Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2018 06:44

Korsičanka 

Ty jsi nejspíš nebyla na arome.?..

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2018 07:22

My Black Burberry

Příjemná fruitchouli vůně.

Do deštivých podzimních dní, ostře chladných úsvitů a padající rosou vlhkých podvečerů ideální...

Líbivá.

Intenzita akorát.

Výdrž několikahodinová.

(asi na ni mám dobrou chemii, oproti jiným zkoušejícím na mně nehnije, nevyznívá synteticky, prostě voní dobře)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2018 07:29

Gucci Bloom Nettare di Fiori

Krásná. Originální.

A přesto i líbivá.

Velmi ženská. 

Elegantní. 

Něžná.

Přesto moderní, má drive.

Chumlací...

Barevnější, o ingredience, a tím jemnější a zajímavější vyznění původní Gucci Bloom.

Tahle vůně s outfitem dámsky elegantním ženskost nositelky ještě více podtrhne,

s outfitem jakýmkoliv jiným(a čím víc relativně kontroverzním, třeba street, gothic, atp.) vznikne velmi pěkný, přitažlivý kontrast.

Výdrž několikahodinová.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. října 2018 09:34

Miru Ale byla. Jen jsi mě naštvala tím vyjádřením o vůni, ktera mi na pásech v autě drží jak přibitá už od loňských Vánoc! A i jinak je její intenzita a výdrž někdy až obtěžující Je to moje oblíbenkyně, takže ji vždycky budu bránit zuby nehty proti všem jako husiti a Jirásek

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2018 09:58

Korsičanka 

...no, tak když jsi byla na arome, tak bych předpokládala, že víš, že toho mám nazkoušeno a popsáno celkem dost.

A taky, že chemie je mrcha věc, a když jedna vůně bude na deseti ženách vonět krásně hodiny a po celé místnosti, no, tak na druhé nemusí být cítit vůbec a nebo to může být divnopuch.

No, a nakonec - některé ze zdejších dam se sami přesvědčily, že na mně něco voní opravdu dost jinak, než na většině

Je fakt, že jsem flink na administrativu, takže polička o historii a o odzkoušeném zeje prázdnotou, ale myslím, že by toho tam bylo na stovky - flakonů, které jsem měla a některé i opakovaně(vč nikovek), a spotřebou se zde, myslím,  řadím k těm předním příčkám, resp. moje spotřeba je značná(ať už z mojí úchylky vonění se, nebo chemie...).

Naštvávat se, že někdo o vůni, kterou miluji, napíše něco, co mně se nelíbí.?

Já osobně nevím, proč bych to dělala, proč bych se naštvávala. Je to dotyčného názor, jiné vnímání, úhel pohledu přece

To, co má člověk na poličce, nemá přímou úměru s tím, kolik toho kdy zkusil, a jaký je či není odborník. Si myslím.

Cervanek
Avatar
06. října 2018 10:28
Reakce na Miru:

Korsičanka 

A taky, že chemie je mrcha věc, a když jedna vůně bude na deseti ženách vonět krásně hodiny a po celé místnosti, no, tak na druhé nemusí být cítit vůbec a nebo to může být divnopuch.


Naštvávat se, že někdo o vůni, kterou miluji, napíše něco, co mně se nelíbí.?

Já osobně nevím, proč bych to dělala, proč bych se naštvávala. Je to dotyčného názor, jiné vnímání, úhel pohledu přece

To, co má člověk na poličce, nemá přímou úměru s tím, kolik toho kdy zkusil, a jaký je či není odborník. Si myslím.

​ lépe to již říct nejde

a dovolím si malé OT, když už tu vyjímečně jsem - i názory odborníka L. Turina - nejsou nic jiného než jeho osobní subjektivní názory, např. jsem četla na guerlinade.cz, že Angélique Noire ohodnotil pouze 2 hvězdičkami, osobně si vůni cením na pět hvězdiček.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 06. října 2018 10:40

Paris Bangalore (Carven) - na začátku trocha nesladkého zakouřeného dřeva a pak už jen hromada štiplavého dusivého suchého vápenného prachu.

Calvin Klein Women (Calvin Klein) - neškodná pivoňkově-květinová pižmovka, postupně s přidanými pár sladkokyselými červenými bobulemi - podoba s Bright Crystal se přímo nabízí (a což teprve barva tekutiny a tvar flakónku). Po rozvonění ale přišlo překvapení v podobě jablkově šeříkové transformace do podoby s Éclat d´Arpege. Sice tady někdo opisoval, ale polehčující okolností je, že opisoval dobře - vůně je líbivá, veselá a  dobře udělaná (nečouhají z ní laciné syntetické ingredience jako ze značné části mainstreamových novinek).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2018 11:40
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. října 2018 16:26

Miru Taky jsem zde vyslovila svůj názor-všichni na to máme právo. A “naštvání se” je jen slovní obrat k vyjádření nesouhlasu. Nejde o delší stav mysli, takže nestojí za tolik řečí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. října 2018 17:51

Ellen Děkuji, knihu si asi kvůli tomu kupovat nebudu. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 06. října 2018 20:59

domenica pekne si ho zrecenzovala  Ale môj nos má aj tak vlastný názor 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. října 2018 07:42

Korsičanka 

...s Tvojí první větou souhlasím.

A kdyby jsi na mě hned poprvé zareagovala svým příspěvkem o husitech..., myslím, že já bych pak nereagovala už vůbec, a nebo bych přidala jen usmívajícího smajlíka. Jakože lásku k vůni chápu...

To je vše.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 07. října 2018 10:32

Renusatko 

Hodně Turinových recenzí najdeš na Arome, holky byly skvělé, chopily se překladu. Byla jsem ráda, někdy jsem se nasmála, jak udělal z mé oblíbené vůně osvěžovač na WC, naopak někdy jsem začala ve vůních, které nemusím, hledat tu "jeho" kvalitu. To se nedá. Všichni jsme jedineční a nos obzvlášť, nemluvě o kůži a dalších aspektech. Ale přečíst si alespoň pár jeho recenzí, či hodnocení je obohacením.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 07. října 2018 10:35

Renusatko tu předchozí knihu mám a můžu ti ji zapujcit. ;)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. října 2018 10:40

Mě už se to taky stalo, že jsem zuby nehty bránila svou oblíbenou vůni (Korsičanka mainstream, považ! ). Už to beru jinak, prostě co člověk, to názor. Co někomu voní přímo nebesky, může druhého neskutečně iritovat. Tak to prostě je. A dokonce člověka může neskutečně iritovat něco, co mu kdysi nebesky vonělo - a naopak!

A souhlasím s Cervanek, že páně Turinovy názory jsou prostě názory. Ale leckdy zábavné! 

Cervanek
Avatar
07. října 2018 10:53

Ellen je to tak s těmi názory

A mít novou knihu L. Turina není k zahození. Je to Mistr slova i toho psaného a když už nic jiného, je to zábavné čtivo i pro zdokonalení se v angličtině v oboru vůní

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 07. října 2018 10:59

Ellen Já už se o tom nechci bavit, neboť není o čem. BR 540 budu bránit vždycky, když ji někdo-třeba i Turin - urazí. Ale jako stěžejní debatu pro život to nevidím

Spíš mě zklamala HER od Burberry, neboť v ní mám jen ten 1 jediný tón typický pro BR. Jinak je to -podle mě-slabý odvar. Ale stejně jako třeba v My Burberry Black tam otisk FK cítím a klidně bych do práce nosila obě.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. října 2018 11:05

Korsičanka 

A tak pro mě je to zajímavé téma, myšleno obecně.

Protože aktuálně zjišťuji, že na mě některé celkem často zatracované vůně celkem dobře voní.

HER od Burberry zkusím se zájmem, a buď to tam budu mít, nebo ne. Myslím TO, co MĚ voní.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 07. října 2018 11:11

Ellen Není zatracovaných vůní obecně.To je jen naše povyšování se na základě zkušenosti a osobního názoru. Kdysi s nimi většina z nás začínala

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. října 2018 20:00

Yes I Am (Cacharel)

Yes I´m … vacuous.

Tác plný načančaných laskomin nadupaných cukrem a umělým aromatem ovoce. A k tomu mléčný koktejl. Rychlé oblbnutí smyslů, nic víc.

Špetička zázvoru je jediným vybočením z jinak zcela jednolité a ploché kompozice. Uměle sladké, laciné, bezduché ...