Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 10:09
Reakce na Miru:

Brzdí mě jedině vzpomínka na to, jak jsem si kdysi pořídila opěvovaný sprchový gel z Yves Rocher, tuším nějaká brazilská káva to byla, a po prvním použití jsem se ho musela zbavit, poněvadž jsem měla pocit, že mě někdo polil vlažným capuccinem.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 10:19
Reakce na Fleur:

...Ty, ať napíšeš cokoliv a představím si ten tón a výraz...!

No, tahle kávová tuberoza, nebo spíše kávovinovokvetinová lahoda není až tak jedlá.

Je to zvláštně negurmansky gurmánské.

Každooádně jsem moc zvědavá, co na ni budeš říkat..?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 10:22

...a pak me ještě mile překvapila vůně

Black Cashmere Liquid Donna Karan.

Husté, kvalitní, jemně zvláštní, ale příjemné.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 11:11
Reakce na Fleur:

Byla jsem tenkrát "obětí" stejného chvalozpěvu - akorát jsem si nekoupila sprchový gel, ale tělové mléko (skončilo u dcery).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 23:41
Reakce na Fleur:

Neboj, takový zážitek by ti s Café Tuberosa hrozit neměl. Opravdu není gurmánská v pravém smyslu slova. Nejsem si sice jistá, zda je to vůně úplně pro tebe, ale po dlouhé době je to od Atelier Cologne konečně zase vůně, kterou se podle mě vyplatí zkusit.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 09:49

Eau de Shalimar (Guerlain)

Eau de Shalimar byl uveden na trh v roce 2008 a je pod ním podepsaný Jean-Paul Guerlain. Jeho výroba v roce 2015 s příchodem Shalimar Cologne skončila. Podle stránek Monsieurguerlain je Eau de Shalimar oprášenou a upravenou recepturou úspěšného Shalimar Eau Légère Parfumée (neboli Shalimar Light), který spatřil světlo světa v roce 2003 a vytvořila jej Mathilde Laurent a v roce 2004 přepracoval právě Jean-Paul. Oproti klasickému Shalimaru je lehčí, veselejší, citrusovější. Ale krásnou vanilku se stopou kadidla, tak typickou pro Shalimar, tam najdete.

Do této vůně jsem se zamilovala na první přivonění. Pamatuju si, jak jsem vzoreček zkoušela na dovolené v malém útulném penzionku a hned na vůni dostala kompliment od mého muže. Moc jsem přemýšlela, jak popsat tento parfém ještě jinak, než jednoduchým, přesto všeříkajícím shrnutím: "citronová kůra, těsto na linecké, vanilkové rohlíčky a kouř". Dnes jsem se prohrabávala svými staršími básničkami a našla jsem jednu, která Eau de Shalimar pro mě přesně vystihuje. :-)

Vanilkové rohlíčky

Já nevnímám,    

jak ten čas běží,

z něj odkládám

si střípky, venku sněží.

Pár střípků dám

si do cukroví,

když ujídám,

zas fouká vítr do láskoví.

Jen kousek sním,

hned jsi tu se mnou,

dech tvůj a smích

provoní nocí temnou.

Bolest a spleen

svou šanci nepromění,

tak ubráním

si mlsáním své snění.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 10:05
Reakce na alibi:

 ... to je krása! 

Vzpomínám si, jak jsem před lety poprvé přivoněla k této vůni a okamžitě se zamilovala. Tvá básnička ji dokonale vystihuje.  A musím podotknout, že Eau de Shalimar byl pro mě sběrač komplimentů.

Dnes zkouším Wild Candy (Mancera) ...

Ztotožňuji se s komentářem Vendulky. Úvod se nese v duchu umělohmotných broskvových tónů, za nimiž se ukrývá již notně vyčichlý kokosový stromeček do auta.

Celek působí synteticky a lineárně. 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 10:49
Reakce na alibi:

Já takhle jednou přihodila odstřik k objednávce, v podstatě jsem od vůně vůbec nic neočekávala a když jsem k ní přivoněla, nadchla mě tak moc, že jsem do týdne pořizovala plné balení

Citronový koláč s vanilkovými rohlíčky a špetkou kadidla, dokonalost!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 11:47
Reakce na alibi:

Teda Libu, smekám klobouk, nádhera!

A já si ho pořídila podruhé, a to je co říci, neb tuto výsadu má u mě jen BR 540:)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 14:00
Reakce na alibi:

Práve popíjam kávu... Spríjemnila  si mi túto moju siestu, ďakujem.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 14:05
Reakce na alibi:

 Nádhera. Moc ráda čtu tvoje recenze. 

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 16:17
Reakce na wendulka:

Café Tuberosa zrovna zkouším a nadšená z ní příliš nejsem (a můj žaludek ještě míň). A jak na potvoru drží jak přišitá.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 16:34
Reakce na Dalia:

Dali i ostatní dámy, děkuju. 

o víkendu jsem nicméně zjistila, že Eau de Shalimar je vůně, se kterou chci chodit ven. na pobývání doma jsem potom zvolila Boye a na spaní Mon Guerlain - obojí takové levandulové potěšení

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 21:07
Reakce na jerry:

Aha, tak naslepo rozhodně ani odstřik, řadu vůní vnímáme stejně.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 22:01
Reakce na Fleur:

Byla bych skutrečně opatrná.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:00

Já jsem se řádně “zlila”, jak my říkáme, vůní Mon Guerlain a jak se mi na papírku líbila, tak na kůži bohužel děsná. Levandule a vanilka se rozhodly, že jim na papírku bylo líp a řekly si, že provedou aprílový žert uprostřed podzimu. Místo sebe poslaly opět mnou nenáviděnou sůl. A víte, co jí ty dvě mrchy ještě poradily??? Prej ať se na to vyspí v podniku Memory Motel. Pusťte na mě Chocholouška, ale já bych nepoznala rozdíl. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:08
Reakce na Luna:

Ten bude brzo přepracovanej Už k němu míří milacka !

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:08
Reakce na Luna:

 ... Ty tam máš sůl? Na mně je MG krásně hladivá krémová nasládle gurmánská levandule.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:12
Reakce na Dalia:

Já to vážně nechápu!!! Na papírku a oblečení přesně jak píšeš. Nádherná bylinková gurmanská vůně a na kůži takový ten slaný semiš, což úplně nenávidím!!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:51
Reakce na Luna:

 Škoda, že na Tobě nevoní. Ale sluší Ti zase jiné vůně.