Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline misha17
Avatar
41 příspěvků moje polička 27. října 2017 20:11
Reakce na albeni1:

Ja ju skusala a pre mna velke sklamanie. Vona zacina sviezo, ale tak divne sviezo, nieco zelene duzinate, pripomina mi to nieco z lekarne, v pozadi sladkost. Ja ju osobne nevnimam, ale pre kamaratku je to cisty bolehlav, musela ju hned zmyt.

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 28. října 2017 16:53
Reakce na misha17:

Díky za reakci. Já mám právě zelené vůně ráda a produkci TM taky, tak jsem si ji troufla objednat naslepo. Celkově mi vodní nebo šťavnaté tóny ve vůních, kde by je člověk moc nečekal, nevadí. Jakousi představu z recenzí mám, uvidíme, jaká bude realita :)

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 28. října 2017 18:43

Because it´s you (G. Armani) - kdyby byla vůně taková, jak slibuje složení, jsem z ní naprosto paf. V úvodu by měl být plný hrníček malin, místo toho cítím (či spíše necítím) maliny a borůvky, které teď prodávají v supermarketech za hříšnou cenu. Takže o. k., jak začít - citrusové plody jedou, takže Armani jede taky - kyselá pecka do nosu. Teď je to třeba nějak uhladit a dát tam něco, aby se to líbilo. Takže honem koupím kytici růží ve slevě, přidám ještě nějaké neidentifikovatelné květy a hlavně vanilku, takovou tu sladkou, jako krém na buchtičky se šodó. Trochu se zdrcl, ale co už, napravíme, prostě musí tam být, takže ještě přidáme. A je na světě - sladká, mírně lepivá, líbivá - davům se bude líbit, na Vánoce ji chlapi určitě budou kupovat - už jen pro ten název. Inu, asi tak za mě.

Online alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 28. října 2017 19:01

Architect (Oriflame)

"...Toaletní voda Architect je plná významů a vybroušených ploch... vytváří harmonii, která zachycuje vize moderního muže." Potud oficiální text. 

Jak mi tedy voní Architect - vůně pro "moderního muže s vizí"? Úvod je dřevitě jehličnatý - rozemnuté jehličí a kůra stromů. Kardamon přidá kořenité osvěžení. Hned z kraje se prosazuje sladký tabák, který vůni celou dobu dominuje. Žádné velké zvraty nečekejte.

Shrnutí: je to jednoduchá sladká dřevitá tabáková vůně. Příjemná. Kategorie neurazí, neobtěžuje okolí. Tenhle architekt je chlapík, kterým vize formující svět moc necloumají. Je to úředníček. Mimochodem - takových jsou spousty. 

Jo a nechápu, jak mohli v Oriflame zapomenout? Architekti kouří doutníky... možná, třeba, někteří. Ale rozhodně všichni chlastaj :-) Čekala bych tu nějaký tón koňaku...

...

... a přeci jsem se dočkala. Společně s dřevy v základu přišel náznak ginu. Svět je v pořádku :-)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. října 2017 23:31

Tiffany: Tiffany & Co

Mandarinka na začátku je docela příjemná, bohužel je zkombinovaná s pižmem typu prášek na praní s vůní kosatce. Obyčejná a ničím výjimečná mainstreamová vůně, chybí tady ta aura luxusu, kterou by měla značka Tiffany evokovat.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 28. října 2017 23:39
Reakce na blackviolet:

Mám z ní úplně stejné dojmy - avivážovitá vůně, generická, líbivá. Zaujal mě na ní akorát flakón.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. října 2017 23:52
Reakce na jerry:

Flakon, a ta barva ... škoda promarněné šance.

Offline SunEclipse
Avatar
3088 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:20

tak jsem dnes zkusila Shalimar Soufflé Intense - a cítím Lipstick Rose

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:18
Reakce na SunEclipse:

Fakt??? No, to budu muset asi taky vyzkoušet

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:54
Reakce na SunEclipse:

Kde jsi zkoušela? Nedostala jsem se 3 týdny do města, tak kde můžu hledat, jako v kterých parfumérkách?

Offline SunEclipse
Avatar
3088 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:10

byla jsem v Marionnaud v Globusu na Zličíně

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 30. října 2017 12:05

Opium Fleur Imperiale (Yves Saint Laurent) - původní Opium, ovšem v light verzi - podoba je zřetelná i s Opium Eau d'Été (z roku 2002). Nepatrně olejový santal s temným karafiátem a štědrá porce myrhy hrají prim a vše pěkně zahaluje suchý prach z jemného mýdla okořeněný trochou hřebíčku a špetkou suché skořice. Milovnice původního Opia a jeho více než  povedených letních limitek mohou pouze nostalgicky vzpomínat a slzu v oku zamáčknout.

Tiffany & Co. (Tiffany) - svěží a veselá pižmovka s květinami a ovocem. Sice dost generická, ale přesto (nebo spíš právě proto) líbivá. Po rozvonění ještě navíc dřevitý pudr s jemným suše pačuliovým podtónem. Jemná "avivážovitá" vůně, která rozhodně nemůže nikoho urazit. Od světově proslulé klenotnické firmy jsem ale čekala víc, mnohem víc, než jen pěkný flakón.  

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 30. října 2017 13:28
Reakce na jerry:

Opium Fleur Imperiale... Moc mě ten popis potěšil a zároveň rozesmutněl. MILOVALA jsem tu vůni, byla překrásná! Měla jsem v ní ještě takový lehoulinký meruňkový tón, no teď si jdu fakt poplakat...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 31. října 2017 00:16

Kenzo: Flower by Kenzo L´Elixir

Je směsí sladkých kompotových mandarinek, malinových dropsů a čokoládových pralinek s jahodovou náplní, která nápadně připomíná tu ze starých dobrých čokoládových tyčinek Jovo. A teprve pod těmihle všemi cukrovinkami se v základu objeví vanilka s pudrovými tóny, která snad vzdáleně připomíná klasickou Flower, když zavřete obě oči. Takové příjemné roztomilé cukrátko.

Balmain: Extatic (Eau de Parfum)

Začíná jako sladký hruškový kompot, osvěžený mandarinkovou šťávou, růžovou vodou a meruňkovými tóny vonokvětky, aby se rozvoněla do podoby čokoládových pralinek s vanilkovou náplní s kousíčky červeného ovoce, poprášených cukrem. Navíc má ale i pěkný sladce dřevitý základ, díky němuž nakonec nevyzní vyloženě jen cukrátkově.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 23:15
Reakce na SunEclipse:

Je tam opravdu moc hezký pudr, ale je podbarvený "jedlou" vanilkou. Pro mě je to krásná gurmánská verze "Shalimaru"

Online alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 17:54

Samsara (Guerlain)

Podle oficiálních informací vytvořil Jean-Paul Guerlain Samsaru v roce 1989 jako vyznání lásky pro ženu svého života, milovnici santalu a jasmínu. Parfém obsahuje suroviny nejvyšší kvality, které objevil na cestách po Indii, kde se používají hlavně pro náboženské rituály. A tak pojmenoval vůni Samsara, což znamená ve východních náboženstvích "věčné znovuzrození". Původní flakon (dnes nahrazený včelkovým) vytvořil Robert Granai. Použil na něj zlatou a červenou - v Indii posvátnou barvu. Má stylizovaný tvar Khmerské tanečnice a zátka zase tvar oka Buddhy, symbolu meditace. Parfém má být smyslnou vůní pro ženu, která našla harmonii a rovnováhu se sebou samou i se světem.

Oficiální propagace má ale malý háček. Pojem Samsára a vůbec celý koloběh znovuzrozování je v budhismu chápán jako velmi strastiplný. Z neustálého putování "samsáry" je možné vysvobození "nirvána" pouze poznáním pravé skutečnosti. A to Jean-Paul Guerlain věděl, proto s názvem prý nesouhlasil. Jeho pracovní název zněl "Delicia". Odrážel sladkost vůně a zvukomalebně byl podobný slovu Decia, jménu anglické jezdkyně, která Jean-Paulovi sloužila jako múza (řekla mu totiž, že se o parfémy moc nestará, s výjimkou vůně jasmínu, růží a santalového dřeva).... Značka si ovšem žádala asertivní a nápadný název a Samsara zapadala i do reklamního konceptu znovuzrození "moderního" domu Guerlain.

Samsara je květinově dřevitá orientální vůně, v níž dominuje našlehaný santal. Bylo ho tu použito neuvěřitelných 20% z parfémových složek a díky přidanému polysantolu nepůsobí ploše. Sekundují mu bílé květy - jasmín, ylang-ylang a nepřehlédnutelná je taky vanilka a hebká broskev. 

Když jsem Samsaru před více než rokem zkoušela poprvé, zařadila jsem ji na svůj žebříček nejhorších vůní. Nechápala jsem, jak něco tak živočišného může někdo chtít nosit. Santal s jasmínem vytvořili pro mě tehdy kombinaci, jako když toreador mává býkovi před očima rudým hadrem. Vůni jsem viděla podobně - rudě, neprodyšně, zastarale. A stejně jako ten býk jsem po přičichnutí i frkala :-D. Po měsících trénování svého nosu na jiných parfémech jsem dospěla k názoru, že je nutné vyzkoušet ji znovu. A jak se to občas tak stává, nastal obrat o 180 stupňů. Najednou je ta vůně téměř průsvitná a moc se mi líbí. Nechápu. Z rozháraného výrazného úvodu se uhladí do neuvěřitelně hebké krásy.

Srovnávala jsem koncentrace

EdT - citrusový zelený jásavý úvod je delší, teprve potom se najednou vůně přehoupne do své teplé santalové polohy. Je jako vzduch z rána po probuzení, kdy se těšíte na nový den

EdP - našlehaný santal je čitelný hned v úvodu, je krásně heboučký. Skok z úvodu do hebké nádhery není tak znatelný. Je jak hedvábný šál pro famme fatale, pohladí a přitom svůdně splývá.

Extrait - pro mě je vývojem kupodivu podobný EdT, s více zvýrazněnou broskví. Ale je mnohem hladší a má neuvěřitelnou siláž a výdrž. Vidím ho oranžově, jako hřejivé zapadající slunce nad tibetským chrámem. Jó reklamní "doktoři" jsou machři, úplně mi tu představu "implantovali" do hlavy :-D

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 13:22
Reakce na alibi:

 Díky za krásný popis mojí milované Samsary. Je to už skoro 10 let moje stálice a neumím si bez ní představit poličku. Někdy sem taky můžu hodit svoje dojmy, naprosto přesně si pamatuju den, kdy jsem k ní poprvé přičichla.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 13:36
Reakce na Luna:

Tak šup do toho, Měsíční dámo

Libušce už jsem taky děkovala - soukromě:)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 15:12
Reakce na alibi:

Ano, Samsara. milovaná i nenáviděná, která dala Jean-Paul Guerlainovi tak zabrat.

Já se hlásím do té první skupiny.

Díky za výbornou recenzi!

Online alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 15:31
Reakce na Luna:

Korsičanka wendulka děkuji. pořád přemýšlím, kterou koncentraci koupím. a asi to vyhrává edp, objednala jsem si zatím odstřik - možná proto, že edp jsem zkoušela jako první. čp je ještě krásnější a líbí se mi i ten nízký červený flakon, moooc. jen mě děsí neuvěřitelná výdrž. zjistila jsem, že se raději přestříkám, když se mi zdá, že málo voním. siláky moc nedávám.

jo a je neuvěřitelné, jak se mi vnímání u některých vůní posunulo. jediné, co spolehlivě vím, že Eden mi zatím stále smrdí :D

jo a jinak - v práci teď máme šílený fofr. čtu si vás tu každý den , ale na povídání mi toho času nezbývá :(