Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 11:17

Rose Rouge Van Cleef Arpels

...ano, takhle si představuji absolut z černého rybízu - 

heboučký, akorát nasládlý, žádná ostrost, hedvábně hustý.

s ním vnímám hned i pepř.

Pepřové osvěžení, vítr, jemný průtah nosem a k tomu se po chvilince přidá kakao...

...no, spíše hodně tmavá, až černá čokoláda.

Čokoláda teplá, hustá, do které si namáčím minimálně sladké vláčně křupavé oříškové oplatky.

A zase ten rybíz...

...nyní už ne jako absolut/lahodný sirup, ale jako ony černé pikantní bobulky právě utržené z keře.

Křehká, delikátní vůně.

Černo hnědo karmínová, tmavá, étericky plná gurmánská.

Pro mě, bohužel, mizerná intenzita. Výdrž - uvidím...

a druhé bohužel - už teď, po pár minutách, se na mně začíná rozpadat do "jen něčeho voňavého" - načervenalé nasládlé kyselkavo s pačuli, blíže neurčitelné...

Jako kdyby rozplizlé Gucci Guilty Absolu.

Omluva všem fanynkám, ale je to moje chemie, resp. tato řada Collection Extraordinaire si s mojí kůží nerozumí(není to poprvé...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 17:33

Miru Kombinace barev na obrázku Rose Rouge výborně vystihuje. 

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 17:42

Dalia 

...

No, výdrž má vůně dost dobrou, musím uznat

(jen ta intenzita...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 17:48

Miru Mně se zdála výrazná. Ale zkoušela jsem jen jednou, tak uvidím až za pár dní ...  

Nezkoušela jsi z té řady tuto vůni ? Láká mě. 

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 18:10

Dalia 

...jo -

Gardenia Petale Van Cleef Arpels

Gardenie, ale příliš "rostlinná"/zelená, v kombinaci s jemnými citrusy a, byť křehkými, ale jinak jedovatými konvalinkami, a pak asi i tuberoza, zelené teplo, lehce indolický jasmín - tak ta

jde úplně mimo mě...

20/04/18

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 18:13

Miru Chtěla jsem ji vyzkoušet ve Fann, ale neměli ji. Tak nevím, jestli jít naslepo ... 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 20:06

Dalia Je fakt, že další zdejší recenze jí fandí

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. prosince 2018 20:09

Korsičanka Ano, teď jsem dočetla Vendulčinu recenzi a zní velmi lákavě!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 10:35

Fleurs de L´Himalaya (Rituals)

Usměvavá …

Nektarově nasládlá, šťavnatá, sluncem prohřátá květinová vůně s jemně čajovou nuancí a příchutí ovoce.

Usmívá se a vábí k životu.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 18:23

Dalia 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 20:19

Biely kvet Je to moc pěkná vůně. 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 21:14

Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria (Acqua di Parma) -  dřevitá, s lehce strouhnutou nahořklou citrusovou kůrou a suchými travinami. Rozvoněla se do směsi rozemnutých suchých muškátových listů s rozmarýnem. Ale ruší mě výrazný syntetický jakoževzdušný tón, který všemu dává punc laciné pánské drogerkovky.

Extrait de Cologne: Thé Fantaisie (Roger & Gallet) - směs silného zeleného a bylinného čaje s bergamotem. Příjemně uhlazená relaxační vůně.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 11:06

Le Parfum in White Elie Saab 

Příjemně slaďoučký červený sirup, jemně pikantní/ lehce pichlavý a současně hladký v počátku, aneb

šťáva z červeného bobulového ovoce s vanilkou svařená na nit a k tomu přimíchán hedvábně nahořklý pomerančový květ.

Pačuli vůni jemně potemňuje, aby nebyla prvoplánově sladká a ňuňu a pižmo do této jemně gurmánsky orientálně květinové vůně dodává neviditelný punc něžné čistoty

(spolu s jasmínem vytváří dojem až jakési teplé, éterické mýdlovosti).

Lehká a plná.

Lahodná a přitom osvěžující.

...a podprahově příjemně protivná.

Brala bych ji

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 10:31

Café-Café (Parfums Café) - retro-květinovka v podobě poctivé osmdesátkové vůně (ale žádný zabiják čichových buněk), květinová směs je odlehčená vzdušnou zelení a po rozvonění navíc nasládlou lehkou nezralou broskví. Poměr cena/výkon je víc než příznivý.

Oh! The Origin (Tous) - rozverně svěží pižmové kytičky, ale pižmovost je taková třeskutá, podpořená nějakou syntetikou. Ale byla by to docela pěkná parfemace pro šampon.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 11:03

...nutně jsem potřebovala nějakou líbivku, sice nenáročnou ale ani ne úplně pitomou.

Statečně jsem se tomu bránila několik měsíců, ale nakonec jsem stejně podlehla/musela si ji koupit a zkusit mít...

Nomade Chloé

Citron, hladké, do neurčitelna rozpíjející se, a spíše žluté citrusy...,

nasládlá, jasná a čistá, nahořklost, žlutooranžově zelenkavá...,

čerstvě zelené lístky, šťavnatá sytost mirabelek se zastřenou omamností frézií, podprahová vláčná prachovost.

Nomade  díky malým kulatým plodům chutná čerstvě sladce, osvěžuje a současně obsahuje příjemnou kyselkavost,

jež je později zjemněna lahodným odérem z akvarelové kytice bílých, žlutých, oranžových a růžových růží.

Větvičník jako takový nevnímám.

Je ovšem pravdou, že v Nomade vůbec nevnímám/necítím onu sterilitu typickou pro klasickou Chloé EdP 2008...

Nomade není tak krásná a dokonalá(kiki high society) jako Miss Dior EdP 2012, Gabrielle Chanel(ano, typová podobnost),

ale je to pěkná holka, žena, která si klidně do prachu cesty sedne, i když upravená...

Cervanek
Avatar
28. prosince 2018 12:03

Jinak to nešlo, jakmile čtu někde o SKOŘICI ve vůni, musím ji mít/zkusit/očichat. Nejlepší úsudek je z poznání z flakónu, tudíž jsem do něj šla přes jedenklik a dnes mi přišel. Nic jsem neočekávala a jsem velmi mile překvapena její lehce orientální krásou. Nejpřesněji mi tak nahrazuje Dareen od Arabian Oudu, která zcela zmizela z trhu  I flakón SUERTE je jako šperk a to na flakónech neujíždím.

Už dávno neřeším Niche/Neniche, protože vždy je vše o namíchaných poměrech ingrediencí a o tom, jak vůně sedne.

Koneckonců mi voní i prací gel Felce Azzurra Classico a to tak, že používám s radostí jejich sprchový gel,tuhé mýdlo, tělový pudr a tělové mléko, které nepoužívám na tělo, ale  jako krém na ruce, vždy si "pumpnu" a jdu - omlouvám se za OT

SUERTE - LA MARTINA

Teplá sladká skořicová gurmánka s citrónem, vanilkovým tabákem a guajakovým dřevem. Velmi povedená. Má v sobě vyhlazenou luxusní dřevitost z již nesehnatelné arabky Dareen. Krom všeho má nádherný flakón. Spíš dámská - na chlapovi si ji moc neumím představit, byť je vedena jako pánská.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 13:10
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 13:26

Cervanek 

...yees!, i já zbožňuji vůni Felce  Azzura  Classico, a zrovna mám  sprchový gel. Prášek/gel na praní jsem mela též...

A ta Suerte - je sladká nebo jen málo.?

Cervanek
Avatar
01. ledna 2019 13:54

Miru tak akorát - pošli mi adresu do SZ a pošlu vzorek 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 17:08

Miru Rose Rouge som mala možnosť vyskúšať vo Fann, po dobu 2 hodín ma mimoriadne otravovala, prebila mi urputnou intenzitou môj parfum Genevieve a spôsobovala mi akúsi čudnú nevoľnosť. Až príchodom domov sa príjemne ustálila a dávala mi najavo svoju prítomnosť až do neskorých nočných hodín. Za mňa palec dole. Ale je to holka vytrvalá, kiežby jej vytrvalosť mali vône, ktoré sú mi srdcu blízke. Podobnosť s Gucci Guilty Absolu zhliadam aj ja, ale osobne si myslím, že Absolu má “väčší charakter”, osobitosť, neprehliadnuteľnosť a šmrnc hodný niche parfumu.