Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 20:31

Lady Rem (Reminiscence Paris) - nová kabela ze silné kůže a na jejím dně vydrolený cigaretový tabák a ukápnutý ovocný sirup. Název i určení pro dámy je mi záhadou - při hodně velké fantazii by to sice mohl být i unisex, ale jinak je to vůně ryze pánská.

Wonderlust Sensual Essence (Michael Kors) - jemné bílé květy na jemně kořeněném lehoučkém nasládle ovocném polštářku - umírněné a lehké . Bohužel se rozvoněla do generického nasládlého dřevitého základu.

Online blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 23:23

La Martina: Suerte 

Citronový krém s fialovými kvítky levandule a ovocně nasládlými květy tabáku je bohatě posypaný skořicí. Pačuli a dřevo citron brzy odsune a udělá místo krémové tonce s vanilkou a benzoinovou ambrou.

Online černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 09:14
Reakce na Miru:

Fever Jimmy Choo

...černá, opravdu černá švestka v úvodu s hedvábně prachovým heliotropinem, jenž je v momentě vystřídán delikátní exotičností  z litchi.

Je to takové hutně omamné, teplé, táhle vláčné, krémové, jemně mazlavé.

Ona černá švestka ve složení dodává celé vůni jistou tmavost, čerň...

...jak tavené tma a sladko na patře po slastném mlasknutí jazyka po polknutí

hustého, pouze nasládlého, mírně/zastřeně šťavnatého likéru z modrofialových plodů.

Tonka a santal tomuto lesklému moku dodávají podrahově étericky vanilkově dřevitou smetanovou krémovost .

Barva flakonu mi výborně koresponduje s vyzněním vůně = flakon proti sklu a je to  přesně jak šťáva již z letitého švestkového kompotu, barvou i chutí...

...slast.

Horečka? To nevím.

Ale téměř paralyzující lahodnost

určitě.

Mně se nejvíce líbí ty boty

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 09:59

Miru Tak od Jimmy Choo asi vůbec nic neznám... Ale jsem teď ostříhaná podobně jak ta modelka s růžovou hlavou, tak musím zkusit i vůni. Švestky rozhodně můžu!

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 13:50

Luna 

...no, nevím, jestli se Ti bude líbit..?.

Není ničím extra vyjímečná. A to Ty naopak jsi

Ale je dobrá.

A Jimmy Choo má ještě dobrou Stars(měla jsem, sbírala komplimenty) a i ta původní Jimmy Choo EdP je dobrá.

Ale pro zkušené nosíky to bude asi "málo"...

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 20:22

Club Women (Azzaro) - sladce ovocná, generická, lehce syntetická. Nejhezčí je na ní flakón...

Paris Manille (Carven) - podoba s Paris Izmir víc než zřetelná a obě dohromady pak mají výrazné společné rysy s Timbuktu (ovšem Manille větší). Na začátku hodně pižma, benzoino-kadidlově kouřového, postupně se suchými stvoly travin a slupkami z nedozrálých švestek. Je to zvláštní, je to zajímavé, je to povedené...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 23:18
Reakce na Fleur:

Miru Už jsem zvažovala shánění vzorku, protože skořici ve vůních miluji, ale teď jsem zas zenově vyrovnaná, neboť pánské vyznění a navíc levandule (tu nemusím ani v dámských parfémech) mě spolehlivě odrazují.

Já ti ten vzorek nějak dopravím a pak si povíme o zenové vyrovnanosti znovu.

​Hele to fakt záleží na konkrétní pokožce a nosu. Já tam mám spíš levandulový cukr a hodně málo a nemám ji tak o nic víc pánskou než Rousse. kde je zase muškátový oříšek - to je taky složka, která mi vůně kloní do pánska podobně jako levandule. Prostě unisex.

A koukám, že i blackviolet jí vnímá podobně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 08:08

wendulka Tak to se ráda nechám překvapit.

Online blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:40

Fleur Ano, ta levandule je tam jemná, bez té kořenitě mentolové zeleně listů, které je typická pro pánské vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 10:09

blackviolet Pro mě bohužel má levandule krátké trvání. Ale vzhledem k tomu, že skořici můžu ve všech podobách, dávám vůni 5 hvězdiček z pěti

Online blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 10:31

Korsičanka To je právě dobré pro Fleur , že tam ta levandule není dlouho .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 10:41

blackviolet Jasně:) Každá to máme jinak, zum Glück

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:12

blackviolet Korsičanka Tak teď jsem opravdu hodně zvědavá.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 20:18

Les Parfums Matières: Fleur de Mûrier (Karl Lagerfeld) - nejdřív to vypadalo na zajímavou ovocnou gurmánku, bohužel skončila v podobě červeného bonparu, navíc s dost slabou výdrží.

Rose Musc (Narciso Rodriguez) - sytá orientální růže - balzámově sladká, s jemným kořeněně (i ten šafrán tam je) koňakovým nádechem. Trochu se odlehčila v momentě, kdy se objevilo ledové bílé pižmo. Po úplném rozvonění růže trochu zpudrovatěla, ale sladký balzámový polštářek zůstal. Dala by se přirovnat k mladší sestřičce Nin-Shar a Mon nom est Rouge.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 21:46

jerry Rose Musc by se mi asi líbila...Už jsem o ní četla mnoho recenzí a tvoje to jen potvrzuje. Dá se někde běžně očichat?

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 22:41

Luna 

Nedá. Já bych brala zfleku celý flakón. Někde jsem zachytila informaci, že snad byla pouze pro arabský trh (nebo něco v tom smyslu).

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 21:09
Reakce na Miru:

The Only One Dolce Gabbana

Nástup je TAK krásný!

...likér, mandle, marcipán, lahodné capuccino.

Jenže po chvíli se vše smíchá do neškodné, lineární směsi, kdy jednotlivé ingredience se jakoby rozpliznou, ztratí svoji jedinečnost(a tím pádem mě osobně nudí).

U některých vůní mi lineárnost nevadí, naopak, jsem za ni kolikrát velmi ráda. Ale je fakt, že ony vůně mají jakousi podrahovou hloubku.

U The Only One ta hloubka chybí...

...ovšem kompozice je to líbivá.

Věřím, že bude mít úspěch/bude hodně kupovaná.

Něco jako mix vůní Trussardi Inside Donna a Jimmy Choo Stars.

(být levnější, možná si ji pořídím. Měla bych jako Jimmy Choo Stars, a přesto něco jiného. Ale za její cenu, nee...)

​Přesně!!! Zkoušela jsem už dvakrát. Úvodní fáze moc krásná, ale ta lineárnost potom po rozvonění začne být od určitého momentu až vlezlá. Nicméně alespoň na mně nedělá takové brikule jako La Vie Est Belle.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 21:28
Reakce na jerry:

Luna 

Nedá. Já bych brala zfleku celý flakón. Někde jsem zachytila informaci, že snad byla pouze pro arabský trh (nebo něco v tom smyslu).

​Velká škoda!  Určitě by se mi Rose Musc líbila.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 21:40

jerry Prý hodně připomíná Rose Explosion od Victor& Rolf, píšou na Fragrantice a v drydownu prý moc skořice...

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 10:59

Korsičanka 

Rose Explosionse mi líbí taky. Ale skořici jsem nějak neidentifikovala