Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:04

euridike Krásná recenze na One Love . Thomas Fontaine si mě získal díky Black Jade.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 05. června 2020 15:04

Fleur To je hodně zajímavé, nezní to teda úplně romanticky, když se vše takhle vědecky popíše

euridike Doporučuju Thunderstorm od Demeter Fragrance Library

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 05. června 2020 15:15
Reakce na Fleur:

​Dovzdělala jsem se v minulém Respektu, že za vůni deště je zodpovědný hnilobný pach vláknitých půdních bakterií, jemuž se říká "petrichor". Ty bakterie produkují během svého růstu těkavý alkohol geosmin, na který je lidský čich velmi citlivý. Když kapka deště dopadne na zem (na ony půdní bakterie), geosmin se uvolní do vzduchu. A vzhledem k pozitivní roli deště pro velkou úrodu jsme evolučně nastaveni na to, aby se nám tahle vůně líbila.

​Že sa to vola petrichor som vedela, ale že za to môžu pôdne baktérie, to nie. Myslela som, že za to bude zodpovedný možno vlhký prach na kameňoch (asi kvôli tomu "petri")....no, toto dáva väčší zmysel, aj keď teda menej romantiky.

Zas ale to znamená, že by ten geosmin mohol byť vyrobiteľný?

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 05. června 2020 15:29

slniecko V tom článku (který zase odkazuje na studii v Nature) Kateřina Mázdrová píše, že petrichor etymologicky souvisí s řeckým "petros" (kámen) a "ichor" (tekutina, jež proudí v žilách bohů) .

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 05. června 2020 17:37

Fleur tak aspoň trošku som sa strafila.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 05. června 2020 18:10

daniela Tak od značky Demeter já zkouším moc ráda, Thunderstorm jsem ještě nezkusila, ale rozhodně to mám v plánu!  //Mně krásně voněl i Snow, taky báječně autentická vůně...//

Fleur
Já jsem už kdysi absolvovala báječnou přednášku na Přírodovědecké fakultě, která se týkala výhradně deště, takže už vím, čím to je, že mi déšť tak krásně voní... A mně voní i hlína a tráva po dešti, hlavně když je horko, jak se vše zintenzivní - to je krása...
A ano, Black Jade je nádherná vůně...
A díky...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. června 2020 21:48
Reakce na euridike:

//Prakticky nic mi nevoní tak krásně, jako déšť a krajina před deštěm a po dešti...//

​Souhlas, a mně ještě letní ranní probuzení při otevřeném okně, kdy je z venku cítit čerstvě posečená tráva

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 05. června 2020 21:53

Fleur já to věděla s těmi bakteriemi, ale to "evoluční nastavení" už ne, je to hezké, nepřijde mi to málo romantické, spíš naopak:-)

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:32
Reakce na Evanilla:

​Souhlas, a mně ještě letní ranní probuzení při otevřeném okně, kdy je z venku cítit čerstvě posečená tráva

Máš pravdu, to je taky krása, čistá, bezstarostná a idylická... A vůně sena //to říkám já - alergik//, taky vůně včelína v horkém letním dni ...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2020 17:52

euridike Evanilla mně ještě první jarní vzduch... chtěla bych parfém, který evokuje tu vůni... tu krásnou svěží jarní

Online jerry
Avatar
9014 příspěvků moje polička 06. června 2020 19:50

Tosca (Muelhens) - č.p.. Sluncem prohřáté aldehydy (s touto jejich podobou se setkávám poprvé) a jemný květinový krém ozdobený okvětními plátky bělostných narcisů, pižmově nasládlý, s lehce kořeněniou ambrou. Celá je taková hedvábně jemná, hladká a až nadpozemsky krásná. Ve srovnání s EdC a EdT je vlastně o jinou vůni - už s ohledem na podobu aldehydů (studené, ostré x prohřáté, hladké). jedna z nejkrásnějších (ne-li opravdu nejkrásnější) vůní, se kterými jsem se setkala.

Angel Eau Croisière 2020 (Thierry Mugler) - směs sladkokyselého tropického ovoce se suchou fíkovou větvičkou a osoleným kokosově-fíkovým mlékem....pomalu se mrazící koktejl přecházející do zmrzliny. Víc než odnož Angelu je to spíš odnož Womanity.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 06. června 2020 22:27

Elizabeth Arden: White Tea Mandarin Blossom 

Ve své kategorii příjemná vůně. Bílý čaj s mandarinkou, neroli, pomerančovým květem a jasmínem na bílém pižmu a ambroxanu. Nesladká, svěže citrusově krémová vůně čistoty.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 07. června 2020 10:15
Reakce na Paris:

 mně ještě první jarní vzduch... chtěla bych parfém, který evokuje tu vůni... tu krásnou svěží jarní

​Rozumím... Já jsem doufala, že bych tuhle vůni mohla najít v Spring Dasein, ale bohužel ne... Kdybych na něco narazila, dám vědět...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 07. června 2020 10:17

jerry No ale já teď tu Toscu potřebuju! Proč mi tohle děláš?

Já už mám díky Tvým recenzím tolik poznámek, po čem se musím poohlédnout... //Za což ovšem samozřejmě děkuju...//

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 07. června 2020 10:26

euridike byla bych moc ráda

Online jerry
Avatar
9014 příspěvků moje polička 07. června 2020 11:12

euridike 

Jojo, člověk si musí pořád rozšiřovat své (nejen) parfémové obzory

Online jerry
Avatar
9014 příspěvků moje polička 07. června 2020 12:12

blackviolet 

Všechny předchozí White Tea se mi většinou líbily, budu muset vyzkoušet i tuto. Podle tvého popisu to zní dobře

Čajovky od Ardenky jsou klasika - ať "Green", tak "White" a nevýdrž mi u nich zas až tak nevadí.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 07. června 2020 20:39

jerryVyzkoušej, podle mě je v pohodě. Já zrovna ty předchozí White Tea neznám, ty to budeš moct aspoň srovnat. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2020 12:41
Reakce na Luna:

Shalimar edp.

deníčková verze. 

Poslední dobou jsem byla často lidmi označována jako “bojovnice”, “silná osobnost”, “statečná žena” a podobně. Je to děsná zhovadilost, ale zní to velmi působivě. Jako takové reklamní kecy, kterých si Shalimar za svou existenci jistě taky vyslechnul spoustu. A když se mě někdo opatrně zeptal: “Jak to, že tak dobře vypadáš? Vždyť takhle nemocní lidé nevypadají!”, chtěla jsem pohodit hustou hřívou, zamrkat dlouhýma řasama a říct: “No protože nosím Shalimar.” Jenže já jsem neměla vlasy, řasy ani Shalimar. Za vedlejší účinky léčby člověk nemůže, ale že nemá na poličce nesmrtelnou klasiku, je jeho vlastní pitomost. Já tady teď tak sedím na balkoně, piju kafe a je tady se mnou. Shalimar je návrat do života, pěkně se nám spolu mlčí. My už víme… Teď mám vlasy, řasy, ale co bude zítra, nikdo neví. Jedno je ale jisté, kamaráde: Ty nás přežiješ všechny. :)

To nemá chybu!!!

A s příměry u La Petite Robe Noire Couture rovněž souhlasím.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2020 12:45

Miru 

Marná sláva, ty recenze na ty Addicty umíš zkrátka nejlíp.