Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 18:07
Reakce na Miru:

Valentina Assoluto Valentino

...čokoládové(!) chypre...

Lahodná, hustá čokoláda,

hedvábný černohnědý krém omývá jinak kolikrát otravně vlezlou a uřvanou tuberozu.

No a ona, tuberoza, si spokojeně pomlaskává a plácá dlaněmi do sladké hladiny oné tmavé dobroty a boří do ní své zvědavé prsty jak do narkotické bažiny...

Hmmm!..

...větvičníkově tuberózové lanýže se mi rozpouští v chřípí a bezděčně polykám a s přivřenýma očima jsem téměř v požitkářském transu...

Valentina Assoluto voní zralou ženou,

žádná chichi cácorka, ale dospělá ženská, dáma, co má ráda jen to nejlepší...

Nevybavuji si, co jsem kdy zkoušela, delikátnější chypré a už vůbec ne, aby chypre bylo gurmánské. Co gurmánské, rovnou z poctivé belgické čokolády umíchané!

Snažím se v nose zachytit, jak vůně pracuje -

balancuje totiž na ostří nože mezi mořem roztaveného jedlého afrodisiaka a mezi alejemi plodícícíh stromů, broskvoní, pod nimiž se ozývají bílé koberce z tuberózy.

Lahodnost, jež vás nenechá usnout...

​Vyrábí se stále? Nemohla jsem ji na stránkách Valentino najít.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 18:10

Dalia 

...nevím. Na eshopech ještě je.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 18:11

ad Valentina Assoluto

...je protivná a lahodná.

A tou gurmánskou částí mi připomíná Noir Pour Femme Tom Ford

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 18:17
Reakce na Miru:

Dalia 

...nevím. Na eshopech ještě je.

​Byla by jí škoda. Snad neskončila. 

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 21:10

Patchouli Elixir (Reminiscence Paris) - pačuliová suchá hlína s několika kapkami dřevité ambry, po rozvonění pak vysloveně ambrou zalitá. Pačuli příliš nevyhledávám, ale zrovna v této podobě se mi líbí.

Bloom Nettare di Fiori (Gucci) - nasládlé květiny s lehce zvýrazněnou gardénií, ovšem po rozvonění se rozplizla do vodové nijakosti, navrch štiplavé. Druhá odnož během jednoho roku s výrazným kvalitativním sešupem.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 06:56

Bloom Nettare di Fiori Gucci

...u rozprašovače

(až po několikerém použití vůně, kdy zbytky vonné tekutiny ulpí...)

cítím příbuznou od Hermes Jour, případně Hermes Jour d´Absolu.

Prostě lahodné smetanově krémové vyznění jasmínu s meruňkovým tónem ozvláštněné tuberózově gardeniovou stopou.

(Nettare má vonokvětku = meruňkové tóny, Jour Absolu má přímo meruňkový květ. Obě vůně mají jasmín. Nettare je s tuberózou, Jour/Jour Absolu s gardenií, bílými květinami. Nettare a pačuli, Jour a dřevité tóny...)

Nettare di Fiori začíná čerstvostí a jemnou pikantností ze zázvoru, květovou bílou zeleností z tuberózy a velejemnou dřevitostí z uzlence a podprahovým pačuli.

Tím, jak se vůně na pokožce prohřívá, se jednotlivé ingredience vzájemně příjemně prolnou a získávají onu výše zmiňovanou smetanovou krémovost.

Přestože po chvíli se jasmín posune do roviny jemně živočišné a celou kompozici obestře éterická pavučinka pikantná kořenitosti,

tak díky nejen zázvoru ale i právě tuberóze působí vůně čerstvě, jemně zeleně, delikátně mýdlově a čistě.

Celkovým vyzněním je Nettare di Fiori nenápadná elegantní bílokvětinová vůně s podprahovou čistotou.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 19:47

Tiffany & Co. Intense (Tiffany) - tak pokud Tiffany & Co. zaznamenala díky masívní kampani jistý úspěch, tak je ho nutno marketingově vyždímat, seč to jde....a proto na scénu přichází Tiffany & Co. Intense. Flakónek skoro stejný, jen obsah je o poznání slabší - ledově svěží jakožesemiš (hedionem se zjevně nešetřilo) se rozpliznul do ambroxanově cedrové syntetiky. Je to řídké, je to laciné, škoda pěkného flakónu. A kosatec, ambra a benzoin zmiňované ve složení? Ani náhodou....

Giorgio Gold (Giorgio Beverly Hills) - sladká a prohřátá ovocně dřevitá vůně s medovou ambrou. V dojezdu ji pak lehce ochladilo sladké pižmo.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 19:51

jerry 

...i já čekala luxusní vůni od značky Tiffany.!

A Intense je zatím jen kosatcovka. Taková čistá, hoodně jednoduchá(rozuměj - nudná), nekomplikovaná, bez jakékoliv známky hloubky, rychle mizící...

Za ty prachy? Celkem šok.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 19:56

Miru 

Přesně - Tiffany je synonymem luxusu. A tady je luxusní pouze design flakónku a krabičky. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46060 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:14

tak když už jsem to včera nakousla..

Pure XS for Her Paco Rabanne

nejdřív intenzivní rozpuštěné tvrdé bonbony.. fakt síla a hmm že by to nebylo tak zlý? hodně rychle se otočí do takové příjemné, lehce gurmánské vůničky.. a sakra! vybavila se mi lavýbelka. to je přesně ono - relativně příjemná, ale po pár minutách neskutečně protivná a otravná. jako ta hloupá holka odvedle, co furt breptá nějaký hlouposti a nedá pokoj, upatlaný prsty od sladkostí, zapudrovaná špatná pleť a levný "svěží" parfém. který byl svěží možná chvíli, po té včerejší, ne-li předvčerejší sprše. uf

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:16

Obsessed (Calvin Klein)

Chladivá čerň …

Kyselé citrusy, které během mžiku zesládnou, bylinkovitě útěšná levandule, nasládlá ambra a dřevitý tón. To vše pěkně promíchané, do kulata opracované a vyhlazané do chladivě kovových odlesků. Pak ještě několik kapek černé tuže a je tu - elegantní linka, na níž se píše další den …

Příjemná, decentní, dřevitě nasládlá s něžnou stopou levandule.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 18:09

Contemporary Tuberose (La Perla) - sladká tonka, která se obratem ukázala jako špatně maskovaný kašmeran. Dojem nezachránily ani bílé květiny (ano, i ta tuberóza uváděná v názvu) pod nánosem sladkého pudru, protože pudr se po rozvonění proměnil v seškrábanou suchou omítku s kyselým avonovským ocáskem. Tohle se nepovedlo...  

Yes I Am (Cacharel) - sladce kořeněná ambra se sladkým sušeným ovocem - bohužel je to takové nedotažené a leze z toho syntetika. Ale není to žádná tragédie.     

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 18:11
Reakce na Dalia:

Obsessed (Calvin Klein)

Příjemná, decentní, dřevitě nasládlá s něžnou stopou levandule.

 

​Taky mě zaujala. A ten obrázek se k ní hodí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 18:15

jerry Děkuji.  Ano, není špatná. Líbí se mi v ní ta levandule.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46060 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 20:47

Opium Fleur Imperiale Yves Saint Laurent

nádherná kytice řezaných květů (zprvu různobarevná směs krásných sladce vonících květů, možná i nějaké kosatce, později hlavně hřebíčkové karafiáty) zabalená ve velkém čtverci voskovaného papíru. leží na holém, vyschlém a rozpraskaném dřeveném stole, vedle mísy z tenkého porcelánu... a na ní pár zralých i docela zelených  mandarinek. výdrž celodenní

původní Opium neznám a to současné prý nejvíc podobné původnímu je pro mě moc olejnaté a starobní, toto je krása..

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 21:06

viktorka_od splavu K starobnímu třeba dorosteš

Online viktorka_od splavu
Avatar
46060 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 21:08

Korsičanka no nevim právě.. jsem si vzpomněla ráno, když jsem se hojně naimpregnovala před cestou na návštěvu, že tuším barbucha psala, jak ty starobní vůně nejsou pro starší dámy vhodný, páč podtrhujou ten věk.. tak jestli ji vůbec můžu:D

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 21:10

viktorka_od splavu No, a někdo na návštěvě něco říkal o tom, jak vypadáš? Vsadím se, že jen chválili.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46060 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 21:11

Korsičanka neřikali nic

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 21:14

viktorka_od splavu Tak trochu záviděli:)