Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 23. října 2018 19:19

Korsičanka , já jsem měla kdysi Kelly Caléche, to je kůže přerůžová, budu muset vyzkoušet po letech znovu. Byredo , tam se mi líbí nejvíce Bal d'Afrique. Celé Byredo mi přijde takové drsnější severské, kůži v jejich provedení neznám. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. října 2018 19:35

zdensy To je speciální řada extraitů Night Veils - La Botte (bota)a Le Gant (rukavice), které vlastním. Ještě je krásná La Selle - sedlo, tu jsem bohužel nekoupila, ale pak mě to mrzelo.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 24. října 2018 14:47

Les Classiques de L'Occitane: Ambre (2016) (L'Occitane) - skořicová ambra, sladká, intenzívní, s dlouhou výdrží. Důstojná náhrada nejen za dávno již nevyráběnou Ambre od L ´Occitane, ale do jisté míry i za Organzu Indecence.

Scandal by Night (Jean Paul Gaultier) - med s pár kousky mléčného karamelu. Počáteční náznak rušivého květinového tónu se rychle odporoučel a zůstala vláčná sladká, leč neulepená, vůně medu z jarních květů. Nevýhodou může být lineárnost, ale každopádně tato odnož vysoce převyšuje původní Scandal.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:06

wendulka 

Hele je mozny ze by se ten Galop zkazil? Mne to nedalo a sla jsem ho vyzkouset jeste dneska, do jinyho obchodu. A to uz vonel tak jak si pamatuju (a uplne jinak nez ten vcerejsi). Na papirku teda, na ruku jsem se uz nevodvazila 

To sou veci...

Jeste jsem pri ty prilezitosti vyzkousela novy Byredo, tu Eleventh Hour. Prekvapivy... svezi a jemne sladka. Ja myslela ze je to hruska, ale vono fiky a svestky prej. No hezka je.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:14

barbucha A nenalili tam něco jinýho, když je plnitelnej?

Jo, to nový Byredo je příjemný. Určitě lepší než Velvet Haze.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:19

wendulka 

Fakt netusim. Ale byl to celkem slusnej obchod... navic snad chtej neco z toho prodat, ne? Tak podle toho testeru by neprodali ani kapku... leda tak milovnicim toho Poisonu.

Hezky Byredo, fakt. Ne moc typicky a nevim, jestli by to mohla bejt zrovna moje signature... ale dalo by se.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. října 2018 23:34

jerry Jo, to je pravda. Scandal by Night má jen nepatrně delší vývoj než kostky Narcisa, nicméně tedy nemůžu zatím říct, že by mi to vadilo, když uvážím, co na mně je schopný provést přeplácaný Angel.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. října 2018 15:59

jerry Tu puvodni ambre od L'Occitane porad mam a docela hodne. Dik za pripomenuti, mohla bych ji ted vytahnout. Jako nahradu mam v hledacku Ambru Nobile, je na mne jeste o kousek lepsi.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. října 2018 20:29

Luna Ambru Nobile mám rovněž v pozici náhradníka, až jednou spotřebuji zásoby ambrových vůní na poličce. A pokud si pamatuji z někdejšího kolektivního zkoušení, na tobě byla moc hezká.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. října 2018 09:22

The Only One Dolce Gabbana

Nástup je TAK krásný!

...likér, mandle, marcipán, lahodné capuccino.

Jenže po chvíli se vše smíchá do neškodné, lineární směsi, kdy jednotlivé ingredience se jakoby rozpliznou, ztratí svoji jedinečnost(a tím pádem mě osobně nudí).

U některých vůní mi lineárnost nevadí, naopak, jsem za ni kolikrát velmi ráda. Ale je fakt, že ony vůně mají jakousi podrahovou hloubku.

U The Only One ta hloubka chybí...

...ovšem kompozice je to líbivá.

Věřím, že bude mít úspěch/bude hodně kupovaná.

Něco jako mix vůní Trussardi Inside Donna a Jimmy Choo Stars.

(být levnější, možná si ji pořídím. Měla bych jako Jimmy Choo Stars, a přesto něco jiného. Ale za její cenu, nee...)

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 28. října 2018 11:21

Paris São Paulo (Carven) - skořicové orgie - prachová skořice, zpočátku nesladká, později lehce zesládla (ale nic vysloveně gurmánského - žádný štrůdl apod.). Jednoduchá, s minimálním vývojem, zato se slušnou intenzitou a výbornou výdrží. Z celé řady "Paris" zdaleka nejpovedenější.

Blu Mediterraneo Cedro di Taormina (Acqua di Parma ) - zpočátku citrusy, cedr, rozmarýn...prostě moc pěkná nasládlá kolínská. Ovšem po rozvonění nádherně temná hřejivá vetiverovka s jemným sladkým kouřem. Velmi povedené...

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 28. října 2018 14:04

jerry .Pozerala som zloženie, lebo som sa veľmi potešila, že budem mať pre dcéru konečne škoricovú vôňu, ale v zložení uvedená nie je... Dajú sa niekde kúpiť vzorky tejto zaujímavej rady? 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 28. října 2018 15:06

Biely kvet 

To bohužel nevím (možná se zeptej na stránkách firmy).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. října 2018 19:13

Biely kvet Je uvedená v hlavě. Dnes jsem ji zkoušela v Douglasu v Palladiu. Ale bacha, to je exkluzivní kolekce Carven, nikoliv mainstream, čemuž 4500 Kč za 100 ml. Mně se vyloženě skořicová jeví jen v první fázi. Poměrně rychle se ale rozmělní a zůstane z ní jen skořicový prach, který po rozvonění nahradí ambroxan a mně tedy bohužel zeštrůdlovatěla a vanilka s tonkou mi v ní zase zpudinkovatěla podobně jako ve Spiritueuse Double Vanille. Což samozřejmě nic nemění na tom, že je to kvalitně udělaná vůně, která stojí za vyzkoušení.

Nicméně jestli chceš echt skořicovou vůni, tak to by byla Kensington Amber od Penhaligon´s, která vychází cenově podobně jako tady ta exkluzivka od Carven.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 29. října 2018 19:29

wendulka Ďakujem za tip. Dá sa z oficiálnej stránky bez problémov objednať? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. října 2018 19:42

Biely kvet Myslíš Penhaligon's? Mělo by to jít, ale naostro jsem nezkoušela. Mám vzorek z ALZD  

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 29. října 2018 20:06

wendulka  Objednala som, zadala potrebné údaje aj jednorazový SMS kód a nič....nestiahla sa platba z účtu, ani mi neprišlo potvrdenie na gmail. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. října 2018 20:29

Biely kvet To je divné 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. října 2018 11:09

...nejpovedenější a pro mě nejhezčí z celé dlouhé řady vůně Sí je

Sí Le Parfum Giorgio Armani

Vůně začíná luxusní lahodně tlumenou ale sytou vůní bonbonů z bonboniéry Mon Cherie...

...ano - temné zpracování višní v čokoládě.

Ve chvilce se k nim ale přidá zastřená chuť černého rybízu spoutaného malátně hebkým kadidlem.

Pořád je to plné, vláčné, líné, zlatočerně husté...

...a Sí Le Parfum jemně houstne a potemňuje dál - díky ambře a pryskyřicím se  jasnost jednotlivých ingrediencí rozmostřuje, rozmělňuje, vše se do sebe navzájem vpíjí a vy se dobrovolně necháváte celou kompozicí přikovávat do pohodlného křesla,

a může te si s chutí zapálit...

Vanilkově naovocnělá ambrová vůně ohlazená kadidlem.

Krásná.

...tohle je vůně do černé...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. října 2018 11:20

J´Adore in Joy Christian Dior

Začíná jako směs chutí bonbonů Bon Pari,

pak se přidá vůně Reveal Calvin Klein - příjemné tělové naslanělo.

Pěkné, zajímavé.

Pak to na mé kůži provede obrat, změnu k delikátně dřevité zelenojasmínové vůni zahuštěné éterickým ylangem.

J´Adore in Joy osvěžuje, vpouští do plic a do celého těla vzduch a bezstarostnost...