Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2020 12:49

jerry 

Přehodila bys prosím tu druhou recenzi u Tosca (Mäurer & Wirtz), co jsi dnes ukládala, přímo pod toaletku https://www.parfumanie.cz/database/detail/tosca-eau-de-toilette-maurer-wirtz ?

Jsem ji nedávno rozdělila, takže už jsou všechny koncentrace extra.

Online jerry
Avatar
9014 příspěvků moje polička 10. června 2020 12:56

wendulka

Akorát to teď řešíme se slniečkem - rozdělení Muelhen/Maurer a W. Koncentrací několik, balení rozdílná, něco se prodává pod samostatnou značkou Tosca (4711 zase jako zn. 4711).  

Recenze jsem přehodila jen dočasně, protože původně jsem je dala pod Muelhens a tam neměly co dělat. A tu EdT jsem v DTB nějak nenašla

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2020 13:10

jerry Ani mi nemluv. Tosca je hotová noční můra pro parfémovou databázi. Zatím jsem to taky líp nevymyslela, než takto.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 10. června 2020 13:54

wendulka Dík, šéfová.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. června 2020 16:51

wendulka 

...kuju moc

(ale nějak už na mně není prostorovka, ale intimní vůně... Jako bych ji "požírala"... Potřebovala bych něco podobného, ale intenzivnějšího asi...)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. června 2020 17:37

J´OSE Eisenberg

...je to vůně pro zralou ženu s pořád dětskou vizáží

...je to vůně pro dámu s pořád přítomnou rozpustilostí

...je to vůně pro rebelství -

ať už zjevné a nebo skryté,

ať už pubertální a nebo dospělé

...sytě křehká orientální živočišnost sálá z kůže a líně mrkající řasy hladí pokožku i chřípí pastově klouzavým hustě éterickým zlatem...

J´ose je hutný citronovojasmínový živočišný  lektvar svařený na nit, s vmíchanou černou silnou kávou a s notnou dávkou levandule, zahuštěný rozpuštěnou pryskyřicí konzistence řídkého medu o teplotě lidského těla...

J´ose je k***a sexy gurmánsky fougere vůně pro dámy.

(...k bílému tričku, jednoduchým šatům i do dámského smokingu, je to, jako vždy,

o nositelce...)

((a to nechtějte vědět, čeho je majitelka tohoto parfému schopna v noci...))

...je to

zpátky...

ještě

pořád

nic

neskončilo

a

i roky jsou

krátký,

by se srdce/

tělo

zahojilo...

a

v(e vlastní)

pasti...

...když v těle

tančí

mi

kousíčky

tvé

slasti...

...a i ty

zas 

máš

v žilách,

v kostech,

mou

chuť

na jazyku...

ano, je to zpátky

...moji vůni

na 

doutníku

(...a tvůj kávově tabákový dech, když polykám, ty víš, že není úniku, že není kam...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 10. června 2020 19:17

Miru krom kafe se vším souhlas!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. června 2020 20:14

22/10/16

Satine Lalique + něco z La Vie Est Belle Lancome + ještě něco. Pěkné, dost pěkné.

...no, tak to už neplatí, resp. dnes vnímám takto vůni

Modern Muse Nuit Estée Lauder

Mon Guerlain EdP + Jil Jil Sander v rozostřeném provedení.

Sladké, vláčně prachovopylové(heřmánek), jasmínovolevandulové, se zahuštěnou mandarinkovou šťávou bez citrusovosti, a vanilka a santal.

...decentně živočišné

Takže bych k tomu viděla minimalistický outfit:

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 11. června 2020 08:42

Miru Díky za recenzi na moji milovanou J´Ose, je skvělá... //vůně i recenze//

Online jerry
Avatar
9014 příspěvků moje polička 11. června 2020 10:44
Reakce na euridike:

Díky za recenzi na moji milovanou J´Ose, je skvělá... //vůně i recenze//

Miru 

Souhlas. Pokud bych si nějakou vůni od Eisenberga chtěla koupit, byla by to právě J´Ose .

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. června 2020 12:41

L'Eau de Kookai

Ďalší časostroj:)....vysokoškolské časy, nákupy v centre mesta a ešte nie v nákupných centrách, boutique Kookai v podlubí historického domu (aj keď si vôbec nespomínam, či mali aj vône, alebo nie a keď nad tým rozmýšľam, tak ani, či to bol "oficiálny" obchod, alebo niekto proste splašil niekde veci z tej značky....to som vtedy asi ani nebola schopná rozlíšiť), žltá fľaštička Kookai ťažko v kurze. Lebo ľahšia, ako vône našich mám, lebo veselé citrusy, lebo jasavá žltá farba....lebo....
Nie, ja som ju nemala, lebo som mala iných favoritov, a navrch som neznášala nosiť veci, čo nosia iní, ale mám ju s tými časmi spojenú.
Keď sa na ňu pozerám dnešnými očami, je to veľmi príjemná ovocenka, menej citrusová, ako som si pamätala, ale neulepená, pižmovo-hladká. Ale áno, vyvoláva vo mne veselý, optimistický, žiarivý pocit. Tipovala by som, že vtedajšia Oriflamovka Sun sa mohla asi viezť na jej vlne (alebo na Sunflowers od Elizabeth Arden...?), ale táto je sviežejšia, menej kompótovo pôsobiaca (aj keď náznaky tam sú) a na prvý poňuch pôsobí kvalitnejšie. Sunflowers voči nej na mne pôsobí (v našom podnebí teda, na juhu menej) podstatne drsnejšie, aj keď je z podobného súdka, táto je výrazne lepšia.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. června 2020 13:32

slniecko Jo, tahle vůně je časostroj a tvá recenze taky

Úplně se mi vybavila ta doba, časopis Elle a malé laky na nehty, které jsem si tehdy koupila - měli v bledých pastelových barvách - světle žlutý a světle modrý Něco takového:

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 11. června 2020 18:02

slniecko Nostalgie... Chvilku jsem přemýšlela, jestli jsem ji náhodou také nenosila, ale ne - já měla v polovině 90. let Oui-Non. A pamatuji se, jak jsem si v ní připadala coby čerstvá třicátnice mladistvě .

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. června 2020 18:54

euridike jerry 

...kuju moc...

Po dlouhé době vůně, která mě fakt oslovila, chytla okamžitě.

Jako by měla sílu vůně Joop Femme a živočišnost z Toma Forda...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. června 2020 22:00

daniela ou, jes, Elle!!!

Fleur ten som neskúšala, ale zloženie tiež vyzerá dobre!

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 12. června 2020 00:29

CABOCHARD edt (Grés)

Cabochard to je kůže, kouř, tabák, doutníky, …

Po odeznění první kratinké štiplavosti se vůně postupně uhladí do nádherné mírně nasládlé tabákově kouřové a kožené polohy. Je krásná … jak jsem na ni jen mohla zapomenout.

Je to vůně pro zralou sebevědomou ženu. Diblíka, romantičku, naivku nebo i utrápenou ženu Cabochard převálcuje.

Cabochard chce padnoucí sako, kalhoty, bílou košily, nebo jenom sako na krajkové prádlo ..... červenou rtěnku, krátké mikádo ..... a cigareta či doutník povoleny. Šaty, sukně a vůbec ryze ženské prvky bych přenechala jiným vůním.

Cabochard to je pro mě Marlene Dietrich.

Edt má mimořádnou výdrž, edp neznám, ale doufám, že ji brzy vyzkouším.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 12. června 2020 08:59

Ify Pekné!

Online jerry
Avatar
9014 příspěvků moje polička 12. června 2020 09:06
Reakce na Ify:

CABOCHARD edt (Grés)

Edt má mimořádnou výdrž, edp neznám, ale doufám, že ji brzy vyzkouším.

​Tak to srovnání mě hodně zajímá.

Cabochard jsem zkoušela někdy před 10 lety - líbil se mi, leč nositelný pro mě tehdy ještě nebyl.

A pak jsem vyzkoušela před 2 lety (ale nevím, jaká to byla koncentrace) a zjistila jsem, že už jsem do něj "dorostla". A uvažuju o koupi malého balení - jen váhám nad koncentrací

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 12. června 2020 10:24

Biely kvet Děkuji

jerry Cabochard mám již několik let, líbil se mi, ale také jsem ho nemohla nosit. Ale nedávno jsem ho náhodou znovu vytáhla na světlo a najednou je úžasný. A právě proto mě edp moc zajímá, leč bohužel ji nemám, tak musím pátrat.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 12. června 2020 15:42

MODERN MUSE NUIT Estée Lauder

Šerozlatá a modrošerá.

Barvy noci a barvy moci, snad někdy i bezmoci, i takové noci jsou.

Barvy tisíce a jedné noci, oči Šehrezády, když vypráví.

Barvy nebe, ne toho nad Berlínem, to bývá ocelová šeď, barvy nebe nad Paříží i nad Lhotkou to jsou, když se blíží bouřlivá noc - nebo když odchází.

V tom zatmívání, v tom šerosvitu vůně, nevinná a dětská tak, že z ní jde strach.

To ten heřmánek, medový a vonný, co promění se v rmen, když otočíš se k němu zády.

To ty zralé rybízové plody, co promění se ve vraní oko, když otočíš se k nim zády.

To artemisia abrotanum, pelyněk brotan, boží dřevec, co promění se v pelyněk černobýl, když otočíš se k němu zády.

To ten čínský čajový jasmín, co promění se v daturu, když otočíš se k němu...

Už víš?
Když otočíš se k němu zády.

V hněvu.

Taková je tahle múza.

Jak napsal Karel Kryl...

... něžná i proradná

krutá i bezradná

cukr i sůl...

Ano.

Tahle vůně je jako Salome...