Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. října 2018 19:21

Dalia poprosím tvoju knihu básní Dali.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. října 2018 19:32

milacka Už několik lidí (nejenom odtud) mě tlačí do vydání sbírky. Ale já s tím nemám zkušenost a nevím, jak bych něco takového zrealizovala. Navíc si nejsem jistá, jestli je to má pro knižní vydání dostatečnou úroveň. 

Moc děkuji, že se Ti ty veršíky líbí! I viktorka_od splavu a Biely kvet 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. října 2018 20:10
Reakce na jerry:

Les Classiques de l'Occitane: Thé Vert (2017) (L'Occitane) - zelený čaj, sytý, hustý, s kapkou citrónu. Postupně dřevěná krabička se suchým čajem, pár květy usušeného jasmínu a usušenou nastrouhanou nahořklou citronovou kůrou. Dávno již nevyráběná "čajová série" ((zejména pak Thé Vert au Jasmin) hlásí návrat (i když jen jako limitka)...ale v tomto případě s větší intenzitou a delší výdrží.

 

​Měla jsem ze zeleného čaje stejný dojem (kdysi jsem je nosila všechny, včetně mátového a bílého), ale pořizovat si ho nebudu, za těch skoro deset let už jsem trochu změnila parfémové chutě. Jako odpočinková vůně na domácí nošení by byl dobrý, ale nikoliv za tu cenu.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 18. října 2018 19:21

Carat (Cartier) - voda, vzduch a jemné květinky s pár molekulami zeleného citrónu....tady se calonem rozhodně nešetřilo. Ovšem pomaloučku polehoučku vylezly nejprve zelené fialky s krémovým kosatce, které ale zahnal na úprk pugét namočený ve kbelíku jakožekvětinové aviváže.

Haiku: Fleur de Sanshō (Masakï Matsushïma) - jemně květinková, zpočátku téměř nedetekovatelná vůnička (ta zdrobnělina je na místě). Potřebovala čas - postupně zesílila a rozvoněla se do teplé, nasládlé a trochu bylinkové vůně s výrazným hodně sladkým pepřem a lehkým kovovým tónem. Zajímavá, originální a povedená.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 18. října 2018 23:20
Reakce na nonemy:

jerry zaujal mě Tvůj popis Haiku: Bois d'Hinoki (Masakï Matsushïma), kde se dá prosím vyzkoušet?

Tak prý je v Sephoře.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2018 23:24

Joop!: Wow! for Women

Zpočátku navnadí sklenicí perlivé malinovky, malinových bonbónů s ovocnou náplní a kyticí pačuliových růží. Po rozvonění se ale do ní opře silný vítr a z krásné kytice a z původně slibného wow efektu zůstane jen pár okvětních plátků ambrové růže se vzdušným pižmem.

Zadig & Voltaire: Tome 1 La Pureté for Her

Existují vůně čistoty jako Shiro či Baby Touch a existuje Tome 1 La Pureré for Her, které nabízí ještě něco navíc. Jejím prostřednictvím se totiž po úvodní svěžesti nesladkého pomerančového květu a bergamotu ponoříte s vaším oblíbeným mýdlem s vůní zeleného jasmínu do horké koupele v mandlovém mléce. Je tak zvláštním způsobem narkotická, že se z ní vynoříte až, když celou koupelnu zaplní hustá pára. Zabalíte se do bílé osušky z jemného froté. V tom na zádech ucítíte koženou vestu a obejmou vás jeho silné paže...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. října 2018 16:09

jerry Jé, ty jsi hodná, děkuju, zkusím najít

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 22. října 2018 19:14

Sparkling Blush (Michael Kors) - dívčí ovocná květinkovka, nasládlá, jemná, lehká a zapomenutelná. A s nulovou výdrží.

L'Interdit (2018) (Givenchy) - hodně sladká květinová směs s nesladkou skořicí a špetkou suché pačuli - dlužno podotknout, že žádná syntetická řídká vodička, ale hustá a vcelku průrazná vůně (kterou ybch rozhodně nechtěla potkat v teple). Po dvou hodinách ale začala ztrácet dech, skořice sklouzla k ambroxanu a vůně se začala podobat hybridu mezi Sí a Manifesto. Sama o sobě vůbec není špatná, ale nazvat sladkou květinovou vůni L´Interdit je přinejmenším neomalenost - ten, kdo čeká původní L´Interdit bude logicky zklamán. Ten, kdo jej nezná, však může být mile překvapen.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. října 2018 19:58

jerry Tak ráda čtu tvé recenze! Zvlášť když končíš tak, jako u M.Korse

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 22. října 2018 20:28

Korsičanka 

To je někdy radost i pro mě, protože ušetřím rejžák a mejdlo

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 23. října 2018 14:40

wendulka 

Tak jsem se vcera este jednou mocne zlila Galopem... jakoze prece neni mozny ze bych ho nechtela. A je. Nadavkem na me zacal zavanet uplne jak kdysi Poison  a uplne stejne mi lez na nervy. Celej den protoze vydrz, samozrejme. (co maj ty dva spolecnyho jsem jeste nehledala, ale vsak ja na to prijdu)

Na papirku je hezkej, ale nesmela bych si ho striknout na ruku... je to jak nebe a dudy.

Vedle jsem si jen tak na pripomenuti soupla Kelly Caleche a bylo to mnohem lepsi ( Fleur  ). 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2018 15:48

barbucha Galop a Poison? Neznám dvě rozdílnější vůně. No shodou okolností obě mám, takže až se uvidíme, budu si prosit názornou demonstraci pro vědecké účely.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 23. října 2018 16:05

wendulka , barbucha , Galop náhodou od neděle zkouším znovu a toužím po něm stejně jako v červnu, je to nádhera! Jako bych toho neměla dost. A musím vypotřebovat také ty všelijaké dary...doma

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 23. října 2018 16:15

zdensy Kde sa dá Galop kúpiť? Už ho mám tiež dlho v hľadáčiku. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 23. října 2018 16:30

wendulka 

No ja nevim co to na me cakla ta tetina. Ja si Galop takhle nepamatovala... zadna kuze, zadna kdoule, jen to tak jako hodne sladce (a korenene, tuberozove) cpelo. Jediny co me napadlo byl ten Poison.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2018 17:23

barbucha No to by podle popisu odpovídalo 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 23. října 2018 18:38

Korsičanka ten flakon je opravdu nádherný - mně se teda líbí mnohem víc, než obsah:-) i když netuším jak by voněl teďka, v létě jsem ho skoro necítila

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 23. října 2018 18:39

Biely kvet , tak jsem zapátrala a nejlevnější náplň je opravdu na profi-parfemy. Ještě mají i na notino, ale se slevovým kódem a na Vratné peníze to bude asi nastejno. Edit - nebude, Notino chce za dopravu a z Vratných peněz a s kódem se to nedorovná.

Korsičanka , já bych flakon oželela, málo se do něj za ty peníze vejde

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. října 2018 18:45

zdensy Mě Galop nebere, mám hezčí "kůži" v Byredo:) Ale kdybych ho chtěla, taky jdu do náplně