Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 15:25
Reakce na slniecko:

 Čechách sú tiež, alebo rovnako ako na SR len 100vky?

​Bohužel ano. Mě by stačilo 50 ml balení (a brala bych šeřík, růži, verbenu i čaj).

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 20:22

Rose and Angelique Jeanne en Provence

 Hladce rybízově růžové(od slova růže) křupavě(cedr) teple ledové(pepř) nasládlé pižmo ohlazené křehkými kvítky konvalinek s mýdlovými bublinami.

...je to jak osvěžující sorbet s přímořským vánkem ve vlasech a s lehkou tunikou halící čisté tělo...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 23:26

Miru Miru, rada si prečítam tvoje recenzie, ale u teba navyše a to vďaka tvojim fotkám,  si začínam vyskladávať moje outfity, vďaka aj za ne.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 03:20

milacka 

...téda... Moc děkuji...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 16:55

ad Rose and Angelique

když ji cítím, naskakují mi vůně

Parisienne YSL, Bvlgari Rose Essentielle EdP, O´de Azur Lancome

ad Gucci Guilty Absolute

- něco na způsob Daim Rouge Sentifique

Vlastně - tyto dvě vůně se dají vrstvit, resp. Rose Angelique je takový zjemňovací a přislazující element...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 22:12

Samsara edt Guerlain.

Známe se už 10 let, tak k výročí jedno vyznanie:

Letní prázdniny...Děti je většinou tráví u babiček na vesnici a běhají mezi slepičákama, já jsem je trávila u babičky v centru Brna v dobách, kdy se po ulicích ještě nepotulovali hipsteři s míšenci jezevce a psa na vodítku, ale svazáci. Ale i tihle hoši v sobě měli kreativního ducha, protože v den mého příjezdu nasprejovali babičce na činžák modrý nápis ORLÍK. Byla jsem děsně naštvaná, protože ostatní domy nápis neměly a já tehdy nerada vyčnívala z davu. Měla jsem kostkovaný černý šatičky a modrý čtvercový kufřík a prostě radši bych zaplula do domu bez nápisu. Když příští den přibyl nápis ještě nápis "Kučerka je LEZBA" vyrytý kapesním nožíkem do omítky, nechala jsem to plavat, prostě teď mě čekají prázdniny ve velkoměstě. Takhle to tu chodí, je to divoká džungle a vlastně je to mnohem lepší než počítat kuřince a nudit se u rybníka. 

Když jsem vešla do domu s nápisem, okamžitě jsem ucítila opojnou vůni vlhké omítky a starých kachliček na chodbě. Na tu rozbitou jsem vždycky musela šlápnout, protože to tak krásně cinklo a na prostorné chodbě se ten zvuk tak krásně rozléhal. Jako když ťuknete do klavíru, jako když narazí holubí zobáček do skla. V každém patře bylo odpočívadlo s popelníkem a velkým fíkusem v květináči. A malinký stoleček s pruhovanou prostírkou, kterou si tehdy  lidé vozili z Bulharska. Počítala jsem pokaždé schody. 97. Nikdy jinak. Těšila jsem se na prázdniny v tichém bytě, kde si budu tajně zkoušet červené lodičky na vysokém klínku a chodit nakupovat se síťovkou. Pak se půjde do zeleniny a budu si moct vybrat něco dobrýho. Pomerančové želé v čokoládě ve tvaru půlměsíčků, nic lepšího není. Babička pak uvařila strašně moc kyselý čaj a pak svým valašským dialektem vyprávěla, co ta sviňa Džejár zas provedl. Hrozně se mi líbilo, jak vyslovuje název "Dallas", s typickým tvrdým "L", které proráželo vzduch. A po Dallasu jsem se mohla prohrabovat ve šperkovnici a v šatníku. Měla tam spoustu mýdel a taky škrob a tabák. Byt to byl starý a vedle ložnic byl hned záchod a někdy jsem nevěděla, jestli mi to tam vlastně voní nebo ne :D 

A tyhle dětské prázdniny, to je moje Samsara. Když jsem ji poprvé ucítia, stoupala jsem po schodech a slyšela cinknutí kachličky. A slyším nezapomenutelnou větu, která mě vždy uzemnila, když jsem koukala zvědavě pod pokličku: "Hledíš jak čert do Betléma." Doufám, že babička se má fajn a sešla se všemi, o které v tomto světě přišla. Se mnou žije. V Samsaře. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 08:44

Luna tys me normalne rozbrecela! uzasny

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 09:05

Luna A mně jsi vyloudila nostalgický úsměv na tváři. Krásné! 

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 09:39

Luna Krásné vzpomínky, nádhera .

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 10:23

viktorka_od splavu taky bulím  krásný

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 12:20

viktorka_od splavu alibi Holky, nebulte!!! Ja jsem taky zavzpominala temer se slzou v oku, ale pak jsem si pustila znelku Dallasu a ta me rozsekala!

Dalia ano, presne tak jsem nakonec skoncila, s usmevem.

blackviolet Dekuji

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 12:32

Luna Já si tu znělku musím pustit! 

A omlouvám se za OT, ale když jsme u těch znělek, tak tato je zase moje dětství.  

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 13:47

Luna krása....ja mám takto svoju babičku v Habanite.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. dubna 2018 14:34

Luna Tak to je opravdu moc krásná vzpomínka!

Online jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 16:29

Exotic Blossom (Michael Kors) - neidentifikovatelné květiny, sladkokysele ovocné. Na začátku štiplavé, po rozvonění syntetické. Tohle se opravdu nepovedlo.

Scent Essence: Sparkly Citrus (Avon) - bergamotově citrusová smršť - ledově svěží a osvěžující tak, že by snad probudila i mrtvého. Kůra a šťáva z limetky a červeného grepu zmrzlé v ledu. Postupně se přidaly zelené citrusové lístky, uhlazený bílý cedr a jemný vodně květinový nádech. Bohužel zároveň s tím vůně ztratila významnou měrou na "ledovosti" a intenzitě - ale bez ohledu na to je to pro mě velice příjemné citrusové překvapení...  

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:27

Guerlain 

AA Rosa Rossa

Svěží, čerstvá, jakoby orosená růže. Opravdu hezká a příjemná růžová kompozice. Na léto určitě příjemná, akorát mi velmi složením a i vůní jako takovou připomíná loňskou Rosa Fizz, kterou mám z letiště. Mít je obě mi přijde zbytečné.

LPRN Ma robe Hippie-Chic

Další z kolekce LPRN. Lehčí a svěžejší než EDP, ani není tak sladká, ani není nakyslá na rozdíl od EDT. Dominantní je smozřejmě višeň, pro mne v tomto případě příjemně nahořklá po černém čaji. Pro mne zřejmě nejnositelnější verze LPRN. Hezky sladěná kompozice. Docela o ní uvažuji na jaro.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 13:17

Furiosa Fendi

Zlatistě světélkující nadýchaně hutná vůně...

...slunečně narkotická balzamická hmota, jež se táhne líně jak med a ztěžka obtéká dlaně, paže a pomalounku zkapává všude kolem vás a

svítí...

Medově pylové žvýkačkové aroma(nejspíš chejr) proslazuje jasmín a gardenii, zhušťuje éterickou vůni vyšlehaným velejemným máslovým krémem a tká z ní hřejivý(ambra) zlatavě nude kašmírový šál objímací vaše tělo,

jenž ale v horkých dnech naopak chladivě(pepř) hladí a s delikátně orientálními akcenty(tušený kadidlový vánek)  nenásilně osvěžuje(bergamot).

Je to italská vůně.

Okázale jednoduchý luxus.

Na jednu stranu ji vidím k bílému outfitu, kdy si slunce ve vašich vlasech hraje na schovávanou a pomrkává na mořskou hladinu, nad níž se v nastupujícím soumraku vznáší všechny nasládlé a bohaté vůně jihu,

a na stranu druhou - krásný kontrast, kdy žena schovaná za velkými skly, incognito v černé a s jednoduchým uzlem z vlasů s touhle vůní zanechává za sebou pikantně přitažlivou stopu...

Kontrast...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 14:46
Reakce na Dalia:

viktorka_od splavu Myslím, že Angel Muse je v koncentraci Edp dokonalý. Toaletka mi přijde zbytečná.

​Jelikož mi jerry na srazu týden řekla, že prý ta toaletka tak strašná není, jen hodně pačuliová, tak mi nedalo a včera jsem zkusila. No a vylezl mi z toho červený bonpar s jablečným čističem koupelen na tradičním sladce pačuliovém, lehce tlejícím angelovském základu. Mugler mě prostě nemá rád.

Čímž se přikláním k tomu, co jste tu s viktorkou o ní napsaly.

Online jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 16:25

wendulka 

Vidím, že opravdu nemá.

Každopádně žádné z nás nehrozí, že by jí toaletka skončila na poličce.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 16:58

jerry Tak to opravdu nehrozí.