Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:04

jerry Lehce chypre vnímám zelenou Chloe. Nomade jí ale asi není podobná, že?

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:11

jerry pořád je hodně líbivá, ale asi ano, odradí . Prodavačka v marionaud to říkala taky. Teď prý frčí červené Si. 

Offline jerry
Avatar
9018 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:12

Dalia 

To bohužel nevím, protože ke zkoušení se nějak pořád nemůžu dostat.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:13

Dalia zelená Chloé jsou spíš citrusy a růže. Nomade je z podobného soudku jako Bottega Veneta, ale víc květinová a ovocná , méně "moderní chypre"

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:19

jerry alibi Příležitostně vyzkouším. Až se zase dostanu do Brna.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. března 2018 04:14

Versace Dylan Blue Pour Femme

Povedená, příjemná líbivka.

Slušná výdrž.

Dior Girl Unexpected

Příjemná.

Výdrž slabší průměr, rozpadá se...

Nomade Chloé

Mix vůní

Missoni EdT + EdP x Chloé EdP x Bottega Veneta Florale

=

ovocněkvětinová vůně na n e v i d i t e l n é m   chypre základu.

Příjemná, líbivá.

Dobře drží.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. března 2018 05:00

...miluji vůně, co pořádně drží.

Tahle se vám zakousne do kůže a už nepustí -

Guilty Absolute Pour Femme Gucci

"Hmmm! Jsi slaďoučká, nejraději bych Tě ted celou snědl!"

- takhle okomentoval začátek vůně můj muž.

Guilty Absolute nemá složitý vývoj, pomalý rozjezd nebo tak něco.

Prostě si na tělo stříknete luxusní marmeládové želé -

rozvařené maliny(ostružiny jsou spíše tušené), jejichž chuť je obarvená bohatým odérem bulharských růží a odlehčené pepřem, aby vás to množství parfémových sacharidů nezabilo.

Přestože výše napsané zní spíše jako voňavka pro nenáročné náctileté nositelky, opak je pravdou.

Pravděpodobně už právě od začátku ve vůni pracují balzámy a pačuli a to ony dodávají na zajímavosti, odstraňují případnou infantilnost, lolitkovitost...

Dobře, trochu se opravím, resp.

Guilty Absolute Pour Femme má dvě fáze.

První - tu slaďoučkou, lehce naivistickou, lákající všechno živé a

druhou - dospělou...

...po určité době se totiž případná výrazná sladkost utlumí, mírně ztáhne do pozadí, aby naopak vystoupily/více se zůčastnily ostatní ingredience.

Kombinace balzámů a pačuli ve mně vyvolává dojem až koženého tónu.

Samotné pačuli by zde bylo tvrdé a pichlavé. Ale díky přítomným balzámům v nose hladí...

Ve složení je uvedený cypřišek nutkajský.

Sice necítím vyloženě cypřišovou stopu, ale vůně je něčím, i přes své celkové působení, 

určitým způsoběm svěží, tlumeně hustě osvěžující.

Takže jak nejvíce popis sestručnit.?

Kvalitní lesklá černá kůže přelitá delikátně sladkým ledovým malinovým sirupem s kapkou poctivého suchého červeného vína.

...rozprašovač u flakonu jsem zmáčkla včera, asi před čtvrtou hodinou odpoledne a 

Guilty Absolute Pour Femme pořád drží...

Velmi povedená.!

(...vůně má víc tváří, jeden obrázek nestačil...)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2018 10:26

Miru Opět velmi zajímavý popis-musím si dát někde pořádný střik-z vialky nestačí A fotky nádherné-kam na ty úžasné baby chodíš?

Online slniecko admin
Avatar
17579 příspěvků moje polička 25. března 2018 20:01

Manufaktura - WOMEN 05: Ok, tak kto chce vôňu escadovitého typu v dôstojnejšom balení a za lešiu cenu, here you are. Všeobecne-ovocná malinovka, nelepkavá, s celkom slušnou výdržou.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. března 2018 21:41
Reakce na jerry:

alibi 

Asi největším překvapním je fakt, že je to chypre - to asi od Chloe málokdo čekal. Akorát se obávám, že většinu příznivkyn Chloe to od koupě nejspíš odradí.

Taky myslím, že odradí, leknou se... ale když se nenechají odradit tím, že nedostaly to, co čekaly... Ta vůně je docela pěkně vystavěná a v paletě nejnovějších mainstreamových kreací je výrazně povedená. Klidně bych ji občas nosila. Líbí se mi.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. března 2018 21:43
Reakce na alibi:

pořád je hodně líbivá, ale asi ano, odradí . Prodavačka v marionaud to říkala taky. Teď prý frčí červené Si. 

​Chápu, že frčí. Protože Armani, protože červená, protože sladká, protože pochopitelná (všude v okolí se vznášení podobné vůně). Nevadí, že výdrž podprůměrná.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 25. března 2018 21:44

domenica jj a protože mediální masáž

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2018 22:19

domenica Jsem se pousmála, když píšeš :...PROTOŽE ARMANI... Vzpomněla jsem si, že jsem se ptala kolegy, čím je navoněný a on hrdě vyslovil: "CALVINEM KLEINEM, NEBO HUGO BOSSEM!"

A čekal, že obdivně vzdychnu

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 25. března 2018 23:38

Korsičanka Já když se mi nedávno ptala na nějaké akci madam, čím to voním a já ji řekl, že je to Maison Francis Kurkdjian Masculin Pluriel, tak jí spadla brada a zeptala se ještě dvakrát a pak si dala dvojku na ex a odešla domů 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. března 2018 23:45

haschm To já už na veřejnosti radši ani nevyslovuju:)

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. března 2018 00:55

haschm :D to bych ráda viděla 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. března 2018 13:37

French Lilac - Pacifica - úžasný opravdický šeřík. Mají prosím ještě něco stejně podobně úchvatného jako je toto? a když bych koupilo to balení v roll onu, není šance, že se mi vůně brzy zkazí?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. března 2018 21:06
Reakce na alibi:

Zkoušela jsem novou Chloé Nomade a jsem mile překvapená. Očekávala jsem sice trochu větší odvaz směrem k pánským vůním, ale i když je vůně stále velmi ženská, líbí se mi. Možná proto že, díky mirabelce ve složení jsem si vzpomněla na jinou vůni a to Premium Concepts no 4. Obě dvě jsou bílo - květinové chypré vůně s dotekem ovoce. Takže komu se sice líbí arabka od Royal Diwan Group, ale je na něj příliš opulentní a živočišná, mohla by mu Nomade vyhovovat. Ve složení Nomade je uvedená kromě mirabelky ještě frézie a větvičník. Já bych řekla, že je tam i hladký santal (ne tak olejovitý jako v pr.c.no.4), jemný jasmín neživočišný , malinko zemité pačuli a něco málo citrusové kůry. Úvodu jsem cítila i kořeněný tón. Jo a konec je ve znamení tělového pižma.  Zkouška byla bohužel jen krátká, protože na vzorečku z Notina, který posílají zadarmo, bylo  toho na pořádné vyzkoušení málo. Není to bůhvíjak náročná vůně, ale určitě zkusím znova.

​Tak jsem dnes na Tvůj a popud domenicy Nomade zkusila. Ano, ten mirabelkový úvod je skutečně krásný jako v Premium Concepts příp. DKNY Nectar Love. Do toho začínají lehce probleskovat ty kytky. Jenže pak asi po 15 minutách opět zaútočí čpící avivážové kytky tradiční Chloe. Pak se na chvilku trochu vzpamatovala návratem mirabelky.

V tom základu určitě není větvičník, ani ten modifikovaný, ten znám důvěrně z Chypre Palatin a jiných vůní. Ty moderní chypre tóny tam zcela jistě vytváří pačuli a kašmeran. Ale naštěstí to s ním nepřeháněli. Nicméně přes tu aviváž mi nejede vlak.

Za mě tedy a pro mou kůži bohužel jedinou nositelnou Chloe zůstává i nadále jen Chloé Love Eau Intense.

Ovšem potěšilo mě opětovné vyzkoušení Hypnotic Poison Eau Secrete. Ta mi na rozdíl od původního Hypnoticu, který jsem nikdy nedala kvůli tomu kmínu, voní pořád.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. března 2018 22:42

wendulka 

Já si právě včera dala - kromě Chloé Nomade - další 3 mainstreamové horké novinky a Nomade mezi nimi výrazně trčela jako povedený mainstream, takže chválím a fakt bych ji užila, kdyby se mi ocitla na poličce.

Ovšem zdaleka nejkrásnější (a vlastně jediná pravá) Chloé pro mě je tahle... věc jakoby z úplně jiné parfémové galaxie.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. března 2018 23:12

domenica Jo, to je mi jasné, že na správné nositelce ty kytky nevyzní tak čpavě avivážově. To je jako když si dám na sebe Auru.

Nicméně jsem přesvědčená, že pochopitelnější pro většinového zákazníka bude určitě spíš ta Nomade.

Zatím holt musím na mainstream roku 2018 pro sebe ještě počkat.

Čistý parfém původní Chloé? Tak ten bohužel neznám, ale věřím, že to musela být úplně jiná liga ve srovnání s tím, co Chloé produkuje dnes.

EDIT: To mi připomíná, že bych její koncetrace měla oddělit i v databázi. Jdu na to.