Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Nadik
Avatar
138 příspěvků moje polička 12. října 2018 21:38
Reakce na wendulka:

razorblade Tohle se strašně těžko posuzuje, protože tuhle hranici vnímání má každý nastavenou jinak. Na můj vkus je fakt už pánská, takže já se spíš výhledově pokusím do ní vmanévrovat svojí polovičku, ale u tebe to může být jiné. To ale nic nemění na tom, že ji považuju za hodně dobrou.

​já pánskou Bottegu miluju, ale na mé druhé polovičce, už mu budu kupovat 3. lahvinku! a výdrž je celodenní :-)

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 13. října 2018 06:50

razorblade 

...vůbec by se nemělo řešit, pro koho je vůně určena, zda pro pány či pro dámy.

Brala bych to jen orientačně, ve smyslu, že nejspíš, když si přivoním k pánské vůni, bude mi jasné, že je asi, prvotně, pro pány.

Ale kdo to určuje.?..

Základ je, v čem se člověk cítí dobře.

Také hodně značek, hlavně niché, uvádí označení unisex. Aby to lidem usnadnili, jejich vnitřní pocity...

Já osobně jsem nosila třeba Dior Homme Intense, Au Masculin Lolita Lempicka, obě vůně opakovaně, a obě mi byly velmi chválené a nikdy nikdo nezpochybnoval, že nevoním jako holka/žena, naopak - prý to vonělo HODNĚ dobře.

Ke všemu - moc se mi líbí ten kontrast - žena/"pánská" vůně. Když to správně sedne, je to bomba!

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 13. října 2018 07:25

Miru 

Do kamene tesat.

Naprostý souhlas.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 13. října 2018 08:04

Miru Presne tak! 

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 16. října 2018 10:38

Les Classiques de l'Occitane: Thé Vert (2017) (L'Occitane) - zelený čaj, sytý, hustý, s kapkou citrónu. Postupně dřevěná krabička se suchým čajem, pár květy usušeného jasmínu a usušenou nastrouhanou nahořklou citronovou kůrou. Dávno již nevyráběná "čajová série" ((zejména pak Thé Vert au Jasmin) hlásí návrat (i když jen jako limitka)...ale v tomto případě s větší intenzitou a delší výdrží.

Wow! for Women (Joop!) - tak bohužel u mě se žádné Wow! nekoná - zpočátku jemná řídká ovocná vodička a po rozvonění slaboučká nasládlá růžička s takovým vodně vzdušným pižmem. Čekala jsem dle recenzí orientální růži ve stylu Mon Nom Est Rouge....takže ušetřím.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 16. října 2018 10:41

jerry o dekuji dekuji! ja si tu wow specialne nasla a cilene zkousela a pripadala jsem si jako blazen ze vsichni maj wow!  a ja prdlacky

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 16. října 2018 18:38

viktorka_od splavu Jak všichni? V recenzích je to 2:2 Ještě že mě alibi odradila, koupila bych naslepo a zase špatně

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 16. října 2018 19:07

viktorka_od splavu Korsičanka no já měla : wow , lak na vlasy! :D

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 16. října 2018 20:12

Korsičanka no tak nějaký nelibý tón to může mít každý jinak, ale "pěknou poctivou hutnou růžovo-malinovou marmeládu" si teda představuju docela jinak.. pro mě taková sice nečekaně kořeněná, ale voda prostě

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 16. října 2018 20:12

alibi lak na vlasy cítím v některých amuažkách

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 16. října 2018 20:15

Korsičanka jinak teda právě objevuju vám všem dávno známou klasiku, jako toho saaba co jsem se nad ním tuhle rozplývala a dnes Poeme od Lancome, z té nejsem tak moc unešená, ale taky se mi líbí:-)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:04

jerry zaujal mě Tvůj popis Haiku: Bois d'Hinoki (Masakï Matsushïma), kde se dá prosím vyzkoušet?

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:22

nonemy 

Tak to bohužel netuším, tahle značka se v našich kamenných parfumeriích příliš nevyskytuje.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:23

na základě nějaké zmínky už nevím kde jsem si na slepáka pořídila odstřik, a -

Poême Lancôme

zpočátku ostřejší ovocná vůně, bílé broskve a možná i jabko, vteřinku se mihne nelibý tón - narciska zřejmě. už po malé chvilce se ale přidá bílá květena konvalinkového typu - taková křuplavě čerstvá. jako talíř čerstvě nachystaného ozdobně krájeného ovoce vedle právě naaranžované kytice řezaných květů ve váze... váza není žádný klenot z broušeného skla, je to pěkná, střízlivá váza, a ovocné občerstvení je čerstvé, lákavé a dobré, nakrájené na plátky jeden jako druhý a zkušeně naskládané na talíř - je to ale běžná domácí tabule, nic exkluzivního. vůně postupně sládne a mění se v nektar z květů. nemám ji vyloženě medovou, ale spíš opravdu ta sladká květová šťáva. a závěr je pak vanilkově krémový, stále s rozeznatelným krásně květinovým tónem.

tradiční dámská květinová vůně, obyčejná ale poctivá, pěkná

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:29
Reakce na jerry:

Bottega Veneta: Bottega Veneta Pour Homme Extreme

Ohó, tak tohle je příjemné překvapení. Tmavý flakon v sobě kromě úvodního závanu trpkého bergamotu totiž ukrývá vůni hlubokého pohádkového lesa, zahrnujícího snad všechny jehličnany. Místo Puka a pohádkových postav v něm ovšem najdete statného dřevorubce v kožené bundě.

Už vícekrát jsem na ni slyšela chválu a teď i ty....jehličnany mě lákají k vyzkoušení.  ​

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:31

jerry Škoda, děkuji za odpověď.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:34
Reakce na wendulka:

Bottega Veneta: Bottega Veneta Pour Homme Extreme

Ohó, tak tohle je příjemné překvapení. Tmavý flakon v sobě kromě úvodního závanu trpkého bergamotu totiž ukrývá vůni hlubokého pohádkového lesa, zahrnujícího snad všechny jehličnany. Místo Puka a pohádkových postav v něm ovšem najdete statného dřevorubce v kožené bundě.

A do kšá, dočítám se zpožděním, ale tohle asi budu muset taky zkusit... Píšu si.​

Edit: omlouvám se za zmatek se dvěma příspěvky, z nichž jeden je celý divný - nedařilo se s odesláním a teď to neumím smazat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. října 2018 17:33

Soir de Lune (Sisley)

Dotkl se tě měsíc

a nitky stříbra zapomněl ve vlasech tvých.

I mě se dotýká …

Stojíš tu se mnou

a na rtech máš tichý smích.

I já se směju …

Svět zalil mléčný jas a noční chlad tiskne mě k tobě zas. A tebe ke mně, když tiše tu stojíme na kousku Země. Ten kousek náš je právě teď a kolem něj roste pevná zeď. Jen vůně jí proniknou, třpytivě stříbrné a medově sladké a křehké jak květina … kousek Země a na něm my a sen, co zrovna začíná.

Bolestně krásná, chladná i hřejivá vůně věčnosti.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 17. října 2018 17:42

Dalia 

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 17. října 2018 18:44

Dalia Krásne!