Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 07:03

viktorka_od splavu Achjo, moje nejoblibenejsi Opium...Kde je mu konec?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 09:01

Korsičanka no nevim právě.. jsem si vzpomněla ráno, když jsem se hojně naimpregnovala před cestou na návštěvu, že tuším barbucha psala, jak ty starobní vůně nejsou pro starší dámy vhodný, páč podtrhujou ten věk.. tak jestli ji vůbec můžu:D

​Taky záleží na typu vůně a hlavně - na pocitu nositelky! Měla jsem na mysli zejména chyprovky, a řekla bych, že Opium, nasládlý a teplý, zas tak vysloveně starobní není   

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 09:38

barbucha Moje řeč

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 21:01

4711 Acqua Colonia Myrrh & Kumquat (Mäurer & Wirtz) - sladkokyselé citrusy, do kterých se postupně začal prolínat sladkým pudrem poprášený semiš, v dojezdu ještě navíc pižmo v trochu studenější podobě. Povedená symbióza pudru a svěžesti a jako bonus v chladnu opravdu dobrá výdrž ( na poměry 4711 až nevídaná).

Extrait de Cologne. Tubéreuse Hédonie (Roger & Gallet) - větrem rozfoukané tuberózové květy s opravdu lehoučkým tónem sladkých lesních jahod. Jemná vůně, peříčková, navýsost romantická.

 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2018 10:20
Reakce na Miru:

Valentina Assoluto Valentino

...čokoládové(!) chypre...

Lahodná, hustá čokoláda,

hedvábný černohnědý krém omývá jinak kolikrát otravně vlezlou a uřvanou tuberozu.

No a ona, tuberoza, si spokojeně pomlaskává a plácá dlaněmi do sladké hladiny oné tmavé dobroty a boří do ní své zvědavé prsty jak do narkotické bažiny...

Hmmm!..

...větvičníkově tuberózové lanýže se mi rozpouští v chřípí a bezděčně polykám a s přivřenýma očima jsem téměř v požitkářském transu...

Valentina Assoluto voní zralou ženou,

žádná chichi cácorka, ale dospělá ženská, dáma, co má ráda jen to nejlepší...

Nevybavuji si, co jsem kdy zkoušela, delikátnější chypré a už vůbec ne, aby chypre bylo gurmánské. Co gurmánské, rovnou z poctivé belgické čokolády umíchané!

Snažím se v nose zachytit, jak vůně pracuje -

balancuje totiž na ostří nože mezi mořem roztaveného jedlého afrodisiaka a mezi alejemi plodícícíh stromů, broskvoní, pod nimiž se ozývají bílé koberce z tuberózy.

Lahodnost, jež vás nenechá usnout...

​Já čokoládu ve Valentina Assoluto nemám vůbec, každopádně ze všech současných vůní od Valentina mi zatím přijde nejlepší.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2018 10:29
Reakce na jerry:

Tiffany & Co. Intense (Tiffany) - tak pokud Tiffany & Co. zaznamenala díky masívní kampani jistý úspěch, tak je ho nutno marketingově vyždímat, seč to jde....a proto na scénu přichází Tiffany & Co. Intense. Flakónek skoro stejný, jen obsah je o poznání slabší - ledově svěží jakožesemiš (hedionem se zjevně nešetřilo) se rozpliznul do ambroxanově cedrové syntetiky. Je to řídké, je to laciné, škoda pěkného flakónu. A kosatec, ambra a benzoin zmiňované ve složení? Ani náhodou....

​No já nějak nepochopila už tu jejich první vůni, jak se mohla prodrat mezi bestsellery v Sephoře. Jako u La Vie Est Belle je to jasný. Sladká, výrazná, jednoznačně odlišitelná jako Angel plus masivní kampaň, ale tyhle jsou obě takový nijaký, pro mě absolutně nezapamtovatelný.

viktorka_od splavu Tuhle odnož přinesla kdysi daniela na jeden ze srazů. Ano, kdo nemůže klasiku, tohle je stravitelnějš a přitom pořád hodně dobrý.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 12. prosince 2018 11:25
Reakce na wendulka:

​ ale tyhle jsou obě takový nijaký, pro mě absolutně nezapamtovatelný.

​Přesně tak.

Napadá mě jediný důvod prodejnosti: "obecná neškodnost" (pokud někdo kupuje jako dárek) + opravdu povedený flakón + jednoduchá příjemně zelená/tyrkysová krabička s jednoduchým nápisem. A taky prodavačky v Sephoře, které ji svého času mohutně nabízely.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. prosince 2018 21:06

jerry "obecná neškodnost" - tak to je naprosto přesný! bezduchá holá voda. jojo, přiznávám že mě taky nalákali ji zkusit:-) ale nezanechala absolutně žádnej dojem. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 15:34

...je možná nikovka v mainstreamových regálech?

Je!

Valentina Oud Assoluto

...už tekutina je jak voda po špatně vymáchaném štětci, jenž cestu po paletě začal u temně zelené, pokračoval přes betonovou šeď a skončil u černohnědé...

...prostě jak za šera voda v kaluži.

A na kůži?

Orient.

Kůže, oud, a zbytek ingrediencí ve velmi delikátním vyznění - spíše jen zjemňují, ohlazují a dochucují tinkturu z tuše.

Tahle Valentina není extra hustá, ale cítíte, že vrstev má víc, než jen jednu. Jsou, ony vrstvy, tenké, jasné(třeba jak u vůní Comme des Garcons),vzájemně se doplňující.

Delikátní vůně kůže zjemněná pouze esencí z pomerančového květu a růží, vyhlazená vanilkou s jenom přírodní sladkostí na podprahových velejemných dřevech.

Nevědět, co zkouším, tipla bych na flakon z Ingredients.

...a vzít si tuto vůni k elegantnímu outfitu, tak se v místnosti objeví

femme fatal

(vůni vnímám jako velmi unisex. Resp. pro většinu bude asi vyloženě pánská, ale hodně žen nosí černou barvu, kožené věci, takže mi Valentina Oud Assoluto jde samozřejmě i k ženě... Prostě velmi unisex)

Sweet Lolita Lempicka

Prvotní dojem - červený ovocný drops smíchaný se zbytky, úlomky levných lízátek, lehce ocumláno a celé ponecháno bezprizorně na stole...

...sladké, lepkavé, tvrdé, nejspíš pro holčičky ze školky.

Oukej, to složení přece musí umět víc.?!

Ano, zlepšilo se to - neštiplavá višeň, leč přeslazená a ráchaná v teplé kakaové hmotě, na které se ale kakaem šetřilo(= rozuměj, je to bledě hnědá, čokoláda hodně mléčná...).

No, původní vůně Lolita Lempicka edP je pro mě pojem!, kvalita na mainstram nebývalá, a i jiné vůně této značky jsou hodně dobré.

Ovšem toto mi připadá jaksi bezduché.

Není to ošklivé, resp. je to celkem pěkné, ale jaksi bez hloubky...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 15:58

Valentina Rosa Assoluto

...růžový silnostěný plast.

Guma.

A pod tou lehce navalující pvc vrstvou je něco nesmírně lahodného!..

...utíká to přede mnou, aby se to ale v momentě  opět objevilo,

v chřípí cítím lahodný hedvábný nektar ze zralých a akorát sladkých malin,

jež se pohupují na hladině hedvábného, téměř bez cukru, sirupu z pomerančových kvítků a růží a

a pak, nebo vlastně současně s tím vnímám i  tóny gumové.

Já už vím, odkud se berou ony industrial akcenty -

to ten flakon, samotný flakon je přece pryžový!.

Snažím se rozpitvat, co z ingrediencí u mě vyvolává dojem gumy

a už to mám -

hodně tuhé pačuli a hodně silné, až dřevnaté, tmavě houževnaté stonky růží taif i se svou olejovitostí a i se svými zuby žraloka...,

mi v nose čarují obrazy z černých a rudých oudových skvrn zaprášené velmi jemnými, na prach vyschlými vetiverovými pilinami.

Zajímavá vůně. Orientální. 

Růže v plastu.

Na skoro infantilní flakon nevšední moderna.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 20:38

Joyeuses Fêtes (L'Occitane) - jemná květinová pižmovka s ještě jemnějším ovocem....když se chcete vonět, ale nechcete, aby to někdo ucítil.

Extrait de Cologne: Néroli Facétie (Roger & Gallet) - víc než neroli je patrný sladce pudrový pomerančový květ, kterému ale neroli dává nahořklou "zelenost". Ale celkově je to kombinace spíš hořkosuchá, s vysušenými travinami na kamenitém mořském břehu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 22:26

Sisley: Soir d'Оrient

Má v sobě aldehydový chlad horské tůně, lemované zaprášenými balvany z Eau du Soir a hořkou zelení. Ta se ale v tomto případě díky semišovému šafránu, kadidlu a kořenitému nachází v dalekém Orientu. Citrusovou kořenitost růže zdůrazňuje pelargónie. Nicméně musím souhlasit s jerry, že právě muškáty ji společně s kadidlem a štědřejší dávkou zemitého pačuli  a balzamické ambry posouvají přece jen už malinko na pánskou stranu. Každopádně se moc povedla.

Jesus del Pozo: In Black

Má dvě polohy. Ta první je gurmánská a má podobu višní v čokoládě s likérovou náplní, fialkových bonbónů a lékořicového pendreku. Tou druhou je květinová aviváž s lehce čpícím cedrem, která to bohužel celé trochu kazí.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:59

Yardley - English Bluebell: No...táto vôňa cúva. Po nástreku sa z mojej pokožky okamžite začne nástojčivo ozývať výrazný céder s trochou ambry a ďalších driev, skôr pánka vôňa, s prižmúreným okom unisex. Drevom zariadená postaršia chata v horách s ľahko ošumelou, o to pohodovejšou, skôr chlapskou atmosférou. Niekto v kresle fajčí. Od chaty sa vzďaľujeme k lesnému potôčiku, kde sa k čerstvej drevenej vôni pridávajú chladné nesladké vodné kvety. Neskôr pri prechádzke narazíme na odhodenú nedojedenú prezretú broskyňu. Ale je to len taký závan. Napokon prídeme do rozkvitnutej agátovej aleje trochu presvetlenej závanmi bergamotu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. prosince 2018 21:58
Reakce na wendulka:

Sisley: Soir d'Оrient

Má v sobě aldehydový chlad horské tůně, lemované zaprášenými balvany z Eau du Soir a hořkou zelení. Ta se ale v tomto případě díky semišovému šafránu, kadidlu a kořenitému nachází v dalekém Orientu. Citrusovou kořenitost růže zdůrazňuje pelargónie. Nicméně musím souhlasit s jerry, že právě muškáty ji společně s kadidlem a štědřejší dávkou zemitého pačuli  a balzamické ambry posouvají přece jen už malinko na pánskou stranu. Každopádně se moc povedla.

Jesus del Pozo: In Black

Má dvě polohy. Ta první je gurmánská a má podobu višní v čokoládě s likérovou náplní, fialkových bonbónů a lékořicového pendreku. Tou druhou je květinová aviváž s lehce čpícím cedrem, která to bohužel celé trochu kazí.

​In Black mám spojený se svými aromáckými začátky. Vůni si vybavuji mlhavě, ale i tak je to pro mě nostalgie. Líbila se mi. Už se asi nevyrábí, že? 

... a děkuji za připomenutí. 

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 18. prosince 2018 22:06
Reakce na wendulka:

Sisley: Soir d'Оrient

Každopádně se moc povedla.

​Tohle je mainstream, který ale patří mezi exkluzivky či nikovky, a to jak flakónem, tak (zejména) jeho obsahem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. prosince 2018 22:28

Dalia Už ne, no.

jerry No budeme-li to hodnotit z hlediska toho, co současný mainstream v posledních letech produkuje, tak určitě.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 19. prosince 2018 13:33

wendulka 

Já bych to hodnotila i z pohledu opačného - s ohledem na některé ekluzivky a nikovky, které do těchto kategorií vůbec nepatří.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 19. prosince 2018 21:28

Just Rock! pour Elle (Zadig & Voltaire) - svěží jemně květinový pudr smíchaný s mandlo-vanilkovým prachem. rozvoněla se do podoby sladkého pudru s jemně zakouřeným dřevem a špetkou semiše.

Eau Hyper Fraîche (Courrèges) - sprška studenou kolínskou v horkém dni - mátový čaj s ledem a nakrájenými citrusy, který skončil v podobě velejemné svěží chyprovky. Hodně povedená vůně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. prosince 2018 14:40
Reakce na jerry:

wendulka 

Já bych to hodnotila i z pohledu opačného - s ohledem na některé ekluzivky a nikovky, které do těchto kategorií vůbec nepatří.

​Pravda, obráceně je ten poměr daleko vyšší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. prosince 2018 21:10

jsem dneska v nakupaku na sebe strikla mon guerlain EDT a zda se mi docela prijemna. takova svezenka kvetinova, ale podarena, pripada mi mnohem lepsi nez verze florale. vydrz -doted. akorat v zacatku jsem citila zavany neceho co neumim identifikovat a zdalo se mi to rusive. mozna ta vanilka. ale jen chvili.