Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 15:48

Mína 

...jojo, to taky znám -

nějaká krásná recenze, popis, ale já vím, že ta vůně a já = neee...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:19

Miru Ange ou Démon jsem ještě v dobách, kdy jsem neměla tušení o niche, unosila dva stovkové flakony.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 04:27

wendulka 

...já právě vytáhla jeden úplně prázdný, stovkový, a přičichla si...

(měla jsem těch flakonů také několik a bylo to krásné.../flashka...)

...ale zjistila jsem, že jsem vlastně nikdy o té vůni, kromě pochval, téměř nic nenapsala.

Takže až teď.

Edit:...a musela jsem si ji včera objednat...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 04:58

jerry 

...když jsem pak jukla na složení Fever, napadly mě typově vůně Code Satin, Cashmere, Good Girl...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 06:21

Wood for Her DSquared2

...první dojem - 

mladistvá

(uááá, to slovo!, ale zde je právem...),

osvěžující, ovocnodřevitě křupavá, čerstvá.

...delikátně zeleně pikantní malinové listy ohlazené mandarinkovou šťávou s konvalinkovým, pouze, mihnutím a trochou vonokvětkového(meruňový tón) nádechu.

Jasmín a jemná dřeva vůni zahušťují.

ohlazují

a zabarvují pocitově případně příliš růžovou/kiki vůni do barvy slonové kosti/ do barvy třeba smrkového dřeva vyleštěného do vysokého lesku...

Wood for Her díky ambroxu  z kůže teple sálá a současně všechny ingredience jakoby halí do měkkého plédu

(strhává eventuální pichlavost maliníku, květinovou sterilnost magnolií, tvrdost cedru, jed z konvalinek)...

Wood for Her voní nekomplikovaně, líbivě, optimisticky, a

mladě...

Typově mě napadají vůně Touch of Pink Lacoste, Bright Crystal, Jeanne Coutre Lanvin...

S barevně vhodným oblečením se dá nosit, bude příjemnou v každém věku

 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 09:14
Reakce na Miru:

Ange ou Démon Givenchy

...jak začít?

Je to jak popisovat příběh od prostředka - musí se píchnout do samého středu a postupně rozmotávat příběh...

...vláčný pudr namletý z orchideií a lilií provlhčený bez citrusovou mandarinkovou šťávou,

rozmíchanou ve vyšlehané husté, ale nadýchané ylangové pastě.

K tomu vanilka s tonkou delikátně zjemňující a změkčující relativně pikantní palisandrové dřevo,

jež se tak stává táhle lahodně vláčným...

...a pak, onu hedvábnou epikurejskou dřevitou směs namlít na mikropiliny a jimi prosypat stříbřitě šedavé a khaki polštáře lesních mechů s třpytícími se jinovatkovými šperky...

Bylinky, proslazené mateřídouška a šafrán -

nejspíš ti jsou oním andělem a ďáblem...

...mateřídouška uklidňuje hladí a konejší,

šafrán provokuje, tahá za vlasy, okraj šatů a svádí...

Hutná dřevy a současně nadýchaná, smetanová, po bylinách vonící, aromatická pěna kolem sebe rozprašuje

luxus, lolitkovost, sílu, křehkost, provokaci i naivitu...

Ange ou Démon musí teď v zimě zpod huňatého kožíšku hřát a jiskřit...

​Výstižný popis!

Ange ou Démon je na zimu jako stvořený, užij si ho.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 09:31

Dalia 

...děkuju

těším se na něj...

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 01. prosince 2018 10:39

Pure XS for Her (Paco Rabanne) - temný pomerančový květ a pak už jen generická pudro-dřevito-sladká vůně, odlehčená kyselkavým ovocným tónem. A výsledkem je...chvíle napětí...ne zcela povedený klon Sí. 

Nude for Women (Bijan) - třpytivé starosvětské aldehydy pootevřely branku do květinové zahrady, v jejímž koutě je plantáž nasládlých temných fialek, potažených tenoučkou vrstvou bílé čokolády. A někde v tmách leží poblíž dřevěné lavičky ztracená semišová rukavička se zbytky pudru. Hebká krémová vůně evokující hedvábný šátek klouzající po pokožce.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 11:27

jerry Ty jo, na papírku se mi ta Pure XS for Her jako takovej průšvih nezdála. Ale přesvědčila jsi mě, na ruku si ji teda radši dávat nebudu.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 02. prosince 2018 11:50

wendulka 

Zkoušet na ruku je v tvém případě opravdu zbytečné. Tady chybí jakýkoliv náznak originality. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. prosince 2018 22:50

Diesel: Bad

Zlý hoch se do vás hned v úvodu nekompromisně zakousne kafrovými tóny levandule a ostře svěžím bergamotem s šalvějí a listy fialek. Jeho polibek je příjemně kardamonově chladivý, jeho dech kaviárově slaný a ambroxanově hřejivý, zatímco on sám voní po tonkově nasládlém pačuli se špetkou tabáku. Ano, tenhle zlý hoch dovede rozbušit srdce!

Zadig & Voltaire: This is Her!

Z úvodního závanu limonádového růžového pepře se vynoří pižmově nadýchaná cukrová vata na špejli se sněhovými pusinkami, které vyskládáme na navlhlý dřevěný tál. Jinými slovy další z dlouhé řady zbytečných slaďáren.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 20:10

Lovely Me (Liu Jo) - nasládlá ovocenka květinová, zcela zbytečná a rychle zapomenutelná.

Infusion de Mandarine (Prada) - pomeranč, mandarinky, klementinka, ba i kousek pomela....kůra, šťáva, míza, větvičky i s listím. Akorát sladká, akorát kyselá, se stopou příjemné svíravé nahořklosti. A v dojezdu lehké bílé pižmo. Mám slabost pro všechny pradovské Infusion, tedy i pro Mandarine, byť je z této řady nejslabší (ale zároveň taky nejlíbivější a nejuniverzálnější...no, kdopak může říct, že nemá ráda mandarinky, že?).

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 20:44

jerry  Mandarinkové vône zbožňujem! Tým, že je najslabšia, myslíš slabú výdrž? 

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 20:53

Biely kvet 

Výdrž má obdobnou jako ostatní. Měla jsem namysli originalitu.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 20:59

jerry Aha, ďakujem! 

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 00:14

Féerie Rose des Neiges Van Cleef Arpels

...jak sněhovou koulí, ledovkou, do obličeje.!

Sladký pepř a liči - tihle dva dodávají vítr a hladce procukrovanou svěžešt a i jistou pichlavost magnoliově krémové růži...

...santal s tonkou ostré zmrazky na tváři ohlazují, delikátně zahušťují  a jemňoulince prohřívají.

Podprahově vnímám i jistou křídově skřípavou cedrovou křupavost...

...možná právě ona mi evokuje mrazivé ráno, kdy prachové závěje jiskří ve světle postupně chladnoucích pouličních lamp...

Jenže současně cítíte z kůže i teplo. Takové rošťácké/přidrzlé teplo, jež vás ale paradoxně občerstvuje.

Jsem překvapená intenzitou vůně!

Tahle víla je křehká, ale jistá a jasná,

žádná nyny Křehýna.

Líbí se mi

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 00:35

Valentina Assoluto Valentino

...čokoládové(!) chypre...

Lahodná, hustá čokoláda,

hedvábný černohnědý krém omývá jinak kolikrát otravně vlezlou a uřvanou tuberozu.

No a ona, tuberoza, si spokojeně pomlaskává a plácá dlaněmi do sladké hladiny oné tmavé dobroty a boří do ní své zvědavé prsty jak do narkotické bažiny...

Hmmm!..

...větvičníkově tuberózové lanýže se mi rozpouští v chřípí a bezděčně polykám a s přivřenýma očima jsem téměř v požitkářském transu...

Valentina Assoluto voní zralou ženou,

žádná chichi cácorka, ale dospělá ženská, dáma, co má ráda jen to nejlepší...

Nevybavuji si, co jsem kdy zkoušela, delikátnější chypré a už vůbec ne, aby chypre bylo gurmánské. Co gurmánské, rovnou z poctivé belgické čokolády umíchané!

Snažím se v nose zachytit, jak vůně pracuje -

balancuje totiž na ostří nože mezi mořem roztaveného jedlého afrodisiaka a mezi alejemi plodícícíh stromů, broskvoní, pod nimiž se ozývají bílé koberce z tuberózy.

Lahodnost, jež vás nenechá usnout...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 04:52

Kenzo World

...brusinky...

...sytá chuť a vůně drobných léčivých plodů a k nim další, blíže nespecifikovatelné červené bobule(rybíz, maliny, jahody.?..),

prostě sirup "lesní směs".

Vůni pivoněk miluji, znám..., zde není. Resp. není tady ono typické plné pivoňkové aroma.

A zrovna tak jasmín. I jasmín se  nepředvádí ve své pravé podobě.

Oba kvetoucí keře ale umravňují ovoce do vůně ovocněkvětinové...

Jako první mi naskočila klasická Sí Giorgio Armani, EdP, bez své sladce mýdlové bubliny...

(tak moc jsem chtěla, aby se mi Sí, či nějaká z jejích odnoží, líbila! Italský název vůně, to chci!... No, neklaplo to.),

takže World je mi sympatičtější a příjemnější než Sí.

Jenže i tak nevím, jestli je mi tenhle Kenzo protivný a na nervy lezoucí, a nebo se v něm se zvrácenou rozkoší rochním..?.

Možná jak ty sladké mladé Japonky s dokonalými vlasy i pletí, v bizarních oblečcích -

člověk na jednu stranu nevěří vlastním očím(nosu...), na stranu druhou zírá v úžasu a podprahově oceňuje...

Praštěná vůně.

Zábavné fruitchouli na lehce dřevitém základu.

Ale asi by mě bavilo ji nosit.

(...s praštěným oblečením bude ve vzájemné symbioze, s outfitem elegantním bude příjemným osvěžením)

Plastové víčko mi nevadí. Když má totiž flakon víčko příliš veliké či pro mě nesympatické, nosím flakon bez víčka...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 05:18

Jimmy Choo Jimmy Choo EdP

...smetanově hedvábné karamely s květy uvnitř vůně, ale i s květy vznášejícími se kolem vůně samotné...

(prý orchideje. No, těžko říct´, zda zrovna tyto květoucí krasavice. Ale nějaké ve vůni jsou určitě, protože Jimmy Choo voní lehce, plně, sladkost v ústech, v nose ani nelepí, ani nedusí. Spíše mi to připomíná saténově hebké fialky)

Jimmy Choo, přestože sladká, nekomplikovaná, je nejen pro kikiny...

Líbí se mi.

(škoda decentní intenzity...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 07:33

Miru Ten příměr k Japonkám v bizarních oblečcích je dokonalý. Já za sebe tedy stoprocentně vím, že bych tu vůni nechtěla, ani kdyby ji přelili do něčeho příčetnějšího .