Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 20. května 2020 15:20

slniecko 

Máš-li masochistické sklony, jdi. Užiješ si

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. května 2020 15:29
Reakce na slniecko:

jerry ten Burbery znie tak desivo, až mám morbídnu chuť ísť to skúsiť

​přesně :D

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. května 2020 15:51
Reakce na Luna:

Shalimar edp.

deníčková verze. 

Poslední dobou jsem byla často lidmi označována jako “bojovnice”, “silná osobnost”, “statečná žena” a podobně. Je to děsná zhovadilost, ale zní to velmi působivě. Jako takové reklamní kecy, kterých si Shalimar za svou existenci jistě taky vyslechnul spoustu. A když se mě někdo opatrně zeptal: “Jak to, že tak dobře vypadáš? Vždyť takhle nemocní lidé nevypadají!”, chtěla jsem pohodit hustou hřívou, zamrkat dlouhýma řasama a říct: “No protože nosím Shalimar.” Jenže já jsem neměla vlasy, řasy ani Shalimar. Za vedlejší účinky léčby člověk nemůže, ale že nemá na poličce nesmrtelnou klasiku, je jeho vlastní pitomost. Já tady teď tak sedím na balkoně, piju kafe a je tady se mnou. Shalimar je návrat do života, pěkně se nám spolu mlčí. My už víme… Teď mám vlasy, řasy, ale co bude zítra, nikdo neví. Jedno je ale jisté, kamaráde: Ty nás přežiješ všechny. :)

 

​Tohle si zaslouží zkopírovat , aby to ten, kdo pročítá se zpožděním jako já, náhodou nepřehlédnul.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 20. května 2020 20:56

Fleur Moc Ti dekuju, nevedela jsem, jestli je to vhodne ke zkopirovani. Zas na druhou stranu, zivot neni jen ruzovy a Shalimar by nemel byt licen jen tak popisne, na to je prilis malo povrchni.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. května 2020 09:31
Reakce na jerry:

​Docela by mě zajímalo, kdo a kam vůně tohoto typu nosí...

Tak snad jedině když se jeden chystá na nějakou party, aby se sladil s prostředím a atmosférou, jinak taky nevím… Ale pro jeden druh „alkoholových“ vůní pochopení mám – pro ty absinthové, ty můžu //pokud se nepletu, tak Ty taky...//. Já obecně ke všem vůním, které jsou v nějakém ohledu gurmánské, ráda čichám, „ochutnávám“ je, ale neumím je nosit, cítím se v nich tak nějak nepatřičně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. května 2020 09:46

Luna 

Já a moje někdejší sžívání se se Shalimarem…

Smíšené pocity.

Měl a má v sobě vlastně vše, co mám ráda.

Nahořklý bergamot, poryvy koření a medovou hebkost podzimních soumraků…

A stejně je nám spolu těžko – mám-li nějaká křídla, tak mi je svazuje.

Nevím.

Jeden, na němž mi záleželo, s lehce semknutými rty řekl: „Tohle seš strašně ty...“

A to jsem slyšet nechtěla.

Shalimar je krása, nepopiratelně.

Kompromis mezi modlitbou a hříchem, jak zpívá Hana Hegerová.

A vlastně nevím, co z té dvojsečnosti je mou větší obavou – že mu nerozumím, on nerozumí mně, že si nesvědčíme… A nebo možnost, že tohle jsem prostě „strašně já“…

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. května 2020 20:47

euridike 

...Shalimar je velmi zajímavý...

...zajímavý v tom, jak je nositelný.

Někdo se do něj zamiluje hned, někdo nikdy a někdo do něj..., dozraje.?

Moc dobře si pamatuji, jak mi "smrděl", jak mi z něj bylo až fyzicky zle, kdysi,

a pak, postupně, jsem k němu našla cestu. Ne nuceně. Prostě nějak samo... Ne, že bych ho já pochopila. Ale že můj vnitřek došel do určitého, jistého bodu, kdy mu ta vůně, Shalimar, nesmírně vyhovoval... Uklidňoval...

Je zajímavé, že i mně, před asi šesti lety moje sestra řekla, když jsem jí dala vůně přivonět(ale nevím, zda to byl čistý parfém nebo EdP), že prý to jsem já, že prý, jo, tím se voň, to jsi ty...

A pak bylo období, když jsem ho dobu neměla a zase až nyní...

A také, jako vůně Chanel, reaguje dost citlivě na měsíční cyklus...

...někdy je ostrý, studený, odosobněný a jindy je tak měkoučký, hebký, prachový vláčný, jemně vanilkový, takový miláček, a jindy - studený čumák, který vrže...

Je to hra...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 21. května 2020 20:55
Reakce na euridike:

A vlastně nevím, co z té dvojsečnosti je mou větší obavou – že mu nerozumím, on nerozumí mně, že si nesvědčíme… A nebo možnost, že tohle jsem prostě „strašně já“…

​Máme rovnakú dilemu, niekedy Shalimar milujem, niekedy mi je z neho fyzicky zle. 
Raz s ním lietam v oblakoch, vznášam sa, raz ma škrtí, nedá mi dýchať....Pri žiadnom inom parfume som nezažila takéto protipóly. Milujem a nenávidím. Ale to je vlastne láska...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. května 2020 09:07

Miru Máš pravdu.

Já jsem Shalimar vždycky respektovala jako legendu a cestu k němu mi otevřela až limitka s mexickou vanilkou. A v mém případě jeho nositelnost souvisí hlavně s počasím - někdy i mě samotnou zaskočí jakási naftalínová dusivost. Nejkrásnější je v mrazech, nebo velikých vedrech. Takže tak, jak píše milacka , vůně protipólů.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. května 2020 20:51

Šalimárek jsem poprvé cítila na jedné ordinérní padesátnici a říkala si co to používá za rigól-dyť to smrdí jak uzená polívka... a teď? Ve 30 jsem si pořídila 1.flakon klasiky a postupně objevuju a obdivuju jeho odnože,uzený nikde a táž vanilka se dá těžko někde jinde najít,je to vůně pro ženskou co už něco ví,podle mě nemǔže slušet mladé naivní holčině s copánky,ta se snad může ztlít sufléčkem     

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 22. května 2020 22:24

Over The Musk (Thierry Mugler) - jemné něžné pižmo, zpočátku chladněji vzdušné, postupně se s přítomností sladkého kosatcového pudru a pár molekul sladkého kadidla prohřálo. Pižmovka je to tedy excelentní, hedvábná, minimalistická....bohužel minimalistická je i intenzita a výdrž.

La Vie est Belle Intensément (Lancôme) - sladký ovocný sirup se syntetickým karamelově-vanilkovým dřevem, nikterak originální a zhola zbytečná odnož - s původní LVEB nemá společného takřka nic, zato s Manifesto, La Nuit Tresor a Armani Si hodně.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. května 2020 09:30

milacka Miru Obě jste to napsaly moc hezky...

Miru - Všimla jsem si, že máš na poličce No. 19 Chanel - nebyla by recenze? //Je to totiž moje oblíbená...//

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. května 2020 09:33

Martula Tvoje recenze na Patchouli Ardent je krásná a velmi výstižná...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. května 2020 09:39

euridike Děkuji

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. května 2020 15:16

euridike 

...no, já měla před pár lety období, že jsem ji měla moc ráda, nosila jsem ji. Tak jsem si ji pořídila, protože jsem si myslela, že se mi bude zase/pořád líbit.

Hm, už to není ono asi. A nebo mi chybí ta správná bílá košile k ní...

No, zkusím třeba...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. května 2020 15:44

Chanel No.19

...galbanum. Galbanum nasládlé jemnou oranží z neroli, pastelově zelenkavé, měkké, šťavnaté, s hladce bergamotovou hustotou

...kosatec. Kosatec, spíše kosatcová krusta(na pomyslném povrchu vůně)

změkčená macerováním v tinktuře z delikátně živočišného jasmínu a růže

Hmm, je vlastně krásná, ta vůně...

...a nebo mám dnes to správné rozpoložení...

Je to vzduch, tělesné teplo, čistota, luxus, lehkost, podprahová stabilita.

...a jakoby se podařilo dnešní dešťové kapky nacpat i do flakonu - éterem spěšně, až rozpustile tančící, osvěžující voda,

jež pak stéká po černé kožené kabelce...

Objímající, akvarelově zelená, teplá svěžest...

...na první dojem jednoduché, na ten druhý dojem - podprahově zajímavé, příjemně komplikované/nejednoduché...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. května 2020 16:20

Addict Christian Dior 2014

...pach, vůně v dlaních rozemnutých zelených listů právě plodícího mandarinovníku,

prostě čerstvé zeleno a jemně hladké, nasládlé citrusy...

...a dnes mám pocit, jakoby se hromada, galon pomerančových květů nořil do esence, absolutu z arabského jasmínu a s nimi hned i hříšná, delikátně poživačná vanilka...

...ta pravá vanilka rostoucí, kvetoucí, plodící v hlubokých vegetacích tropů.

Hloubka, živočišnost, hvězdy na noční obloze, a nebo

hvězdy v mých očích?..

...může mít

člověk

srdce

bojácný,

zkřehlý...

...ale když držíš

mou dlaň

ve svých,

pak cítím

se

sama sebou,

svobodná

a

ztrácím půdu

pod nohama,

jak pták

plachtící

temně modrou oblohou

vysoko

nad

horama...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. května 2020 17:02

Miru Díky za recenzi na No. 19 - i za tu na Addict, moc pěkné - jako vždy...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. května 2020 17:05
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. května 2020 11:14

Ariana Grande - Cloud

Hm, celebrití vůně, ale...

 = MFK Baccarat Rouge 540 mínus desinfekční tóny + kokosová voda

Jo, je to tam. Tak jsem se po dlouhé době vrátila do hry a YouTube mi pořád doporučuje recenze o srovnání těchto dvou.

Testuji jen ze vzorku, ale ty vůně jsou takřka totožné - podle mého nosu. Obzvlášť při aplikaci mimo kůži. Je to tam! Alespoň pro mě.

Baccarat se mi hodně líbí, uvažovala jsem o koupi a málem to dopadlo. Ale je tam něco, co mi vadí, desinfekce + po rozvonění na mně jde do pánska. Potřebuji Baccarat za 5 000 Kč? Ne. Dávno jsem z téhle fáze pryč. Ano dám ty peníze za vůni, co nutně musím mít, co je "moje", co mi 100% sedí, to tak ještě. Ariana za desetinu ceny a skoro totožnou vůni? Jo, proč ne. Mně je jedno, že její hudbu nemusím, nakonec je to o parfumérovi a ne pro koho vůni vytvořil. Můžeme si říct, že to přeci není originál, je to laciná kopie, no a? V IFF asi vyvinuli novou molekulu a těch "inspirací" bude ještě hodně, a nebo to fakt sprostě obšlehli, no a? Moje signature by to nebyla, ale pro zábavu a na osvěžení dobré.

Clement Gavarry vytvořil i mou oblíbenou "Lovely"...