Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 03:35

Chloé - Nomade: Vôňu otvára príjemným ovocnosviežím úvodom mirabelka, ktorá ovšem vytvára podozrenie, že pôjde o ďalšiu dievčenskú ničnehovoriacu ovocenu. Ale nie je to tak. Prichádzavšia frézia vôňu síce jemne ale naozaj veľmi jemne osladí, zároveň pridá na komplexnosti. Vetvičník zo začiatku nie je veľmi cítiť, maximálne tak v stopovom množstve, ale je jasné, že "niečo" udržiava vôňu v dospelej, aj keď ľahučkej podobe. Neskôr zreteľne cítim podtón veľmi jemnej kože, ktorý môže mať na svedomí. Výsledkom je ľahká, letná, negýčová, vyslovene elegantná vôňa. V rámci značky pomerne prekvapivá.

Guerlain - AA Bergamote Calabria: Príjemne nahorklý bergamot s ďalšími citrusmi a zeleným podtónom. Nekomplikovná, v dobrom slove osviežujúca, až aktivizujúca vôňa.

Mugler - Aura: "Jéj, veď to vonia ako Štós" bol prvý komentár mojej dcéry, keď sme dnes spoločne skúšali Auru (Štós sú slovenské kúpele, kde sme s ňou v detstve chodievali kvôli dýchacím problémom). A vskutku, hneď sa mi vynorila vôňa ihličia a sladkej vône parkových kvetov, tu v spojení s ovocnou, takmer citrusovou sviežosťou. Vanilka vôni dodáva teplo, hutnosť a mierne ju osladí. Toto sa podarilo.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 18:16

slniecko Aura? Podařila??? My si nad ní s kolegyňkami většinou rveme vlasy! Stejně jako z Chloé -Nomade nejsem odvázaná a určitě nejsem sama. No, alespoň vím, že si mám dát od tvých  rcenzí odstup:))) Máme rozdílné nosy:)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 18:32

Korsičanka Kdepak nosy. V případě slniecka je to fakt jiná kůže. Až se nám povede domluvit v létě nějaký ten další sraz v Bratislavě, schválně si v 1907 stříkni na sebe nějakou vůni (ideálně nějakou od 1907, tam je ten rozdíl nejmarkantnější) a pak na ni.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 18:36

wendulka Těším se na sraz i na Lucčinu kůži Doufám, že už bude/budou k mání nová/nové Evčiny vůně

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 23:21

Heh, ja to občas rada predvedem s klasickým shalimarom....to nikto nechce veriť, čo s ním spravím ...

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 20:39

Omnia Pink Sapphire (Bvlgari) - ovocně květinově svěží sladkokyselá pižmovka s červeným bonparem rozpuštěným v teplé vodě. Typově je to naředěná Omnia Coral (ale naředěná opravdu hodně), generická a navrch syntetická. Kde zůstaly Omnia, Omnia Amethyste, Green Jade, Crystalline?

Angel Muse (Eau de Toilette) (Mugler) -  Angel Muse EdP s oslazenou citronovou šťávou na začátku a se štědrou porcí pačuli se směsí tropického ovoce, Po uplném rozvonění lískooříšková sladká pačuli. Je to znatelně jiná než verze EdP, ale už není tak povedená.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 21:16

jerry Coral sa dá ešte nariediť ?

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 22:31

slniecko 

Je to s podivem, ale dá.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:20
Reakce na Yvraine:

Guerlain 

AA Rosa Rossa

Svěží, čerstvá, jakoby orosená růže. Opravdu hezká a příjemná růžová kompozice. Na léto určitě příjemná, akorát mi velmi složením a i vůní jako takovou připomíná loňskou Rosa Fizz, kterou mám z letiště. Mít je obě mi přijde zbytečné.

LPRN Ma robe Hippie-Chic

Další z kolekce LPRN. Lehčí a svěžejší než EDP, ani není tak sladká, ani není nakyslá na rozdíl od EDT. Dominantní je smozřejmě višeň, pro mne v tomto případě příjemně nahořklá po černém čaji. Pro mne zřejmě nejnositelnější verze LPRN. Hezky sladěná kompozice. Docela o ní uvažuji na jaro.

​Právě je obě zkouším na letišti. Ta AA je ze začátku opravdu příjemně svěží, jenže pak sklouzne do cedrově pižmového základu, který na mojí kůži vždycky bohužel čpí a vyzní tak lacině.

Co se týče LPRN Hippie Chic. Ty likérové višně na začátku se mi opravdu líbí. Teď už mi tam ale na můj vkus leze trochu moc růžovoého llokumu. Mým favoritem tak zůstávají LPRN Black Perfecto a LPRN Couture, ale tuhle bych dala hned za ně.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 09:53

wendulka 

Black Perfecto je pro mě nejvíce překvapivá vůně. Očividně u ní hrozně záleží na počasí, jak na mě vyzní. V teple to je takový nudný, slabý odvar klasické EDP. Ale v chladnějším počasí to je úplně něco jiného. Takže tu budu pořizovat na podzim.

LPRN Couture mi bohužel nějak unikla. Ale kdybych na ni ještě někde narazila, určitě bych ji chtěla vyzkoušet.

Já teď zkoušla Mugler Angel Eau Sucrée, akorát nevím, kterou verzi. Flakon byl tmavě modrý, na vzorku je obrázek flakonu v papírovém košíčku a bombony. Nevíte někdo, který by to mohl být? S Muglerem si obvykle moc nerozumím, je na mě strašně silný a takový, jak bych to řekla... prvoplánový. Ale tohle mi podstrčil prodavač na papírku, tak jsem poděkovala, dál se věnovala jiným vůním... a pak si najednou říkám, co to tam tak hezky jemně voní. No a dopátrala jsem se, že ten Angel Eau Sucrée. Jsem pak za prodavačem zašla, že obvykle Mugler opravdu není můj šálek kávy, ale tohle je příjemné. Na sebe jsem to vyzkoušet už nemohla, tak jsem dostala vzoreček. Voní mi to jako čerské ovoce s karamelem, ale ten tam je jen tak trošku, dominantní je ovoce. Postupně se přidává vanilka, kterou mám ráda... a mám pocit, že ji poslední dobou víc ve všem vnímám. Světe div se, asi jsem narazila na pro mě nositelného Muglera.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 10:05

Bright Crystal Absolu (Versace)

Mladistvě elegantní …

Sladká šťavnatost malin zahalená v lehounkém závoji natrpklé hořkosti citrusové kůry a exotiky granátového jablka dává tušit hned zpočátku, že celkový výraz vůně nebude až tak nudně holčičí, jak by mohl napovídat samotný flakon. K ovocnému úvodu se po chvíli přidává kulaťoučká hebkost pivoňky společně s hravou sladkostí magnolie, vše načechrá nadýchané pižmo a vyloupne se pěkné tvrdé dřevo dodávající celé této duchem romantické záležitosti punc elegance a dospělosti.

Zdánlivě obyčejná žena s duší princezny … velmi příjemná vůně!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 12:07

Yvraine Ano to souhlasí, Black Perfecto je jen do chladného počasí 

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 11:00

Le Parfum in White (Elie Saab) - hodně zapudrované, přesto svěží květiny (trochu střihnuté ovocnými bonbony), s lehce dominantním pomerančovým květem. Do pudru se schovalo i několik pačuliových molekul. Originalita i na mainstream pokulhává...Elie Saab má v portfoliu i lepší.

Ayurveda (Tesori d´Oriente) - lehká a jemná svěže květinová, postupně díky sladce kořeněným ambrovým tónům sladce krémová. Bohužel se rozpadla do laciné syntetické pižmocedrové vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 00:56

Alyssa Ashley - Les Fleurs: Hlava už trochu odchádza, ale pamätám si ju ako silne kvetinovú nálož. Potom prichádzajú aldehydové a zelené tóny, s veľmi výrazným jazmínom. V tejto polohe drží veľmi dlho a výrazne pripomína Joy od Jean Patou. V základe by som tipovala dubový mach a nejaké drevá, ale veľmi sa voči výraznému jazmínu nevedia presadiť, len ho "držia".

Balmain - Ivoire (2012): Úvodná mandarinka len trochu tlmí zelenosť fialkového listu a galbana, ktoré spôsobujú, že ako vôňa pomaly prekĺzava do nežnej krémovky, ostáva vo veľmi negýčovej, jemne trpkej polohe. Keď vyvanú, ich úlohu postupne preberie "chypré" základ, aj keď si vôňa stále drží svoju nežnú krémovosť. Veľmi pekná, nežná a pritom nezameniteľná vôňa.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 08:47

Hermes d´Jour Absolu

Slunce.

Jas.

Meruňky. Sytost. Zelené lístky

schované mezi jednotlivými světle oranžovými nektarově slaďoučkými plody, jež v dlani hebce drhnou.

Pár vteřin se do vůně vecpou ostřejší, ale ne nepříjemně, a delikátní zemitější tóny. Možná z pačuli, možná z vetiveru či z nějakých dřev. Ale po chvíli mizí, jen po sobě zanechají stabilnější stopu...

Gardenie.

Hedvábná. Kašmírově hebká a hustá, přesto nadýchaná a 

křehká.

Na krémově naovocnělém základu a s mikrostopami houbiček. Hmmm!

Jasmín. Jasmínové kvítky. 

Rozverné, usmívající se, s jemnou živočišností.

Světlo, smích a láska v očích...

https://www.youtube.com/watch?v=2HepSXZXDv0

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:25

Miru 

Soudím, že ti ten slepák vyšel.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:43

jerry 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:51

Candy Kiss Prada

...začínáme od konce - 

napřed bělostné vláčné pižmo a vanilka.

Až teprve po těch dvou přichází pomerančový květ - 

vůně houstne, hutní, sládne a celkem solidně těžkne(na to, co by člověk čekal od složení...).

Sirup z pomerančů, hustý, sladký.

A jehož konzistence mi připomíná až vůně arabského trhu, kdy do složení přimíchávají i ovoce jiné.

Candy Kiss na mně voní hutně, angorsky hebce, pastelově zlatobíle.

Svojí kvalitou mi připomíná třeba Soavissimu, Melioru...

Jsem překvapená!

Velmi příjemně...

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:38

Miru 

A proto taky mám Candy Kiss na poličce (mně totiž připomíná výraznější a intenzívnější variaci na Mon Precieux Nectar, který ale na mě bohužel moc nedrží).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:40
Reakce na Yvraine:

wendulka 

Black Perfecto je pro mě nejvíce překvapivá vůně. Očividně u ní hrozně záleží na počasí, jak na mě vyzní. V teple to je takový nudný, slabý odvar klasické EDP. Ale v chladnějším počasí to je úplně něco jiného. Takže tu budu pořizovat na podzim.

LPRN Couture mi bohužel nějak unikla. Ale kdybych na ni ještě někde narazila, určitě bych ji chtěla vyzkoušet.

Já teď zkoušla Mugler Angel Eau Sucrée, akorát nevím, kterou verzi. Flakon byl tmavě modrý, na vzorku je obrázek flakonu v papírovém košíčku a bombony. Nevíte někdo, který by to mohl být? S Muglerem si obvykle moc nerozumím, je na mě strašně silný a takový, jak bych to řekla... prvoplánový. Ale tohle mi podstrčil prodavač na papírku, tak jsem poděkovala, dál se věnovala jiným vůním... a pak si najednou říkám, co to tam tak hezky jemně voní. No a dopátrala jsem se, že ten Angel Eau Sucrée. Jsem pak za prodavačem zašla, že obvykle Mugler opravdu není můj šálek kávy, ale tohle je příjemné. Na sebe jsem to vyzkoušet už nemohla, tak jsem dostala vzoreček. Voní mi to jako čerské ovoce s karamelem, ale ten tam je jen tak trošku, dominantní je ovoce. Postupně se přidává vanilka, kterou mám ráda... a mám pocit, že ji poslední dobou víc ve všem vnímám. Světe div se, asi jsem narazila na pro mě nositelného Muglera.

​LPRN Couture je pro můj nos moc příjemná vůně a její základ považuji za krásný! Pokud bude k sehnání i potom, co spotřebuji svou nynější padesátku, dám si s ní ráda repete.

Poslední dobou se mi začínají pod kůži dostávat i "zelené šatičky", černé se mi také moc líbí, a tak si říkám, že bych chtěla zkusit i "obyčejnou" LPRN Edp.