Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:47

Eau de Sisley 3

Osvěžující sprška ve formě bergamotověgrepové šťávy ohlazené tangerinkou,

zahuštěná zázvorem, jenž dodává i příjemnou pikantnost.

 Na jedné straně vůni změkčují vzdálené tóny meruněk a na straně druhé současně vnímáte i jisté jemné stabilní dřevito(vetiver, pačuli),

které vůni ukotvují, aby se nevypařila jako pár kapek na slunci...

Většina ingrediencí ve složení jsou spíše "tvrdšího" a průraznějšího rázu, ale nejspíš díky vanilce a pižmu tahle Eau osvěžuje něžně a trvale...

Velmi příjemné.!

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 15:00

Miru Čtu jak pilně zkoušíš, a zatím to vypadá, žes vybírala dobře. Gratuluji a přeji, ať jsou i další vzorky pro tebe příjemné.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 15:04

Poéma 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 21:02

Dnes sa mi v stánku na Dobrom trhu podarilo vyskúšať pár vôní Luminia / Lvminia, na ktoré som bola už dlho zvedavá.

Cherrie in Love - Začína žiarivo čerešňovo, potom prechádza do sladkého čerešňového krému. Postupne sa bohužiaľ zvrhne do sladko-umelého drydownu.

Magnolia & Tuberose - Ok, tak tuberózu si škrtneme, tá proste nedostala šancu. Ide o magnóliu so zelenými tónmi, veľmi príjemnú, nekonfliktnú, jednoduchú a oddychovú kvetinovku s pomerne slušnou výdržou.

White Tea & Jasmine - Biely čaj s citrusmi, ktorý príjemne zavanie, ale odvanie tak rýchlo, že k nemu vlastne nie je viac čo napísať.

Honey & Thyme - Čerstvé bylinky, trocha kvetového medu. Jemná, upokojujúca vôňa, bohužiaľ veľmi slabo drží.

Tak neviem, či som mala blbú ruku na výber, alebo proste na mojej pokožke nespolupracujú. Dcéra skúšala Navona Lily a dopadla celkom dobre - s teplou, mäkkou, drevitou vôňou.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 17:29

 Aura ((Eau de Parfum) (Mugler) - začátek je naprosto šílený - ostrá koncentrovaná nemocniční desinfekce na vytírání podlah a v ní plovoucí zelené masité lodyhy. A tu najednou se zjevila Maruška s kouzelným váčkem naplněným solí...jenže místo soli (co je nad zlato) začala sypat do desinfekce vanilku s moučkovým cukrem - nejdřív pomalu, ale postupně tempo zrychlila a vanilkou nešetřila. Když zelené lodyhy důkladně zasypala, poprášila je ještě hrstkou nesladké suché skořice.

Závěr: nebyla to Maruška, byl to maskovaný David Copperfield - protože udělat z něčeho tak strašného prohřátou skoro až gurmánskou vůni, sladce skořicovou, s jemným krémově květinovým nádechem, to dokáže jen kouzelník.

Live Irrésistible Blossom Crush (Givenchy) -  sladká ovocenka květinová, po rozvonění navíc sladce pačuliová. Naprosto neoriginální, lehce syntetická, vezoucí se na vlně La Vie Est Belle, Si, Manifesto...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 17:48

jerry Super popis Aury. Tyhle silenosti si na sebe napisou recenzi samy rovnou, staci se na ne podivat.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 18:00

Luna 

A to jsem se ji bála vyzkoušet - po všech těch recenzích tady. A jinak máš úplnou pravdu - to se fakt psalo samo.

Zvrhle se začínám těšit na letošní verzi EdT...jen doufám, že Mugler nevyměkne a nebude to nějaká sladká hrušková voda.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 19:04

ad Aura Mugler

...no, zkoušela jsem ji mezi mnohla. Ale nic kontroverzního se nekonalo.

Byla mi vcelku příjemná od začátku.

Žádný extrém, ať už v čemkoliv.

Prostě moje paměť mi říká, že to byla příjemná vůně.

Asi zkusím znovu, až to půjde, a rozpitvám ji

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 11:50

Hehe, zrovna jsem chtěla jít psát, že jsem Auru teda taky zkusila na ruku (po papírku, který nezaujal, to po zdejších recenzích ani jinak nešlo)... A na mně teda rozhodně lepší než papírek, ale že bych měla pocit něčeho objevného, tak to tedy ne.  Začátek se mi teda i docela líbil, fakt to bylo zelený (ne to neurčitě svěží, co mi dá ozkoušet každá asistetntka, když chci něco zeleného), pak to trochu zesládne, to ano, ale ani bosorka s cigárem od Luny, ani vanilka a skořice od jerry se na mně nekonala. Asi mám něco s nosem nebo s kůží...   

By mě zajímalo, jak bych ji vnímala nemít odsud z těch recenzí jistá očekávání... Ale to se asi nikdy nedovím.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:16

Agent Provocateur

Podzimní ladění …

Hýčkat se v hřejivém objetí měkoučké šály a dotekům podzimu nastavit tvář. Nechat se opíjet tím, jak voní svět a ráda být tady a teď.

Sladce dřevité čarování pohrávající si lechtivou pikanterií šafránu a jemnými akordy květin. Vůně evokující podzimní čas a křehkost uschlých růží, příjemno teplého svetru a pudrovou sladkost sálající z pokožky, potřebu snít a na stopě tajemství života být …

Magická vůně! A krásná.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 20:04

U nás už kvetou šeříky a to mě inspirovalo k tomuto článku

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 20:23

alibi Právě jsem dočetla. Moc pěkný článek! 

Offline Korsičanka
Avatar
12837 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 20:32

alibi A ta historie!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 20:55

Dalia Korsičanka děkuji :*

tentokrát toho vyzkoušeného mám opravdu málo, tak mi pomáhaly vaše parfumaniacké popisy :)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 22:04

alibi  krásné čtení. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 22:06

alibi "šeřík utlačovaný frézií" - to by se mi mohlo líbit skvělý článek, díky

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 02:06

Balenciaga Paris Trilogy:

Balenciaga Paris - Na úvod malý kýchanček od čierneho korenia, hneď potom precháza do mäkkej, nežnej, jemnej fialkovej vône. Neskôr sa pridá troška púdru a ľahké drevá, ktoré ale fialku nijako neprekryjú, naopak, zvýraznia ju a držia jej chrbát. Veľmi pekná vôňa.

Balenciaga Paris L'Essence - Na rozdiel od pôvodnej Balenciaga Paris, tu žiadne korenie na začiatku nie je. Ide sa rovno na vec - na fialky, v tomto prípade cukríkové, ale vo veľmi zvláštnom vzťahu so živicami, ktoré jej nedovolia padnúť ani do sladkosti, ani do gýčovosti. Vetiver dodá jemnú zelenú chladivosť. Veľmi zaujímavá a nadčasová vôňa.

Balenciaga Paris L`Eau Rose - Tak tu začíname černicovým dropsom, šťavnatým a nepresladeným. Do toho nečakane trocha zelene. A pačuli. Ako niekde  diaľavách cítim jemne púdrovú fialku, ruža zatiaľ nič, ani ospravedlnenku neposlala, len tá troška púdru a pačuli. Paradoxne vôňa napriek prevahe pačuli nie je ani ťažká, ani vlezlá, len tak nejako nezaujímavá. No a keď som to s tou ružou už úplne vzdala, odrazu nečakane dorazila. Červená čajová ruža v plnej paráde, pačuli sa ticho schová niekam do úzadia, niežeby tam nebolo, len proste už nie je stredom pozornosti. V centre diania je jasná, skôr teplá vôňa ruže, s jemnou zeleňou. A keď už je teda tu, tak sa rozhodne nikam neponáhľa...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 11:29

Petale Noir (Agent Provocateur)

Zahrada rozkoší …

Žádné „noir“, ale lechtivé doteky slunečních paprsků na hebké kůži a vzduch prosycený sladce květinovou omamností, která v sobě nese stopu vlhké zeminy. Šťavnatost kvetoucího jara, rozechvělá radost z prostého bytí, příjemná malátnost umocňovaná všeobjímajícím voňavým teplem a probouzející se touhy kdesi uvnitř samotné duše.

Květinový nektar po kapkách se vpíjející do jemňoučkého semiše, letmý závan tabákového aroma začarovaný v jantarově pryskyřičných tónech a nakonec proměna v laskající chladivé hedvábí dotýkající se smyslů s nekonečnou něhou.

Je nádherná, tak trochu retro … vůně příslibu všemožných rozkoší.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 12:09

Renusatko viktorka_od splavu děkuju :) ještě, že nemám moc touhu zkoušet ty nikové šeříky, naštěstí pro mou peněženku :)

slniecko kýchanček a ospravedlněnka mi vyloudily úsměv na tváři :)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 16:23

alibi