Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. března 2018 23:22

wendulka 

Jj, ona i ta původní Chloé v koncentraci edt byla pro mě nádherná... dokonce i deodorant... schraňuju si je jako velké poklady a ráda vzpomínám na to okouzlení, když se Chloé by Lagerfeld prezentovala v italských lifestylových časopisech se vzorky a s navoněnými proužky a s vizuály v pastelových odstínech s baletkami... 

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 26. března 2018 23:33

domenica tím obrázkem jsi mi odpověděla na to, co jsem se právě chtěla zeptat: původní Chloe mám totiž zafixovanou s Lagerfeld... a jo, je to tak! taky si ještě pamatuju dobu její slávy...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 27. března 2018 19:39

Aqua Allegoria Pamplelune Guerlain

...úžasně jasná chut čerstvé bio citronovgrapefruitové šťávy.

Po chvilince vůně jemně a příjemně hořkne petitgrainem a získává na bohatosti chutí po nasládlém černém rybízu...

...je to jak osvěžující bonpar v luxusním provedení.

Aneb - velmi povedené letní nahořkle sladké občerstvení.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. března 2018 03:12

Boucheron - Trouble: Moje staré hodnotenie: Jagermeister, potom ako Jagermeister nakvapkaný na kocke cukru....toto by mohlo byt fajn na takú vlezlú studenú jeseň, alebo zimu ku krbu.
Nechcelo sa mi veriť, že niečo takéto by bolo tak obľúbené a tak spomínané, tak som to dnes skúsila po rokoch znova. Výsledok: Jagermeister, potom ako Jagermeister nakvapkaný na kocke cukru.
Jediné, čo by som doplnila, je jemný závan čínskej gumy, ktorý mám tak rada na Jaipur Saphir, ale sem sa proste príliš nehodí - a aj tak je prislabý. Asi ma tá vôňa proste ignoruje.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:55

včera jsem zkoušela na papírku toto https://www.parfumanie.cz/database/detail/le-parfum-resort-collection-2017-elie-saab a k mému velkému překvapení se mi ta neuvěřitelná sladkost líbila. jasmín, pomerančový květ a mandarinky a sladké pačuli. hodně hustý opojný nektar. taková sladká mužolapka. (možná bych přirovnala k přislazené a zjednodušené Coco Mademoiselle, kde místo růže dali jasmín; nebo opět zjednodušené a jasmínem doplněné Secrets du Paradis Rouge). 

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. března 2018 10:33

alibi Libuško, tak se mi zdá, že máš období sladkých vůní. Zdáse mi to?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. března 2018 11:14

černá káva nezdá. ale myslím, že jsem spíš na sladší od začátku

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. března 2018 15:16

slniecko Mám ho stále na poličce...flakón i miniaturu nebo co to bylo...takové jak pero. Letošní zimu jsem z ní byla skoro otrávená. Vůbec mi teď nesedí. 

alibi Značím si, až půjdu do města.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. března 2018 15:38

Renusatko ale bol veľmi obľúbený. A ten poprask, keď skončil. Zjavne sa dosť rozširujú obzory.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. března 2018 15:42

slniecko To ano. Sama ho mám z doby, kdy končil, protože jsem ho milovala. Jak se posunul čas a nos, tak ho spíš nevydýchám...no aleten flakón potřebuju, tak se asi zbavím jen obsahu .

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. března 2018 15:48

slniecko Renusatko nad vzorkem Trouble jsem tady nedávno áchala. ale ne až tak, abych ho potřebovala :)

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 28. března 2018 16:09

Mon Guerlain (Eau de Parfum Florale) (Guerlain) - sladký suchý santal s náznakem lékořice a bonbónově sladkou levandulí. Po rozvonění se levandule téměř vytratila a zbyl sladký santal se znatelně syntetickými "vzdušnými"květinami. Moje obava, že se mi bude líbit víc než Mon Guerlain, byla zcela zbytečná....je pro mě značným zklamáním a jen potvrzuje pravidlo, že odnož bývá obvykle slabším odvarem.

Swiss Army for Her Eau Florale (Victorinox Swiss Army) - jemná ovocně květinová pižmovka, s lehkou svěží růžovou pivoňkou a nepříliš sladkou nektarinkou. Nikterak originální, leč příjemná...

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. března 2018 16:25

jerry S tebou souhlasím, co se Mon Fl. týká. Neměla jsem jinou možnost vyzkoušení než si koupit 30 ml flakonek s tím, že to snad dopadne. No nedopadlo, a bude mně asi hodně dlouho strašit na poličce.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 28. března 2018 16:44

Málem jsem dopadla podobně, protože jsem si říkala, že podle složení si přece musí být hodně blízké. A ono ne. Zak přemýšlím, že si asi zopakuju Mon Guerlain, protože ta se mi hodně líbí.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. března 2018 16:55

jerry  Ani se ti nedivím, mně se taky líbí,  už jsem si druhý flakon koupila, a sakra podezřele ubývá...

Offline 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 28. března 2018 17:53

Včera jsem na sebe nastříkala Guilty Absolute pour Femme Gucci a nestačím zírat, jakou má ta vůně výdrž... Už jsem se dvakrát sprchovala a pořád ji cítím. A z kabátu ji jen tak nedostanu...Škoda, že tohle nemají některé mé oblíbené parfémy :-). Na mě je moc kožená, tak si ji nekoupím, ale jak drží je fascinující.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. března 2018 18:57

999 

Jo, souhlasim - výdrž je excelentní, neuvěřitelná!

A vůně hodne povedená

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 28. března 2018 21:35

jerry Poéma 

Jsem taky hodně zklamaná, původnímu Mon Guerlain nesahá ani po kotníky a i ten je pro mě - líbí se mi, ale láska horoucí se nekoná. Vnímám ho podobně jako Jerry, je to takový pokus, který se nějak zvrhnul do sladké - pro mě v dojezdu až nepříjemné vůně. Inu vanilka a levandule - to je počin hodný velmi zručného alchymisty - jsou dvě varianty - je to nádhera - je to děs.

Bohužel já ji vnímám jako pokus o jarní verzi Mon Guerlain s mizernou výdrží a celkově na mě vyzní jako taková vytuněná EdT. Pro mě je to celkem obyčejná květinová vůně se solidní náloží vanilky, která ovšem nedusí. Levandule mi tam chybí, ač by jí v ní mělo být více, než v Mon Guerlain - takto jsem si poznačila své dojmy.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. března 2018 22:17

woman27 Mně vadí 3 pro mě zásadní věci, málo levandule, málo toho příjemného zakouření a divný vanilkový dojezd. Takže se s tebou shoduji. A vlastně jsem ráda, že mizerně drží, ten konec je tak otravný, že to dlouho nevydržím a klušu se přestříknout, a jsem jak křeček v kolotoči, pořád dokola.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. března 2018 04:26

Bvlgari - Omnia Crystalline: Zloženiu neverím ani nos medzi očami, nashi, ani bambus necítim, toto je proste preliata Esenzia de Duende do iného flakóna. Konieckoncov parfumér je ten istý. Bergamot, pomarančový kvet, citrusy, vôňa čistoty a sviežosti.