Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 08. října 2018 10:11

Vyzkoušela jsem teď spoustu věcí, ale příznačné je, že žádná z nich i neuvízla v pamětí natolik, abych ji byla schopna popsat. Banální, opakující se, nerozlišitelné...

Velké zklamání je nová edice L´Interdit od Givenchy - těšila jsem se a ono to voní tak průměrně a nezapamatovatelně.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 08. října 2018 21:02

Tiffany: Tiffany & Co Intense 

Verze Intense vybalí hned na začátku krásný pudrový kosatec s krémovým pižmem a mandarinka, tentokrát zelená i se zelenými lístky, se drží v pozadí. Vůně je sytější než původní verze a jde i víc do prostoru, navíc se tady povedl také drydown - je balzamicky ambrový se sladkým vanilkovým benzoinem. Flakon nádherný a myslím, že i vůně nedělá luxusní značce ostudu.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 10. října 2018 11:35

Haiku: Bois d'Hinoki (Masakï Matsushïma) - Zelená nahořklá vzdušná vůně, po rozvonění s kouskem fíkového listu a s lodyhami odkvetlého jetele. Ve finále pak hobliny vyplaveného cedru s drobným náznakem kouře. Vůně docela minimalistická (až parfémově "asketická"), ale zato hodně povedená - nesladká, nekvětinová, neovocná. Ideální na léto.

Sound of Donna (Trussardi) - lehce připečený cukr, do kterého se brzy vklínily syntetické laciné drogerkové tóny, aby vbrzku vše zmizelo v nenávratnu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2018 11:59
Reakce na Fleur:

Velké zklamání je nová edice L´Interdit od Givenchy - těšila jsem se a ono to voní tak průměrně a nezapamatovatelně.

​Průměrně ano, ale nezapamatovatelně, to bych neřekla. Alespoň mě utkví žvýkačková tuberóza s allurovským jasmínem v paměti vždy dokonale.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 10. října 2018 14:14

jerry 

Sound of Donna - vnímám stejně. A hlavně, fakt ve chvilce z kůže zmizí. Takže na co takovéhle vůně..?

...k L´Interdit

- původní samozřejmě neznám, nemám srovnání.

No, není to sice výkřik originality, a pro fajnšmekry taky asi ne, ale je líbivá a celkem pěkná, povedená.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. října 2018 14:29

jerry to je pro mě mor, todleto...!  jak se někde napíše "Zelená nahořklá vzdušná vůně, po rozvonění s kouskem fíkového listu a s lodyhami odkvetlého jetele. Ve finále pak hobliny vyplaveného cedru s drobným náznakem kouře."  - fíkový list, jetel, cedr a kouř! jasně, že to budu muset vyzkoušet a vím, jak tyhle vůně (zvlášť když jsou povedené) u mě končí    

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 10. října 2018 14:36

wendulka Miru 

Já se tomu zklamání Fleur vůbec nedivím - pod slovním spojením "Givenchy L'Interdit" očekávám něco zhola jiného, než líbivou květinovku. Jo kdyby se to jmenovalo jinak (třeba Eau d´Kytka Nějaká), tak neřeknu, ale nazvat to L'Interdit je klamáním spotřebitelského pamětníka.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 10. října 2018 14:39
Reakce na prďola:

 jak tyhle vůně (zvlášť když jsou povedené) u mě končí    

​Žeby na poličce

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. října 2018 14:47

jerry zrovna včera jsem si uvolnila část té reálné "poličky" a říkala si, že to nějakou dobu vydrží. takhle ale asi moc dlouho ne... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2018 16:05

jerry Ale tak to jo. V tomhle ohledu jsem taky zklamaná. Já to fakt myslela čistě jen z hlediska, že vůně tohoto typu jsou pro mou cichovou paměť naopak zapamatovatelne až moc 

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 10. října 2018 17:13
Reakce na jerry:

wendulka Miru 

Já se tomu zklamání Fleur vůbec nedivím - pod slovním spojením "Givenchy L'Interdit" očekávám něco zhola jiného, než líbivou květinovku. Jo kdyby se to jmenovalo jinak (třeba Eau d´Kytka Nějaká), tak neřeknu, ale nazvat to L'Interdit je klamáním spotřebitelského pamětníka.

​Přesně, jerry mi mluví z duše!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. října 2018 08:48

Už jsem taky potkala a zkoušela L´Interdit. Není špatná, naopak mi přijde celkem fajn, je příjemná, což poslední dobou nějak nemám moc šancí u toho, co v mainstreemu zkouším, konstatovat. Ale chápu, co chtějí jerry a Fleur říct. Na L´Interdit je to málo...

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 12. října 2018 11:28

Evening Rose (Aerin) - růže macerovaná ve sladce koňakové ambře...a toť vše...přesto dokonalost sama, která mě okouzlila na první počich. Je blízká Mon nom est rouge, má v sobě i něco z Perfume Calligraphy Rose. Možná trochu jednotvárná, zato však s velmi dobrou intenzitou i výdrží.

First Instinct Blue Woman (Abercrombie & Fitch) - gejzír syntetiky, kterému vévodí řídká ambroxanová dřevoambra, doplněná po rozvonění kbelíkem odstáté vody (zřejmě proto je "Blue"). 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. října 2018 17:08

Marc Jacobs: Daisy Love

Je v první fázi docela příjemnou směsí pralinek s ostružinovou náplní a gumových medvídků. Po rozvonění bohužel sklouzne do lehce syntetického sladkého dřevpižma s mihnuvším se slaným podtónem, ale jak píše jerry, není to zase až tak zlé.

Bottega Veneta: Bottega Veneta Pour Homme Extreme

Ohó, tak tohle je příjemné překvapení. Tmavý flakon v sobě kromě úvodního závanu trpkého bergamotu totiž ukrývá vůni hlubokého pohádkového lesa, zahrnujícího snad všechny jehličnany. Místo Puka a pohádkových postav v něm ovšem najdete statného dřevorubce v kožené bundě.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 12. října 2018 19:37

wendulka Tyjo, nevim cim to je, mam dnes fakt rozhaseny cely telo i mysl, ale dostala jsem chut na pralinky, jejichz napln bude duhova medvidkova smes Jesteze se takova podobna potravina nevyrabi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. října 2018 20:08

Luna Ty máš ale chutě! 

Offline razorblade
Avatar
8166 příspěvků moje polička 12. října 2018 20:24

wendulka ta panska botega... hodila by se i na damy? Ten popis se mi moc libi :)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. října 2018 20:32

razorblade Tohle se strašně těžko posuzuje, protože tuhle hranici vnímání má každý nastavenou jinak. Na můj vkus je fakt už pánská, takže já se spíš výhledově pokusím do ní vmanévrovat svojí polovičku, ale u tebe to může být jiné. To ale nic nemění na tom, že ji považuju za hodně dobrou.

Offline tina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 12. října 2018 20:36

razorblade já bych ji teda klidně nosila

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 12. října 2018 21:25
Reakce na wendulka:

Bottega Veneta: Bottega Veneta Pour Homme Extreme

Ohó, tak tohle je příjemné překvapení. Tmavý flakon v sobě kromě úvodního závanu trpkého bergamotu totiž ukrývá vůni hlubokého pohádkového lesa, zahrnujícího snad všechny jehličnany. Místo Puka a pohádkových postav v něm ovšem najdete statného dřevorubce v kožené bundě.

Už vícekrát jsem na ni slyšela chválu a teď i ty....jehličnany mě lákají k vyzkoušení.  ​