Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. března 2018 16:47

Twilly (Hermes)

Takový jeden z letních dnů ...

Sklenice vychlazené citronády v horkém letním dni, čerstvě nastrouhaný zázvor a mléčně vonící tuberóza. Tři asociace, které mi Twilly vyvolává. Zpočátku nahořklé citrusy s lehounkou příměsí zázvorové štiplavosti, po chvíli jemný tuberózový dotek, v němž si mléčný akord předává štafetu se sladce žvýkačkovým tónem. V základu se objeví něco málo dřeva, které tu letní rozvernost trochu uzemní.

Vcelku příjemná polívačka, s níž se lze potěšit a bezbolestně zapomenout.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 30. března 2018 18:23

Lacoste Pour Femme (Eau de Parfum Légère) Aa to zpočátku vypadalo na zcela jinou vůni (ty citrusy na začátku mě jako dlouholetou milovnici původní Lacoste pour Femme skoro až vyděsily), tak to skutečně Lacoste pour Femme je (myslím tím ovšem reformulovanou verzi) - sice pižmově ledovější, ale zároveň tady naředěná a slaboučká. Za co, panebože, za co? A hlavně proč?

Florence (Roberto Cavalli) - tak zase jeden klon La Vie Est Belle, v podobě umírněné (zejména ubylo pačuli), navíc "střihnuté" Armaniho Si.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. března 2018 18:34

Pokud jde o srovnání Mon Guerlain a Mon Guerlain Florale - patřím spíš do skupiny těch, kteří preferují Mon Guerlain Florale. Jasně, přála bych si víc levandule v obou verzích, její opatrné dávkování mi přijde jako promarněná příležitost odlišit se od ostatních vůní ostatních značek i za cenu komerčního průšvihu. Ale když to tohle pominu... Mon Guerlain Florale je méně sladká, sušší, a má v sobě zajímavý, mandlově nahořklý tón, který je mi dost příjemný.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. března 2018 18:39

jerry 

Já Florence vůbec, ale VŮBEC necítím.!

Líbil se mi název, flakon, i vůně na kůži začala pěkně, ale snad ve vteřině byla

fuč

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 30. března 2018 19:23

Miru 

Ten flakón je "naživo" mnohem hezčí než na obrázku. Ale obsah je promarněná šance...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2018 20:03

Dalia Ano, ta fáze s bublinkovou limonádou v Twilly je skutečně nádherná - v tomhle ohledu k ní ta fotka sedí dokonale! Dokonce i tu tuberózu bych zvládla, ale ten základ mi bohužel drhne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. března 2018 20:09

wendulka Čekala jsem od Twilly víc. Flakon se mi rozhodně líbí více než obsah.  

Co mě ale voňavě potěšilo, je Knot Absolue. Teď večer jsem se s ním poprvé pořádně navoněla a je to tedy skutečně moc příjemná vůně. A její tajemně balzamický výraz mě stále nutí se očichávat. Šla jsem do něj naslepo a rozhodně nelituji.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2018 20:57

Dalia Fakt? Tak schválně zkusím.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. března 2018 21:04

wendulka Mně je tedy příjemný i klasický Knot i verze Florale.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2018 11:43

Knot Eau Absolue (Bottega Veneta)

V uliček tajemstvích

rozlil se jas

a do sítí z lásek mých

chytil se čas …

Letmé zajiskření citrusů prosvětlí cestičku mezi keři obsypanými bílými kvítky. Kroky jsou měkké a tlumené vlhkou zemí, nad níž se omamnost jasmínu snoubí s vůní kypré hlíny a pryskyřic. Nechám se obejmout teplým vánkem, v němž uvízl šepot kvetoucí levandule a jdu dál vábená sladkou vanilkou, jdu dál, až vnořím se do labyrintu malebných uliček a stanu se součástí jejich tajemství …

Tajemně balzamická, klidná, snová … čarující vůně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 19:59

Thierry Mugler Angel Muse EDP 

sladké červené bobule zapomenuté v plesnivějícím sudu s alkoholem. pačuli je tu hodně, ale v této kombinaci je mi příjemné. lehce cítím i pár růží. postupně vystupují z hlíny, jsou krémově smetanové. za dvě hodinky zkrotne jako andílek, a je z ní jemná vůně. 

tohle je Angel bez cukrové vaty a Angel jemný, krotký, vhodný na denní nošení - konečně jsem ho našla!

mám i vzorek EDT, ale ta mi přišla vyloženě nezajímavá, tuctová a syntetická, jsem si jen poznačila: zacatek vylozene kysely a trochu synteticky, citron nebo takove to zelene jablko

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 20:10

viktorka_od splavu Myslím, že Angel Muse je v koncentraci Edp dokonalý. Toaletka mi přijde zbytečná.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 20:17

Dalia jj vylepšit to už nejde, takže to uplně zvorali:P

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 23:47

viktorka_od splavu Dalia Hm, zrovna jsem si říkala, že bych se mohla odhodlat zkusit i tu toaletku, když se mi edp jako jediný z Angelů líbí, ale pokud se obě v jejím hodnocení shodnete, tak to na to kašlu.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 13:09

Calvin Klein: CK One Shock for Her

Ovocná vůně, nejdříve jako rybízová marmeláda v koláči, pak spíše červený mix s označením "linecká". Po úplném rozvonění je znát i pižmový základ. Moc se mi líbí, ale nevím, jestli bych se s ní vydržela vonět dlouho. Je trochu jednotvárná a mám z ní neodolatelnou chuť na linecké cukroví a hrnek kakaa.

Calvin Klein: CK One Shock for Him

Pánskou CK One Shock for Him jsem zkoušela na sobě. Na začátku cítím svěží vůni se skořicí, trochu jako krupicová kaše s levandulí a skořicí. Zavoní i jablka, nejdříve čerstvá, zelená, pak zesládnou a celek připomíná spíše jablečný štrůdl, stále s levandulí. Ve vůni přibývá cukr, zároveň zůstává unisexová, hodí se pro pány i dámy. Tak jako dámská verze CK One Shock for Her je i tato zajímavá chuťovka, jen přemýšlím, proč to slovo Shock v názvu. Vůně je ke konci sladce pižmová, mírně "vyvanulá", jak mi někdy ke konci nasládlé pižmovky připadají, je to ale celkově příjemná vůně.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 13:22

Versace pour Femme Dylan Blue (Versace) - nefalšovaný červený bonpar - svěže sladký, neulepený a budící samé příjemné vzpomínky. Jenže bonpar spadnul mezi nějaké suché bylinky a to byl začátek konce. Vše se začalo rozpadat do syntetického neuspořádaného mišmaše. Škoda nádherného flakónku pro takové parfémové peklo.

Eau de Karma (Thomas Sabo) - ovocně květinová sladší pižmovka. Příjemná drogerkovka pro nenáročné -náctileté. Za málo peněz málo muziky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 23:59

Jil Sander: Sun

Hledáte dokonalou vůni opalovacího krému bez kokosu a bílých květin za pár šupů, jelikož Sunshine od Amouage je na vás už příliš drahá? Pak není nic snazšího než se nechat osvěžit citrusy, nechat se zahřát hřebíčkovým karafiátem, natřít se opalovacím krémem s vůní přezrálých banánů a dát si to k tomu sklenici perlivé coca coly a pohár vanilkové zmrzliny s oříšky a hoblinkami bílé čokolády v Sun.

Yves Rocher: Rose Fraiche

Je dalším parfémem z kategorie za málo peněz hodně muziky. Je totiž naprosto dokonalou vůní čerstvě oloupaných mandarinek, rozříznutého grapefruitu a svěží ovocné růže a jemném pižmově dřevitém základu, které společně evokují dojem jiskřivého růžového šampaňského.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 00:03
Reakce na wendulka:

Yves Rocher: Rose Fraiche

Je dalším parfémem z kategorie za málo peněz hodně muziky.

​Ona je vůbec povedená celá kolekce Un Matin au Jardin.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 06:10

jerry Aha, tak to se budu muset do Yves Rocher zase po dlouhé době podívat. Na tu růži jsem atrefila náhodou jen díky janejane.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 14:22

Hej, je to vydarená kolekcia. A pred pár rokmi (vlani? predvlani? predpredvlani? už neviem...) som zistila, že v rakúskych YR ich majú aj v malých baleniach...a odvtedy som sa tam už nedostala....teda do Viedne hej, ale keď už som tm, tak mám iné plány ako YR:)....v Čechách sú tiež, alebo rovnako ako na SR len 100vky?