka rozhodla vystrihnout si jednu pecku se zabavovou kapelou.
Jinak se priznam, ze jsem po letech zakoupila odstrik Slona a na leto k vylepane hlave bude dobrej.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2020 12:03

Sensuous EL

Smetanová dřeva …

Klidné prosluněné odpoledne strávené v příjemné společnosti nad šálkem kávy v zapadlé kavárničce tam někde ve starých uličkách. A tou příjemnou společností můžu být sobě klidně jen já sama. A třeba i vůně, která pomalu teplem mého těla taje a mám pocit, že hřeje stejně jako slunce venku. Jasmín umí hřát, tak jako je to vlastní santalovému dřevu, jež je právě teď sladké několika zlatavými kapkami medu a krémové jako kopeček našlehané smetany.

Klidná, hřejivá, snad až relaxační sladce dřevitá vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. června 2020 19:06

Fleur jerry

No, zdá sa, že ma s mojím predsavzatím prejsť si aktuálny mainstream čakajú perné časy

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. června 2020 21:06

slniecko 

U tvého předsevzetí jsem pochopila, že preferuješ adrenalinové sporty

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 13. června 2020 23:26

Dalia Sensuous mám ráda. A pěkně jsi popsala tu atmosféru, hned bych si zašla někam do zapadlé uličky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2020 09:32

Luna Taky bych si s chutí zašla.

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 14. června 2020 17:53

Mouson Lavendel (Mouson) - levandule ve všech podobách - čerstvě utržená a rozemnutá mezi prsty....levandulové mýdlo.....suchá levandule zavěšená na trámu v suchém horku rozpálené půdy....fougere se stopou sladké lékořice postupně se mísící s dřevitou ambrou. Nádhera, které nijak neublížilo ani to, že zkoušenému obsahu flakónku je (soudě podle krabičky) víc než 60 let.